Game Boy > Ciekawostki

Wasze sposoby przechowywania gier na konsole Game Boy

<< < (11/11)

gorzki:
Widzę, że odgrzebię temat.
Chciałbym bardziej podzielić się sposobem w jaki staram się chronić naklejki na cartach.
Otóż zabezpieczam je folią do wyświetlaczy telefonów. Po prostu docinam folię do wielkości naklejki i nakładam ją. W związku z tym, że folia nie zawiera kleju więc zawsze można ją ściągnąć i nie niszczy naklejki. Sposób jest o tyle dobry, że nie musimy martwić się o przecieranie naklejki podczas wyciągania gry z konsoli (co jest szczególnie widoczne u góry naklejek).

Borsuk:
Ja na niektórych cartach mam naklejoną folią 3M, przezroczystą. Dokładnie taką samą jaką okleja się samochody,a konkretnie przezroczystą do naklejania na lampy samochodu. One podobno mają jakąś formułę zabezpieczającą klosze przed promieniami UV i tym samym przed płowieniem. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy faktycznie chroni to etykietkę przed blaknięciem, bo folia jest zaledwie od roku i nie widzę wielkiej różnicy. Natomiast na pewno mimo tego że folia ma klej to jeżeli odklejamy ją przy pomocy suszarki (dokładnie tak jak to się robi w przypadku samochodów) to nie zostaje nawet najmniejszy ślad kleju.

GBM_Fan:
Ja bym jednak się bał naklejać cokolwiek na etykiety cartów. Zresztą i tak większość z nas trzyma je zamknięte, więc raczej tak szybko nie wypłowieją.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej