Autor Wątek: Kilka pytań odnośnie gier.  (Przeczytany 5771 razy)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2012, 16:19:42 »
O dziwno, w kolekcji mojego brata nie znalazł się żaden bootleg :P Wie co kupował :D

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 27, 2012, 16:23:22 »
Hehe :D Ja tam skoro już mam te bootlegi, to po co mam je wyrzucać :P W bootlega Pokemonów gram częściej niżw oryginała, bo Bootleg jest po angielsku, a oryginał po niemiecku. :P

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2012, 17:03:09 »
Czy wypaczanie slowa bootleg przez nazywanie nim pirackich gier ma na celu podniesc wartosc tych ostatnich albo stawiac ich uzytkownika w lepszym swietle?

Jak juz jedziecie na piratach, to miejcie jaja zeby nazywajc rzeczy po imieniu zamiast pudrowac sobie noski uzywajac blednie slowa bootleg.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2012, 17:26:15 »
Jakkolwiek by tego nie ująć :P Tak ja wcale nie zamierzam ukrywać że to po prostu chamskie piraty ;) Ale trafiły mi się przypadkowo, więc skoro już je mam to niech będą. Choć nie ukrywam, że zamierzam kiedyś kupić oryginalną Zelde DX ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 27, 2012, 17:42:43 »
Dzień świstaka?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bootleg

Inlagdowi dedykuję pierwsze zdanie z definicji na Nonsensopedii :D


Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 27, 2012, 18:11:19 »
Wychodzi na to, ze sie osmieszam, skoro smiem wiedziec nieco wiecej niz definicja na Wiki. No nic, jakos przezyje te hanbe, hie hie.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 27, 2012, 18:17:02 »
Wychodzi na to, ze sie osmieszam, skoro smiem wiedziec nieco wiecej niz definicja na Wiki. No nic, jakos przezyje te hanbe, hie hie.

Jakieś problemy w dzieciństwie? lol

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 27, 2012, 18:33:30 »
Wychodzi na to, ze sie osmieszam, skoro smiem wiedziec nieco wiecej niz definicja na Wiki. No nic, jakos przezyje te hanbe, hie hie.

Sam sobie zaprzeczyłeś zawężając definicję kilka postów wyżej :D Ale ciężko mi się do tego odnieść, bo standardowo zarzuty nie są poparte faktami.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 27, 2012, 18:59:59 »
Co ja takiego w sobie mam, że moje tematy zawsze wywołują tak zawiłe dyskusje? :D hehe

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 27, 2012, 23:49:54 »
2. Mam grę Kirby's Dream Land 2 (100% oryginał, ma numer seryjny). Z ciekawości zajrzałem na fotkę na portalu i moją uwagę zwróciła jedna różnica w wyglądzie Carta ze strony i tego mojego. Otóż na Cartridge'u na forum napisane jest "DMG-AKBP-EUR" (foto: http://www.gbforever.pl/images/gbclassic/karty/92/01.jpg ), a na moim jest napisane "DMG-AKBP-FAH" (foto: http://iv.pl/images/93510406189421670726.jpg ). Co oznaczaja te "FAH" ? Bo EUR to Europa, ale FAH?
http://www.nanaky.eu/NintendoTriangles.html - FAH   - FR, NL
odi profanum vulgus et arceo

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 27, 2012, 23:54:20 »
Yup, Antari approved. Za jakiś czas jak mi ktoś zasadzi kopa w dupe na rozpęd, to skończe ten artykuł dot. szczegółowego rozpracowania oznakowania kartridży na konsole GB Classic. Znajdzie się tam też próba wyjaśnienia owych oznaczeń EUR, NOE, FAH etc.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kilka pytań odnośnie gier.
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 28, 2012, 00:48:17 »
No ja na to liczę :P

Btw. przeglądając sobie galerię fotek Cartów na GBClassic odkryłem szkokującą rzecz. Otóż ten mój pierwszy Classic (Co wyrzucili go japońce), to do niego miałem 2 Gry (Tetris i Dr.Mario). Jak się okazuje te gry były w wydaniach japońskich :D Poznałem tetrisa po okładce na portalu, a Dr.Mario JAP nie mieliście to wygooglowałem i faktycznie to było wydanie JAP...  A ja głupi kiedyś oddałem tego GB i gry za darmo... Oj ja głupi, oj ja głupi...

PS: Doszły foty gier na Classica?? :D