Autor Wątek: Kilka pytań odnośnie gier.  (Przeczytany 5770 razy)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Kilka pytań odnośnie gier.
« dnia: Luty 27, 2012, 11:27:29 »
Siema :D

Mam kilka pytań odnośnie gier na Classica/Pocketa.

1. Z ciekawości chciałem sprawdzić oryginalność moich pokemonów Blue (okładka jest drukowana przeze mnie, bo oryginalnej nie było). I faktycznie, są oryginalne, lecz moją uwagę zwróciła bateria... Jak wiemy, standardowo gry na Classica, używały baterii CR 2032, a moje pokemony używają baterii CR 1616. To normalne?

Zdjęcia:



2. Mam grę Kirby's Dream Land 2 (100% oryginał, ma numer seryjny). Z ciekawości zajrzałem na fotkę na portalu i moją uwagę zwróciła jedna różnica w wyglądzie Carta ze strony i tego mojego. Otóż na Cartridge'u na forum napisane jest "DMG-AKBP-EUR" (foto: http://www.gbforever.pl/images/gbclassic/karty/92/01.jpg ), a na moim jest napisane "DMG-AKBP-FAH" (foto: http://iv.pl/images/93510406189421670726.jpg ). Co oznaczaja te "FAH" ? Bo EUR to Europa, ale FAH?

3. Mam kilka oryginalnych Cartów, których fotek nie ma na portalu. Mogę je zrobić, tylko komu to podesłać?


I to chyba na tyle :P
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2012, 16:20:26 wysłana przez Quake96 »

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2012, 11:28:39 »
Baterie bywają różne, spotykałem już gry z taką baterią, więc to normalne.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2012, 11:35:22 »
To jaką baterię zastosujesz nie ma większego znaczenia. Różnią się one tylko grubością, średnicą i pojemnością. Najlepiej włożyć CR2032 jeśli jest miejsce, jeśli się nie mieści to 2025, a dopiero na końcu 1616.
Być może w Twoim carcie ktoś już wymieniał baterię, dlatego jest inna.
Zdjęcia możesz podesłać Antariemu, zresztą on się zapewne wypowie :)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2012, 11:38:23 »
To jaką baterię zastosujesz nie ma większego znaczenia. Różnią się one tylko grubością, średnicą i pojemnością. Najlepiej włożyć CR2032 jeśli jest miejsce, jeśli się nie mieści to 2025, a dopiero na końcu 1616.
Być może w Twoim carcie ktoś już wymieniał baterię, dlatego jest inna.
Zdjęcia możesz podesłać Antariemu, zresztą on się zapewne wypowie :)

Nikt raczej nie wymieniał, jak widać na foto nawet na płytce jest napis "CR 1616" ;) Czyli jak padnie save, to gdy włożę CR 2032 nic się nie stanie, tja?

Offline yano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2012, 12:00:44 »
Tak noc się nie stanie :) Zdjęcia podeślij na antari18@wp.pl Tylko pamiętaj o białym tle

Offline yano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2012, 12:04:39 »
Posta powyżej pisał antek z mojego konta. Stąd "noc" zamiast "nic". Koleś buja w obłokach :-)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2012, 12:10:38 »
To on nie łaskaw na swoje konto wejść? :D Jak chce się podszywać niech robi to dobrze :P hehe

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2012, 12:51:09 »
Oczywiście stracisz save bo odetniesz pamięć od zasilania poprzez tą wymianę. Zamiana 1616 na 2032 wyjdzie wyłącznie na plus, bo ta druga ma dużo większą pojemność, przez co save będą przetrzymywane dłużej.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2012, 13:06:25 »
Oczywiście stracisz save bo odetniesz pamięć od zasilania poprzez tą wymianę. Zamiana 1616 na 2032 wyjdzie wyłącznie na plus, bo ta druga ma dużo większą pojemność, przez co save będą przetrzymywane dłużej.

