Autor Wątek: Czy w 2021 roku istnieje konsola przenośna, która odtworzy karty gb, gbc, gba?  (Przeczytany 955 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
No cześć.
Od dłuższego czasu borykam się z problemem odtwarzania kartridży Game Boy color/advance. Otóż czy istnieje współczesna wersja konsoli, która odtworzy je bez zgrywania, tj. Poszukuję takiej konsoli dosłownie jak GBA, ale współczesnej tj. z dobrym podświetleniem i ewentualnie akumulatorem ładowanym po USB i w razie możliwości, choć to nie potrzebne, z wyjściem wideo.
Wiem, że istnieje konsola Revo K101+ która działa jak GB micro, czyli nie odczyta gier Colora.
Czy zatem do dziś rozwiązaniem mojego problemu jest dorwanie po prostu GB advance i dodać mu backlight? (Jak już wybierać z pomiędzy gba a gba sp, preferowałbym gba).
Cena nie gra roli. Nie celuję w posiadanie dwóch konsol skoro mogę mieć jedną do obu :>

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
GBA z ekranem IPS. ewentualnie retroflag GPI - jest to raspery w obudowie gameboya i emulowania dmg, gbc, gba, nes, snes, sega, snk.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Mocno zmodyfikowane GBA z ekranem IPS + akumulatorem ładowanym na USB chyba będzie najlepszą opcją

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Tak jak myślałem :/ chociaż zostałem przy bateriach.
Kupiłem, z opcją jasności i... USB-C. Próbuje rozwikłać po co ono jest. Jest od góry, nie w miejscu baterii. Podpinając pod pc nic się nie dzieje, pod ekran też nie. Być może trzeba to aktywować komendą której nie znam :v