Autor Wątek: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny  (Przeczytany 17843 razy)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« dnia: Lipiec 29, 2011, 11:25:28 »
W związku z naszą wspolna akcja zakupu odrobiny sprzetu do modyfikacji naszych konsol, trzeba wrzucic tu pare fotek jak komu wyszlo modyfikowanie konsolek.... takze wrzucajcie tu wszelkie mody podsiwetlajace classica.... a mzoe ktos zrobi swoj wlasny panel pdosiwetlajacy wysiwetlacz? paneli podswietlajacych na rynku jest troche, nie roznia sie one praktycznie niczym... jedynie rownomiernoscia pdosiwetlenia co zwiazane jest z iloscia diód zastosowanych w panelu... dzielcie sie w tym temacie swoimi fotkami....spostrzezeniami, trudnosciami..... problemami wystepujacymi rpzy modyfikacji konsol. bedziemy sobie wzajemni pomagac :D. pozdro!:].

=================================================


Antari: Poniżej znajdziecie galerię zdjęć obejmującą prace naszych użytkowników.


          
 
               
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2011, 01:04:59 wysłana przez Antari »

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2011, 15:08:28 »
Proszę, oto fotka gotowego Game Boy'a!



Widzicie ryski? No właśnie, nie ma ich! :D Doprowadziłem ekran do stanu używalności, wygląda praktycznie idealnie, co najważniejsze - ani śladu kleju. Opłaciły się 3 dni czyszczenia...
W rzeczywistości podświetlenie jest mocniejsze niż na zdjęciu, ogólnie mam taki bezsensowny aparat, że lepszego nie mogłem zrobić...

Enjoy!

PS: pajda, możesz wypowiedzieć się w moim temacie o regulacji podświetlenia?

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2011, 15:11:21 »
Przepiękny GameBoy, cacuszko, tylko pozazdrościć! :)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:21:30 »
Świetna robota stary! Mój GB Classic będzie wyglądał bardzo podobnie do twojego. Fotami podzielę się gdy konsola będzie już u mnie :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2011, 00:49:45 »
elegancko, nic tylko modowac kolejne konsole ;). antari - modowanie w toku ;).

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2011, 17:12:55 »


My sweetie : ) Zwykle tak jest, że szewc bez butów chodzi :P Postanowiłem wreszcie coś z tym zrobić i mam wreszcie konsolę do codziennej gry ^^. Ogromne podziękowania dla Pajdy za złożenie całości. Mam u Ciebie dozgonny dług wdzięczności stary, za urzeczywistnienie tego cacka :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2011, 17:25:03 »
:], wlozylem w tego gameboya mase roboty. wycinanie plastiku, szliwoanie lutów - tak zeby po skreceniu calosci nie bylo efektu wybrzyszenia konsoli, wiecej o tym w tutorialu, ktory wlasciwie bedize rowneiz relacja z modowanie wlasnie tej konsoli. Antarii konsola wyglada zajebiscie i z taka sama starannoscią zostala zrobiona. niech Ci dobrze sluzy! :D.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2011, 18:43:36 »
Rzeczywiście wygląda za...iście genialnie! :D Niech Ci służy Antari wiele lat!

@pajda - przyda się, oj przyda ten poradnik, bo jest małe wybrzuszenie na obudowie mojej konsoli. Nie mogę się doczekać ;>

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:04:23 »
w moim tutorialu jest swietnie pokazane to jak zrobic zeby nie bylo wybrzuszenia, jednakze trzeba troche poswiecic czasu na to. no i musicie byc cierpliwi - material jest - tylko opisac trzeba. :D.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:19:58 »
dawny mod pocketa: panel v2 od nonfinita w pocketcie:


i dodatkowe dziurki jako customowy mod obudowy:

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2011, 20:23:24 »
Oż Ty, masz Link's Awakening Dx, moje marzenie. :>

Super mod, do tego te dziurki wyglądają jak oryginalne, profesjonalna robota.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2011, 08:53:02 »
Cholera masz zręczne palce, dopiero na przybliżeniu widać, że niektóre są robione.... Twoja kobieta musi być zadowolona ;)

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2011, 09:54:28 »
Cholera masz zręczne palce, dopiero na przybliżeniu widać, że niektóre są robione.... Twoja kobieta musi być zadowolona ;)
Samemu cerować skarpetki... Każda byłaby zadowolona ;)

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2011, 12:48:43 »
Zajebiste te wasze GB cacka :] gratuluje determinacji. Czekam na tutorial z miłą checią poczytam.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 16, 2011, 23:06:16 »
no gdyby nie te dwa frędzelki ktore wisza w tych dwoch dziurkach to nie widac byloby ktore sa oryginalne a ktore wiercone..... ogolnie chwila moement roobty,ale potem trzeba delikatnie "zgradowac" jak to sie w fachowym jezyku śłusarskim mówi - czyli delikatnie ostre brzegi zeszlifowac..... np minimalnie wiekszym wiertłem....