W Game Boy Pocket włożyłem kart do konsoli, odpaliłem ją i wymieniłem baterię na żywca nie tracąc save'a. W GBA SP średnio to wykonalne bez rozbierania pół konsoli, w przypadku klasyczne GBA zapewnie też.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2012, 13:28:57 »
W Game Boy Pocket włożyłem kart do konsoli, odpaliłem ją i wymieniłem baterię na żywca nie tracąc save'a. W GBA SP średnio to wykonalne bez rozbierania pół konsoli, w przypadku klasyczne GBA zapewnie też.

Nie no koleś, teraz rozje*ałeś system. Ktoś potwierdzi, że to możliwe?

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2012, 13:48:38 »
W Game Boy Pocket włożyłem kart do konsoli, odpaliłem ją i wymieniłem baterię na żywca nie tracąc save'a. W GBA SP średnio to wykonalne bez rozbierania pół konsoli, w przypadku klasyczne GBA zapewnie też.

Nie no koleś, teraz rozje*ałeś system. Ktoś potwierdzi, że to możliwe?
Możliwe czy nie, ale wg mnie lepiej na uruchomionym urządzeniu nic nie lutować...

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2012, 14:02:17 »
Bez uruchamiania konsoli też się da. Są typy Arcade boards w których jak sie wyjmie baterie to chip zdycha i board do wywalenia. A robi się to tak że do jednych pinów lutujemy drugą baterie
potem odlutowujemy starą....musze to kiedyś obtestować w GB.

Z tymże nie ma sensu robić hot swapu baterii bo w GB człowiek nie wie ze ma problem dopóki sie nie pojawi :P

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2012, 15:00:56 »
Chodziło mi o wyjęcie starej baterii i włożenie nowej w cardzie od GB, bez żadnego lutowania. Tam siedziały zwykłe baterie CR2032. Które można nabyć w Carrefourze czy u zegarmistrza.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2012, 15:05:43 »
Chodziło mi o wyjęcie starej baterii i włożenie nowej w cardzie od GB, bez żadnego lutowania. Tam siedziały zwykłe baterie CR2032. Które można nabyć w Carrefourze czy u zegarmistrza.

Tym samym potwierdzasz, że nie miałeś z tym styczności. W cartach od GB baterie posiadają wyprowadzone blaszki lutownicze, więc baterii nie wymienisz od tak sobie. Lutowanie jest konieczne, no chyba, że wyrwiesz jakimś cudem baterie z tych blaszek i przykleisz nową taśmą, ale średnio to widzę.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2012, 15:28:48 »
@GBM_Fan - Nie, on po prostu wymieniał baterie, ale w bootlegu ;) Sam mam 2 bootlegi i w obydwóch nie ma lutowanych baterii, tylko można je wyjąć i włożyć. Później zapodam fotke jak to wygląda.

EDIT:
        Zrobiłem zdjęcia oryginała i bootlega.


Bootleg:




Oryginał:




Porównanie:




Tyle fotek chyba wystarczy? :D
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2012, 15:50:26 wysłana przez Quake96 »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2012, 15:57:53 »
Wychodzi na to, że w piratach zastosowano lepsze rozwiązanie niż w oryginałach.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2012, 16:03:24 »
Nie zawsze Oryginały muszą być najlepsze :P
Tak w ogóle to mi się fotki nie wyświetlają :/

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2012, 16:08:23 »
@GBM_Fan - A no lepsze. I zdecydowanie przydatniejsze, bo w piratach częściej się wymienia baterie...

@mattek - Nie wiem czemu Ci się nie wyświetlają. U mnie wszystko jest w porządku.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2012, 16:11:45 »
Ok, ADBlock blokował ;)
Ale jakość wnętrza w tym Bootlegu nie powala.
Mam pytanko, jeżeli w bootlegu bateria jest wymieniona na działającą to Save będzie trzymać ?

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2012, 16:18:19 »
Mi na początku w tych czerwonych pokach nie trzymał Save. Ale wyjąłem bateryjkę ze starej płyty głównej i save trzyma już od ponad miesiąca ;) Dzisiaj wymieniłem bateryjkę w zeldzie (niestety też bootleg) i zobaczymy czy będzie trzymać. Choć z tą Zeldą to bywa różnie bo lubi psuć save'y i ogólnie czasem nie działa gra :D