Autor Wątek: Przywitaj się!  (Przeczytany 65052 razy)

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 01, 2011, 13:46:50 »
Bono, muszę przyznać, że niezłe szczęście miałeś, że na japonistykę się dostałeś : ) Gratuluje i trochę zazdroszczę ; )

Witam serdecznie na GBForever i mam nadzieję, że będziesz się czuł "jak w domu" : )

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 09, 2011, 15:34:59 »
Witam wszystkich.
Swojego pierwszego GB Classic kupiłem na początku lat 90. Później byłem też przez długi czas posiadaczem GBC oraz GBA, ale nie ukrywam że to do Classica mam największy sentyment ;)
Niestety mój poczciwy Classic nie przeżył próby czasu, a GBC i GBA zwyczajnie się pozbyłem kilka lat temu na rzecz konsol nowszej generacji. Od tego momentu zacząłem przeżywać pewnego rodzaju "kryzys konsolowy". Przez moje życie przewinęły się kolejno PS2, Xbox, a nawet PSP, ale każdej z tych konsol bardzo szybko się pozbywałem, gdyż granie mnie zwyczajnie nie cieszyło. Myślałem że to może z racji mojego wieku, więc postanowiłem porzucić granie na konsolach już na zawsze.
Jednakże kilka miesięcy temu w mojej głowie zrodził się pomysł powrotu do "starych dobrych czasów" i tak oto od niedawna po raz kolejny stałem się posiadaczem GB Classic, którego kupiłem na allegro w zestawie razem z grą Super Mario Land.
Być może to tylko sentyment przysłania mi prawdziwy obraz rzeczywistości, ale efekt mojego zakupu jest taki że znowu mam sprzęt do grania, który mnie cieszy.
Jedynie obawiam się o swój portfel, gdyż właśnie w drodze są kolejne zakupione przeze mnie gry, a powoli rozglądam się też za towarzystwem w postaci GBC dla mojego Classica ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 09, 2011, 16:11:26 »
To całkiem zdrowe symptomy :) Uważaj tylko żeby nie wpaść w pułapkę zakupów - najlepiej odnaleźć złoty środek - kupować i grać. Witamy i standardowo liczymy że zostaniesz z nami na dłużej. Koniecznie pochwal się swoim sprzętem w odpowiednim dziale na forum!

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 09, 2011, 17:03:08 »
Kupowanie bez grania nie wchodzi w grę. Prawdę mówiąc nie mam aspiracji posiadania setek cartów w domu dla samego posiadania. Kupuje tylko i wyłącznie gry, w które wiem że będę grał ;)

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 09, 2011, 17:08:44 »
Witamy na forum Saito . Niestety znalezienie złotego środka w zakupach jest cholernie trudne, wiem co mówię. Ogrywanie gier które się kupuje też nie jest łatwe, ze względu na brak czas ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:47:57 »
i failed ;P, ja mam prawie 200 i kzdego przynajmniej sprawdzilem, a jest kilkanascie tytulow w ktore gram ;D

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:01:24 »
To tylko pozazdrościć kolekcji ;)

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:30:49 »
Bo ty pajda to jesteś inna liga , my maluczcy nie mamy startu z tobą ;P Co nie zmienia faktu że także każdy zakupioną grę ogrywam, ale na zagłębienie już mi nie starcza czasu. Ale po woli systematycznie staram się przejść wszystkie :)   

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 10, 2011, 21:30:22 »
a tam inna liga - czlowiek jak kazdy inny. skupiam sie tylko na klasikach i to chyba dlatego tak to u mnie wyglada ;D

Offline SroQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • See you, space cowboy...
    • karawana.eu
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 26, 2011, 23:24:53 »
Jeszcze się chyba nie witałem, wiec czas najwyższy.
Na GBF wpadłem przypadkiem, ale sądze, że zostanę na dłużej, bo klimaty Gameboyów sa bardzo bliskie memu sercu.
Osobiście jestem szczęsliwym posiadaczem zielonego Colora i czarnego Advance'a oraz kilku innych konsol w postaci 3DS-a, PSP, PSX, Dreamcasta i Segi Saturn (oraz, rzecz oczywista, gier na nie). Swoją miłość do retro (a takze mangi, anime oraz filmów) przelewam na słowo pisane jako jeden z redaktorów reaktywowanego jakiś czas temu bloga karawana.eu.

Jestem także oddanym fanbojem sagi Gwiezdnych Wojen i kolekcjonerem rzeczy z nią związanych, od klocków Lego, figurek, gier i książek po dziwactwa pokroju limitowanych puszek Pepsi z wizerunkiem Lorda Vadera.
Tak wiec nieco spóźnione, ale oficjalne i szczere heja :)

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 27, 2011, 01:27:59 »
W takim razie oficjalnie witaj na forum SroQ ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 27, 2011, 10:34:18 »
Witamy :)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 17, 2011, 23:49:08 »
Witam serdecznie. Na imię mi Przemek, mam 22 lata. Fanem gier jestem od wczesnego dzieciństwa. Moją pierwszą konsolą był przenośny tetris z bazaru jak miałem jakieś 5 lat. Nazywało się to Brick Game chyba i nadal to można spotkać na allegro, tyle że badziewniejsze chińskie podróbki. Później był PEGASUS, Amiga, PSX a teraz PS3. Pierwszy raz z Game Boyem spotkałem się około roku 2001 kiedy kuzyn dostał od swojego sąsiada szarego CLASSICA. Szybko się nim znudził i dał go mnie. Byłem po prostu nim oczarowany. Mimo, iż był w fatalnym stanie i bez klapki na baterie to wywarł na mnie ogromne wrażenie. Może dlatego, że pierwszy raz miałem okazję trzymać w rękach coś oryginalnego. Coś co do tej pory znałem jedynie z niemieckich reklam na RTL. Były do niego dwie gry: TERMINATOR i MARIO and Yoshi. Ta druga jest do tej pory moją najulubieńszą gierką na GAME BOYA co można wywnioskować z mojego awataru. Game Boya i gry niestety pożyczyłem rok później koledze i przepadł ;( W roku 2009 zacząłem pracować, kaska zaczęła spływać i przypomniałem sobie o czymś takim jak Game Boy. Kupiłem COLORa na allegro i tak się zaczęło. W tej chwili mam już cztery CLASSICi, dwa POCKETy, dwa COLORy i ADVANCE'a SP. Do tego jakieś 16 gierek, dwie lupy z podświetleniem do POCKET'ów, box ze wszystkimi papierami do COLORa i pokrowiec do ADVANCE'a SP. W poniedziałek lub wtorek przyjdą do mnie jeszcze dwa CLASSICi i jeden POCKET i 9 fajnych, klasycznych hitów (m.in. Wario 3 i Kirby's Dream Land). Zapodam zdjęcia mojej skromnej kolekcji jak tylko wszystko dojdzie. Nie wiem co ze mną jest ale zakochałem się w tych konsolach. Szczególnie w wersjach CLASSIC. Mógłbym cały dzień się na nie patrzeć i nie wypuszczać ich z rąk. Jestem strasznie przewrażliwiony na ich punkcie. Na allegro wybieram tylko kompletne sztuki, z klapkami i zaślepkami na porty EXT. Niestety o takie już coraz trudniej. Ostatnio trafiła mi się sztuka gdzie prawie połowa ekranu miała martwe linie o czym sprzedający zapomniał wspomnieć. Na szczęście udało mi się to naprawić lutownicą. Taki zresztą sposób jest także opisany na tym forum ;)  Moim marzeniem jest sprawić sobie nówkę CLASSICa w BOXie nieodpakowaną. Niestety ceny jakie są na ebayu takich sztuk skutecznie mi to wybijają z głowy.
Na forum trafiłem przypadkiem. Nie wiedziałem, że jest w Polsce tyle osób, które jeszcze interesują się tymi handheldami od Nintendo. Bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję a raczej jestem pewny, że będę tu stałym bywalcem. Pozdrawiam wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2011, 00:29:59 wysłana przez Przemek_07 »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 18, 2011, 00:03:27 »
Witamy na forum :) Fajnie że do nas trafiłeś i planujesz pozostać na dłużej.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 18, 2011, 00:10:58 »
Nie wiem co ze mną jest ale zakochałem się w tych konsolach.

Witaj! Też bardzo często zadaję sobie to pytanie :)

Szczególnie w wersjach CLASSIC. Mógłbym cały dzień się na nie patrzeć i nie wypuszczać ich z rąk. Jestem strasznie przewrażliwiony na ich punkcie.

Już masz +1000 do respektu u mnie.

Na forum trafiłem przypadkiem. Nie wiedziałem, że jest w Polsce tyle osób, które jeszcze interesują się tymi handheldami od Nintendo. Bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję a raczej jestem pewny, że będę tu stałym bywalcem. Pozdrawiam wszystkich.

Ja również mam taką nadzieję, a także liczę że zostaniesz aktywnym użytkownikiem, udzielającym się na forum (a nie wyłącznie czytającym). Do przeczytania!

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 18, 2011, 00:35:53 »
Dziękuję za ciepłe przywitanie. Na forum na pewno będę częstym gościem i będę się udzielał, oczywiście w granicach rozsądku bez zbędnego spamu. Od dawna szukałem forum o GB. Niestety jedno jest wymarłe od 2009r. a na drugim, bardzo dobrze znanym z RETROkonsolami nie wiele jest o GB. Ale to forum żyje, ma się świetnie i mam nadzieję się do tego przyczynić. Pozdrawiam jeszcze raz i witam ciepło ;) ;p

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 18, 2011, 00:38:51 »
Witamy! BTW. masz coś w stylu pisania co sprawia, że płynnie się to czyta :-) wykorzystaj to :-)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 18, 2011, 00:44:57 »
Heh dzięki. Zawsze byłem humanistą. Mimo to poszedłem do technikum elektronicznego i nie chwaląc się z niezłym wynikiem je ukończyłem ;) Może pokuszę się o jakieś recenzje gierek na GB ale co by tu napisać skoro wszystkie hiciory zostały już dawno zrecenzowane ;p Tak czy siak koniec OFFtopa ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2011, 00:58:19 wysłana przez Przemek_07 »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 18, 2011, 12:04:07 »
skoro elektornika i skoro gameboy classic to super byloby gdybys poczytal o modowaniu classica. jest masa materialu szczegolnie na zagranicznych stronach... sprawdz dzial - ciekawe linki... i sprzet.... na pewno zainteresuja Cie te informacje. no i swietnie ze udalo sie naprawic badlinie w classicu - kolejna konsola uratowana! witamy na forum!

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Przywitaj się!
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 18, 2011, 12:05:41 »
Witaj na forum Przemek_07 :)