Autor Wątek: Przywitaj się!  (Przeczytany 65055 razy)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 02, 2011, 20:28:55 »
Witam! Przypadkowo trafiłem tutaj wczoraj, ale mam zamiar zostać na dłużej. Strona główna GBF bardzo mi się spodobała, jest porządnie zrobiona.
Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch konsol Nintendo (w tym 1 GBC :)) i jeszcze 2 innej firmy.

Mam nadzieję, że będzie mi się miło rozmawiało z Wami. :)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 02, 2011, 20:30:03 »
Witam wszystkich. Konsolami intersuję się od 1994r, jednakże GameBoyem dopiero od roku 2000. Generalnie wolę duże konsole, ale GameBoye też są super ;) Pozdrawiam wszystkich.

wszak GBC to moja pierwsza prawdziwa konsola - kupiłem ją w 2003 roku
Ja zaczynałem, jak wiele osób w Polsce, od Pegasusa :D Potem był PSX, a potem kolejny i kolejny i N64, a potem znowu itd xD
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 15:14:47 wysłana przez Rezor »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 02, 2011, 22:03:29 »
Witam nowo przybyłych fanów na forum! Mam nadzieję że zostaniecie z nami na dłużej :)

A co do Game Boyów to one mają to do siebie że właśnie po prostu są i się miło do nich wraca

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 03, 2011, 01:21:23 »
witamy serdecznie na forum. teraz juz jestescie jego czescia - tak jak my.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 16, 2011, 00:30:39 »
Witam, jestem nowym userem, wychowany na pegazusie i C64, potem psx, i do dzisiaj wierny fan sony. Nintendo zawsze ciekawiło ale było nieosiągalne dla mnie w tamtym momencie, ale po latach dopadłem Gamecuba i sie zachwyciłem :P niestety potem sprzedałem XD (czego żałuje), a obecnie zakupiłem GBA SP i spełniłem młodzieńcze marzenie. Posiadam też Ps2 i PSP.  To chyba tyle wystarczy :P

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 16, 2011, 00:51:31 »
Witamy na forum! Pomimo naszej średniej aktywności mam nadzieje że zostaniesz z nami na dłużej. Miło że ktoś prócz mnie zasili szeregi fanów jrpgów i strategi na GB ;D

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 16, 2011, 11:31:27 »
Witam
Jestem już na forum od jakiegoś czasu, ale jeszcze się nie "przywitałem".
A więc:
Moja pierwsza konsola: Pegasus
Potem jechałem na PSX, PS2, Xbox 360.
Teraz posiadam:
Wii
GBA
i w planach na najbliższy czas DS
Grami interesuję się raczej jako kolekcjoner niż niedzielny gracz.
pozdro dla wszystkich
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 16, 2011, 12:00:29 »
WiiTold, widzę, że wczesniej jechałeś na soniaczu i "billu", a dopiero od niedawna nintendo ;) Ale lepiej późno niż wcale, jak to mówią :) (choć i tak sam uważam PSXa (pierwszego) za najlepszą konsolę ever ;)).

A... no i ja też lubię AVGN ;)

Offline Dave

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 24, 2011, 11:30:53 »
Witam wszystkich! Moją pierwszą konsolą był Pegasus :) Po długim czasie stałem się posiadaczem GBC, dwa lata temu kupiłem X360, a rok temu Game Boy Advance. Ze względu, iż interesuję się elektroniką niedawno znalazłem na pewnej stronie tutorial jak złożyć własną konsolę - Fuzebox. Przypomniałem sobie o starych, dobrych Game Boy'ach i trafiłem na to forum :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 25, 2011, 19:08:43 »
Witamy i tradycyjnie marzymy, iż zostaniesz z nami na dłużej! :)

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 30, 2011, 10:51:24 »
Witam wszystkich,
mam na imię Marek i trafiłem do Was przez forum retroage ;)
Kilka miesięcy temu żona kupiła mi GB Classic w kolorze Bannana Jim i od tamtego czasu stale powiększam swoją kolekcję konsolek.
Będąc dzieckiem oglądałem reklamy GB na RTL2 i Pro7, a teraz, będąc już dorosłym, w końcu mogę sobie takie coś kupić ;)
Wczoraj przeprowadziłem udaną operację dołożenia podświetlania do Bannana, z czego jestem baardzo zadowolony :)
Cześć!

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 30, 2011, 14:03:20 »
Hej! Witamy na stronce i forum. :] Jakby żona znalazła jeszcze parę sto jedynek (AGS-101) po parę złotych to daj znać. :D
odi profanum vulgus et arceo

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 30, 2011, 17:19:21 »
Witamy na forum, mam nadzieję iż zagościsz u nas na dłużej :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 31, 2011, 13:02:43 »
siemasz, w koncu ktos, kto do tego jeszcze moduje konsolki klasik. a jaki model panelu podsiwetlajacego dokladalaes? zapraszam rowneiz do tematu - sprzet....