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2011, 17:37:19 »
W dniu dzisiejszym po równo 31 dniach dotarł screen protector zamówiony prze zemnie na eBayu (wybrałem najtańszą opcję przesyłki , a paczka wysłana została z Indonezji ) :D W związku z tym mogę już się pochwalić moim pierwszym zmodowanym GameBoyem . Z nieukrywaną radością przedstawiam :

GameBoy Classic Turbo HD Remix :P

         


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 17, 2011, 17:55:22 »
wygląda świetnie. mam pare pytan. jak wykonywales moda pdosiwetlenia? tak jak pokazuje nonfinite na swoim filmie z youtubea? czy obcinales bialy plastik. bo bez tego z pewnoscia wysweoitlacz wraz z panelem podiswetlajacym stanowia zbyt gruba calosc, zeby uniknąć "wybrzuszenia" konsoli z przodu.... szybka wyglada swietnie. a na zjdeciach albo mi sie wydaje, albo ona jest grubsza od oryginalnych i przez to wystajeponad obudowe? czy po prostu odkleja sie wlasnie przez to wybrzusenie?

ogolnie konsola wyglada zajebiscie.... swietlnei wspolgraja podiswetlenia o takich samych kolorach co obudowy..... no i RCA mod. a nie myslales zeby orpcz RCA jeszcze pro-sounda zrobic? ;>

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 17, 2011, 18:17:18 »
Podświetlenie robiłem tak jak pokazuje nonfinite na swoim filmie, ale masz rację że jest mały problem z wybrzuszeniem się konsoli ponieważ robi się naprawdę ciasno. Również powstaje problem z tym że po przykręceniu płytki drukowanej z wyświetlaczem czasem może ona prężyć przez co wyświetlacz może "głupieć" . To znaczy że czasem bez żadnej przyczyny potrafił zgasnąć. Żeby tego uniknąć nie dokręcałem płytki do końca aż poczuję opór lecz zostawiłem jej maluteńki luz, ale naprawdę mały. Również skręcając konsolkę nie dokręcałem jej tak jak to było w oryginale , dzięki temu nie ma wybrzuszenia. Ta różnica w dokręceniach prawie nie jest widoczna , ale zapewnia bezpieczeństwo elektronice a konsola zachowuje ładny kształt.
Co do szybki to jest ona dużo grubsza ma ona około 1,5 mm i faktycznie lekko wystaje ponad oryginalne wycięcie w obudowie przeznaczone na protector. Może to nie wszystkim się podobać , ale dla mnie tak gruba szybka stanowi duży plus. Zwyczajnie ekran jest dużo lepiej chroniony :)
Co do pro-sounda to zastanawiałem się nad tym , ale osobiście jest dla mnie zbędny . RCA wykorzystuje do puszczenia dźwięku przez wzmacniacz na kolumny . Nie ma to jak dobre 8 bitowe brzmienie na 100 W kolumnach :D Jednak muszę przyznać że popełniłem mały błąd przy mocowaniu gniazd RCA. Umieściłem je o około 4 mm za blisko siebie. Powoduje to problem gdy podłączam dobre jakościowo wtyczki męskie RCA, ponieważ mają dość grube obudowy i zwyczajnie zawadzają o siebie. I trzeba je trochę na siłę wcisnąć i są lekko pod kontem :/  Przy zwykłych wtyczkach nie ma tego problemu.

Tak czy siak mam już pomysł na następną konsolkę i zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuję :D Także czekam na następne grupowe zamówienie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2011, 19:27:11 wysłana przez Mrocznooki »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 17, 2011, 19:38:48 »
co do wybrzuszenia, to spokojnie w moim tutorialu bedzie objasnione jak obciacw srodku ten bialy plastik zeby wszsytko mozna bylo skrecic z taka sila tka jak oryginalnie..... i nadal bedzie konsola miala swoj oryginalny ksztalt. mianowicie bedize mozna dokrecic do kocna srubki od plyty glownej.... i do kocna srubki od obudowy.... daje to pewnosc ze wszsytko ebdzie tka jak nalezy a i rowneiz wyswuetlacz nie bedize swirowac. trzeba oczywiscie poswiecic wiecej czasu na tkaeigo moda - ale ma sie te pewnosc, ze wszsytk ojest tak jak nalezy. twoja gameboy wyglada wykurwiscie - bo swietnie wszsytko pasuje do siebie i o to wlasnie chodzi. przy RCA wlasnie trzeba uwazac zeby byly odpoiwiednio od siebie te wtyki. jednakze nie myslales zeby te wtyki umiescic gdzie indziej? dwa kable wychodzace od gry troche ciążą.... fajnie jakby wychodzily od dolu :D. na rynku elektornicznym ejst masa roznych wtykow, o roznym mocowaniu..... nie musza to byc wtyki mocowane na nakrętke od srodka..... moga byc tylko delikatnie wpuszczane a superglue zalatwi sprawe.... to tez dobre rozwiazanie (chcoiaz nie lubie kleic takich rzeczy bo jak trzeba bedize wymienic to jest problem - chcoiaz w tym przypadku, przy probie wylamania starego wtyku RCA obudowa raczej nie peknie bo jest zbyt gruba). niektorzy wlasnie orpcz RCA robia jeszcze pro-sounda ze zwyklym jackiem. zreszta ktos wymyslil plytkę ktora pozwala zaoszczedzic miejsce w gameboyu - wyglada swietnie i to jest to co lubie - zreszta jest to skopiowana plytka od zwyklego wyjcia na jacka, ale dizeki zastosowaniu nowych metod trawienia plytek wygospodarowal gosc miejsce na dodatkowego jacka:
http://www.apeshitmods.com/2011/07/pcb-mount-pro-sound.html
nawet sam cos tkeigo moglbym zrobic, i to w domowych warunkach, ale po prostu nie chhce mi sie (bo musialbym cala chemie kupowac.....)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2011, 19:42:08 »
@Mrocznooki, patrzę na Twojego "GrajChłopca" i nie mogę przestać, jest świetny, wręcz idealny...moje marzenie ;d
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC