Autor Wątek: Jakie piwo pijecie?  (Przeczytany 12901 razy)

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Jakie piwo pijecie?
« dnia: Marzec 09, 2012, 14:30:18 »
Witam!                                         Zapewne wielu forumowiczów często gasi pragnienie tym złotym napojem:) Pytanie tylko, jakiej marki i rodzaju?                   Ja czasami podczas pobytu na giełdzie RTV piję piwo Żywiec. A wy?

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2012, 14:41:18 »
haha ciekawe pytanie
lubie Tyskie
czasem strzele sobie jakiegos Wojaka czy cos innego mocniejszego
no a czasem po taniosci typy Keninger z biedronki

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2012, 15:05:32 »
Moim ulubionym piwem jest nasz regionalny Kasztelan , od pewnego czasu znany szerzej w kraju ze względu na wprowadzenie na rynek Kasztelana Niepasteryzowanego. Nie jest to może najlepsze piwo na świecie, ale mój ojciec pił to piwo ( dawniej nazywało się Kasztelańskie) więc i ja je pije :) Drugim piwem które mi smakowo odpowiada to Dębowe Mocne .

Offline GIMLI18

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2012, 15:40:49 »
.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2018, 18:27:53 wysłana przez GIMLI18 »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2012, 15:43:24 »
Piję wódkę.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2012, 15:53:49 »
Piję wódkę.
Kilka lat temu powiedziałbym to samo, ale potem przestała mi smakować.

Ja piwo bardzo lubię, ale staram się pić nie częściej niż z 1-2 razy w miesiącu. (latem 1-2 razy w tygodniu xD). Nie chcę popaść w alkoholizm ;) A, no i nigdy, przenigdy nie pijam sam. Nie uznaję czegoś takiego jak picie piwka przed telewizorem. Zawsze tylko w męskim towarzystwie xD (bo nie lubię kiedy kobiety piją).

Ulubione piwa? Haineken z zagranicznych. Z polskich Perła Pils z Lublina. Tylko oryginalna lubelska, w żadnym wypadku nie wersja exportowa. Mam tam rodzinę, więc czasem przywożę cały bagażnik ;)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2012, 15:54:45 »
nie spożywam alkoholu pod żadną postacią, nie palę nic nie biorę.
Odpowiadając na ew pytania: mogę mieć odpały i bez wspomagaczy, a kasę wydaje na gry, zabawki czy slodyczę :P

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2012, 15:56:25 »
nie spożywam alkoholu pod żadną postacią, nie palę nic nie biorę.
Odpowiadając na ew pytania: mogę mieć odpały i bez wspomagaczy, a kasę wydaje na gry, zabawki czy slodyczę :P
Dorośniesz to zmienisz upodobania :P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2012, 16:08:08 »
Nie wiem co ma "dorosłość" z piciem alkoholu. No, ale nie wnikam...

Ja mam sporo lat i jestem 100% abstynentem z wyboru. A ten temat jest dla mnie delikatnie mówiąc komiczny. Zwłaszcza jak zaczną się tu zaraz wypowiadać osoby niepełnoletnie.

Jesteśmy o krok od założenia tematu "jaki jest twój ulubiony kolor" i "skomentuj awatar osoby wyżej" itp. itd.

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2012, 16:13:56 »
Nie wiem co ma "dorosłość" z piciem alkoholu. No, ale nie wnikam...

Ja mam sporo lat i jestem 100% abstynentem z wyboru. A ten temat jest dla mnie delikatnie mówiąc komiczny. Zwłaszcza jak zaczną się tu zaraz wypowiadać osoby niepełnoletnie.

Jesteśmy o krok od założenia tematu "jaki jest twój ulubiony kolor" i "skomentuj awatar osoby wyżej" itp. itd.

To ja jeszcze poproszę temat "Co Cię w życiu napawa optymizmem?" i może jeszcze "Jak żyć Panie Tusk" ;P

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2012, 17:12:30 »
pajda jaką wódkę? Czystą, wíśniówkę czy może żurawinówkę? GBM, to dział ogólny, a sam temat ma być właśnie   humorystyczny:)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2012, 18:41:12 »
Rezor - zastanów sie dlaczego mam w nazwie użytkownika 1988 i  sobie policz :P   A to już inna sprawa że ja nigdy nie dorozne i h*j   :P

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2012, 18:51:57 »
A, sorry, nie wiedziałem, że w tym smutnym kraju można nie pić ;) Ja czasem jak się spotkam z kumplami to piję piwko dla lepszej rozmowy, lepszego klimatu. Niestety czym dalej w dorosłe życie tym życie jest bardziej szare, ponure i beznadziejne, więc nieraz jakby się nie wypiło z kolegami to albo by się tylko narzekało na wszystko albo wogóle by się gadka nie kleiła. A tak to jest przynajmniej fajny klimat. Może to smutne, ale taka jest często rzeczywistość.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2012, 19:04:30 »
Rezor o piwie to chyba trochę wiesz, wnioskuję po cyklu "Piwne wieści" :D Ja też abstynent z wyboru. Z używek jedynie Harry Potter. Jak każdego pismaka troche mnie ciągnie do fajek, pewnie za x lat zacznę, wtedy gdy zupełnie przestanie to być modne, a fala hejtów na palaczy wzrośnie. W sumie ciekawy problem socjologiczny, dlaczego gówniarzy ciągnie do tego. Zna ktoś kogoś kto zaczął palić po 30? Sam z siebie, nie pod presją środowiska?

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2012, 19:09:39 »
Mam kolegę, który zaczął palić mając 34 lata bo... ożenił się i żona pali to on też zaczął. Dzisiaj pali nałogowo.

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 09, 2012, 19:11:47 »
Antari to dlatego, że często rodzice uczniów palą i oni myślą, że paląc staną się bardziej -dorośli-. Mnie nigdy do fajek nie ciągnęło, rodzice nie palili i nie palą.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 09, 2012, 19:39:29 »
Rezor o piwie to chyba trochę wiesz, wnioskuję po cyklu "Piwne wieści" :D
No wiem trochę, alkoholik z dziada pradziada :P

Co do fajek, to paliłem 3 lata będąc nastolatkiem, ale potem poszedłem w środowisko gdzie palił prawie każdy więc... rzuciłem :D Czasem mnie ciągnęło i zdarzało się zapalić kilka razy już po rzuceniu, ale na szczęście nie wróciłem do tego. Teraz mnie wogóle już nie ciągnie.
Trawę też się paliło trochę, ale to też nie było dla mnie. Ogólnie palenie mi się podoba jako takie (papierosów), ale po pierwsze szkoda mi na to kasy, a po drugie nie mam zdrowia. Zawsze po paleniu czułem taki ciężar na płucach. Do dziś pluję sadzą xD

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2012, 19:46:36 »
Co do tematu, właśnie opróżniłem kufel Żywca. Rezor, a Perły spróbuję, może mi zasmakuje:)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 09, 2012, 21:22:16 »
Najgorszym uzależnieniem jest jednak miłość, nierzadko idąca w parze z poczuciem obowiązku. Wyjście z tego nałogu jest cholernie bolesne zwłaszcza w zaawansowanym stadium (rodzina, małżeństwo). Zapewniam, że natura wymyśliła o wiele bardziej zabójczy narkotyk aniżeli wszelkie wymienione tutaj używki.
A moją podświadomą chęć palenia pewnie można po "jungowsku" wyjaśnić, bo ojciec palił ponad 20 lat. Ale to trochę inna historia. Jak się dużo pisze to czasami człowiek musi :) Osoba postronna tego nie zrozumie.

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 09, 2012, 21:51:28 »
Mój temat, bro.

Krótka piłka - Tyskie, Warka, Żywiec, Żubr itp. To nie są piwa. No dobra, są, ale spożywam je tylko z dwóch powodów:

a) nic innego nie ma pod ręką
b) bida ciśnie

Gdy toczę normalny żywot to pijam:

Noteckie - zarówno jasne jak i ciemne,
Ciechany - Wyborny, Lagerowy, czasem Miodowy,
Rześkie lub Świeże z Browaru Kormoran,
Perła Chmielowa - niby koncerniak, ale dobry.

Dla wypróbowania różne miksy jak Wiśnia w piwie, Lubuskie zielone (ugh...), piwo czekoladowe (ból i zło).

Nie pogardzę też lokalnym rynkiem - w Szczecinie jest mini warzelnia piwa - Stara Komenda. Zacne piwko w mniej zacnej cenie, ale warto. No i miejsce klimatyczne. Coś podobnego jest też w Bydgoszczy.

Swego czasu zachwycałem się Żywym z Browaru Amber, ale coś w którymś momencie poszło nie tak i teraz smakuje jak siki.

Czaję się też na nową edycję Noteckiego - Niefiltrowane, Korzenne i Na miodzie lipowym. Niestety dostępne tylko w wybranych regionach kraju w dość zaporowej cenie 15zł za 0,7l, ale i tak kupię jak dorwę.

No, tyle co pamiętam bo przez gardło przeszło tego więcej. Zimą zdecydowanie mniej, ale latem piwo to sama słodycz.

Aha, nie dzierżę pszenicznych. Ale to specyficzne piwo.