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 31, 2011, 13:16:54 »
Dziękuję za miłe przywitanie, na pewno zostanę na dłużej ;)
Przy montażu podświetlania wykorzystałem kit v2 od Nonfinite Electronics.
A do działu sprzęt już zaglądałem, nawet założyłem temat, w którym mam nadzieję pajda że coś napiszesz :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 31, 2011, 13:21:32 »
elegancki KIT, zaraz po nim jest tylko RGB, tez bardoz fajan sprawa, jestem w trakcie czytania na jego teamt. jednakze potrzeba do neigo troche sprzetu zeby zmeinaic kolor in real time. ;D. dobra koniec tutaj nawijania o tym od tego jest dzial - sprzet. :D.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 01, 2011, 19:23:45 »
Cześć wszystkim!
 
Witałem się już "przy okazji" - w jednym komentarzu do artykułu (hmm, jak się on nazywał?... Acha! Artykuł o "top 3" gier na GameBoy wg. szanownych redaktorów).

Mam na imię Adam, uwielbiam gry (na różne platformy). Jak miałem zaledwie 5 lat (rocznik 90) z wielkim zachwytem przypatrywałem się grającemu wujowi na swoim prześwitującym modelu GameBoy'a. Pierwszą grą jaką miał (i jaka sprawiła mój opad szczęki) był Marianek i jego kraina z 6 złotymi monetkami :) To była prawdziwa magia, cud technologii. Z wiadomych przyczyn (wujek swojego czasu był maniakiem gier) rzadko kiedy mogłem bawić się GameBoy'em. Ale sama obserwacja gry przez przynajmniej kilka godzin dziennie - bezcenna. Później pojawił się Wario, Pokemony (tak... kochane Poki, uwielbiam was). Mania zaczęła się rozrastać, a ja wreszcie pozwoliłem sobie na swojego GameBoy'a (niestety, był to już Color). Po kilku latach wspaniałej rozrywki, odstawiłem "graj chłopca" w kąt, na rzecz Playstation... Ekhem! Wracając do tematu:

Trafiłem do was ponieważ miałem kupić 3DS'a (10-12 kwietnia). Jednak przypadkiem nie do końca mój plan wyszedł...

         25 marca (premiera nowego hanhelda Ninny) wpadłem do pobliskiego Media markt na małą degustacje 3D sprzętu. Efekt świetny, konsolka lekka jak piórko, dwa ekrany... Ale czegoś brakowało. Grałem chwilkę w Star Wars: Clone wars adventures i poczułem pustkę. Z lekkim zażenowaniem (do którego się nie przyznałem nawet bratu) oznajmiłem że 3DS będzie wielki, ba - będzie najlepszym handheldem jakiego miałem okazję posiadać. Lecz pierwiastek zażenowania (pośród śpiewu pozostałych myśli o triumfie i cudowności 3DS'a) nadal istniał w mej głowie. Był malutki i skromny, ale był i o sobie przypominał. Co rusz - kiedy miałem okazję wypowiedzieć się (jako jeden z nielicznych) 25'ego o nowym dziecku Nintendo, czułem lekko wyczuwalny cień irytacji, strachu. W sobotę (kolejny dzionek) pomyślałem że moje obawy są powodem czysto fizycznym (zmęczenie po pracy, 4 godzinny sen w ciągu prawie 48 godzin). Nie rozmyślałem zbytnio o "ciemnej stronie" opini na temat 3DS'a. Pamiętam jednak dobrze co przyszło mi do głowy kiedy grałem pierwszy raz na nowej konsolce Ninny - "ta grafika, jest jakaś taka nowoczesna... No to koniec").

<Ktoś mógłby spytać dlaczego określiłem nowoczesną grafikę końcem - kiedyś wypowiem się na temat tego co sądzę o ładnej, bajecznie rozbudowanej o efekty i shadery grafice>

          Kilka dni temu, jadąc samochodem (as passenger) z tatą, rozmawialiśmy o mojej wypłacie z pracy. Jakimś cudem, tatulek z uśmiechem na twarzy nagle wylał z siebie "za wypłatę to pewnie kolejnego GameBoy'a kupisz! Czy tak?". Wtedy do mnie dotarła idea, krótkie spięcie w czasce...

"...GameBoy..."

...Konsola którą kochałem tak mocno przez wiele, wiele lat dzieciństwa....

Z którą przeżyłem chwile wzruszenia, zażenowania, nerwicy i radości. Tylko w całym tym skondensowanym natłoku myśli przeszło przez mą główkę małe "ale". To ale oznaczało że obecnie nie posiadam żadnego GameBoya (swojego jedynego - Colora', sprzedałem tak dawno temu, że już daty rozstania nie pamiętam). Zastanawiłem się tak przez chwilkę: "czy potrzebuje po wypłacie next genowej konsolki, bajer grafiki, cudów technicznych..."
Tego samego wieczoru zacząłem szukać waszej strony. Oglądałem przy okazji przeróżne filmy na youtube o GameBoy'u (recenzje, porównania, unboxingi). Kiedy wreszcie dotarłem do GameBoy forever, pomyślałem: "Zawsze mogę wrócić z wielkim kopem do starej szkoły, pikselozy i magii. Niesentymentalna nostalgia - to jest to co w mej duszy gra!"
Rozpocząłem polowanie na GameBoy'a (colora, z nim mam najwięcej dobrych wspomnień) na Ebay. Ceny nie odstraszały, wszak nówki są to teraz prawdziwe rarytasy. Po dwóch dniach udało się znaleźć cudeńko nowe, kolorowe (;) ) i stosunkowo niedrogie. Czekam aktualnie na przesyłkę z Włoch. Jestem podekscytowany że będę mógł znowu zagrywać się godzinami w fantastyczne tytuły z dzieciństwa + odkrywać całkowicie nowe doznania przy nowych (dla mnie) produkcjach.

Zapomniałbym - trzeba rozwinąć wątek o natknięciu się na was, fani GameBoy'a! Nie wiem jak długo dokładnie działacie (jako strona, społeczność), ale prawdopodobnie rok temu przypadkiem wpadłem na tą stronę i... O dziwo zemdliło mnie. Pomyślałem "fani przeżytku, że co...". Teraz mi żal, bo zrozumiałem że prawdziwej miłości nigdy się nie opuszcza. Od pierwszego wejrzenia - na zawsze razem.

Pozdrawiam!

Adam.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 01, 2011, 20:04:49 »
W odpowiedzi na niezwykle rozbudowane powitanie, odpowiem klasycznie - witamy nowego użytkownika strony i forum :) Twoja historia Adamie sprawiła doprawdy że niemal łezka zakręciła mi się w oku :) Czasami nachodzą mnie dziwne myśli że może fakt jest ze mną coś za bardzo ''nie tak'', skoro mając do wyboru nowoczesne gadżety i cuda na kiju wybieram oldschoolowy przejaw kreatywności w postaci GB. Na całe szczęście tego typu świadectwa życia co twoje przytoczone wyżej utwierdzają mnie w przekonaniu że... takich świrów jak ja jest więcej ; ) Oczywiście nie ma co przesadzać i wbrew naturze silić się na jakieś bogobojne deklaracje - uwielbiam GB, które obecnie stanowi retro, głównie ze względów sentymentalnych, lubię myślami wracać do czasów młodości, odświeżać pamięć odpalając hity na Classica ; ) Co nie zmienia faktu że current-geny również posiadam i jestem z nimi za pan brat :) Mimo wszystko jednak wydaje mi się wspomnienia w największym stopniu decydują o tym, która gra jest dla nas kultowa, a która nie.

GBForever powstała niecały rok temu, więc możliwe że natknąłeś się na jego wcześniejszą wersję GameBoyZone.pl (która działała 3 lata), o której wspomniałem krótko w mojej historii na stronie.

Pozdrawiam i do poczytania na forum i stronie :)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 01, 2011, 20:14:35 »
Dzieki za info w sprawie powstania stronki ;)

Co do strachu przed current genami - owszem, 3DS'a i tak wkoncu nabede przez te... Pokemony ;) Tak samo zreszta bylo z DS'em. Historia lubi sie powtarzac :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 01, 2011, 20:20:53 »
Haha mam jednak nadzieję że nie odstraszyłem cię i zaszczycisz nas tutaj swoją obecnością dłużej :) Cholera w połowie pisania ugryzłem się w palec, bo nie wiedziałem właśnie jak zareagujesz xD Ostatecznie kliknąłem wyślij. Pamiętam 4 lata temu (czy właściwie już 5) gdy po latach obcowania z nowościami i current-genami, posiadłem w lombardzie za grosze GB Color i pare gier, fun był gargantuiczny, no po prostu nic się nie mogło równać z siłą wspomnień, która niczym fala tsunami zniszczyła ten skrzętnie budowany szałas zwany modernistyczną wirtualną rzeczywistością :) Owocem tamtejszej zajawki jest ta strona xD