Autor Wątek: [GB Light] inny rodzaj matrycy :)  (Przeczytany 2298 razy)

Offline adf1985

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
[GB Light] inny rodzaj matrycy :)
« dnia: Październik 07, 2011, 21:26:32 »
Witam,

Dziś zauważyłem ciekawostkę, o której nikt chyba jeszcze nie napisał. Otóż w GB Light zastosowano chyba troche inny typ matrycy niż w pockecie abstrahując od podświetlenia.

W pockecie powiem, gdy wyłączamy konsolę, to przez kawałek sekundy na ekranie pojawia się poziomy pasek w losowym miejscu.

W lighcie zaś w ekranie nic takiego nie występuje, wyswietlany obraz po prostu znika bez tych kresek.

Dodatkowo ekran lighta jest trochę innej barwy bez podświetlenia, taki jakby bardziej żółtawy niż zieony (jak w przypadku pocketa)

Taka tylko ciekawostka, chciałem się podzielić :D

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Light] inny rodzaj matrycy :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2011, 21:30:25 »
co do barwy - to pod wyswuietlaczem graficznym jest kwadratowy kawalek FOLI EL czyli tej swiecacej. pomiedzy ta folia a wyswietlaczem musi byc folia polaryzacyjna dzieki ktorej widzimy wyswietlane pixele. gdy zrobi sie moda np w pockeci tez wyswietlacz przybiera troszeczke inna barwe niz srebrna. aczkolwiek eby okreslic rodzaj wyswietlacza - trzebabyloby rozkrecic konsoel i po prostu zerknac. co do zrobienia identycznego podsweitlenia jak w GB lightcie czyli za pomoca foli EL - to spokojnie mozna to wykoanc w domu. idealnie ronowmierne podswietlenie. :). co do znikajacego paska - nie mam pojecia - czytja wyzej - trzeba rozrkecic i zerknac :).

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Light] inny rodzaj matrycy :)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2011, 22:09:17 »
adf1985 rozkręć konsolę, to się wszyscy przekonamy a ponadto będzie materiał do wrzucenia na stronę :>

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [GB Light] inny rodzaj matrycy :)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2011, 22:09:59 »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Light] inny rodzaj matrycy :)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2011, 00:12:49 »
ja zamierzalem. ale rzez ostatni dosc dlugi cas nie mam czasu anwet wyczyscic choc jedneog gameboya, a ktorych lezy  i czeka cale mnostwo. mam nawet caly schemta jak to wykonac wraz z podzespolami. jeden gosc na elektordzie wykonal cos tkaeigo - efekt ocencie sami:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic434895.html

calkiem fajne - i JAKIE PROSTE!!! :D koszt to okolo 30 PLN za podzespoly. oczywiscie folie EL mozna kupic w roznych kolorach.
plusy: zajmuje MASAKRYCZNIE malo miejsca, folia EL jest niewiele grubsza od kartki papieru.
minusy: trzeba wykonac moduł wzmacniajacy napiecie... a to wymaga troszeczke wprawy w lutowaniu i orientacji w elektornice.