Autor Wątek: PSP Vita  (Przeczytany 8226 razy)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
PSP Vita
« dnia: Czerwiec 06, 2012, 22:37:44 »
Chyba nie było jeszcze tematu o najnowszej przenośnej konsolce Sony na forum więc postanowiłem założyć. Ma ktoś może ten sprzęt i może się na jego temat wypowiedzieć? Myślałem żeby sobie kiedyś sprawić, ale z tego co słyszałem to to przerost formy nad treścią, tzn. konsola potężna, ale ciekawych gier brak. Tak poczytałem info z E3 i szału tez nie ma. Jak na nową konsolę, która dopiero wkracza na rynek to można nawet powiedzieć bida z nędzą. Wyniki sprzedaży w Japonii też mówią swoje. Czyżby to miała być jedna z największych konsolowych klap ostatnich lat?

3DS: 101,075 (55,212)
PS3: 14,799 (14,771)
PSP: 10,547 (10,617)
Vita: 7,551 (6,675)
Wii: 5,825 (6,149)
X360: 2,719 (3,069)
PS2: 1,106 (1,027)
DSi LL: 665 (628)
DSi: 379 (431)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2012, 22:40:34 »
Za bardzo mnie nie ciągnie do tej konsoli, mam dla niej wyrobioną opinię: "Przenośne PS3...tyle, że gorsze". W dodatku jedyna pocieszna gra Uncharted została spartaczona. :(
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2012, 10:25:21 »
@Bodzio: Na 3DSa też przez długi czas nie było żadnych dobrych gier (nie licząc remaku zeldy).
@Mario: Tak samo było z PSP, to też było przenośne PS2, tylko gorsze. Tylko psp miało jedną dokuczliwą słabość w stosunku do PS2, mianowicie brak drugiej gałki. Przez co granie tam w fpsy czy inne gry z celowniczkiem było koszmarne. Vita ma na szczęście dwie gałki, więc jest nadzieja ;)

Mnie póki co też nie ciągnie do Vity. Raz, że mam 3DSa, z którego jestem średnio zadowolony. A dwa że vita za droga póki co, a i hitów brak.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:19:30 »
No mam nadzieję, że się to zmieni bo chciałem sobie wreszcie kupić jakąś konsolę w miarę jak dopiero rozkwita, a nie jak już jest w planach jej następca. Xboxy odpadają bo wieki temu obiecałem sobie, że żadna konsola Microsoftu nie stanie u mnie w domu. Co do Nintendo, to jakoś bliżej mi jednak do Sony więc albo Vita albo PS4 wejdzie w grę. PSP zakupiłem głównie dlatego, że polowałem na PS One z ekranikiem, ale szybko doszedłem do wniosku, że w ogóle mi to niepotrzebne, a dużo lepsze będzie opcja z PSP. Nie wiem jak tam z mocą Vity jest, ale jakby ta konsola umożliwiała grę w pozycje z PS2 to łyknąłbym ją od razu (no może przesadziłem, jak zejdzie do w miarę akceptowalnej ceny) choć to pewnie mało możliwe.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:47:10 »
Pewnie będą wychodzić jakieś gry z ps2 na vitę w cyfrowej dystrybucji. Podobno mają dać final fantasy X.

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:49:56 »
psp vita bateria trzyma 20 min ...  zeby pograć dłużej musisz kupic baterie podróżna za ponad 200 zl  żenada . oczywiście żeby w cokolwiek zagrac musisz mieć także karte pamieci . najmniejsza 4 gb  koszt 70 zl.  nie mówiąc o grach ktore stoja 100 +  używane . Konsola ogólnie to jedna wielka porażka jak dla mnie ...
nie wiem jak wygląda sprawa z emulacja ale chyba nic jeszcze konkretnego nie wymyślili

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:31:20 »
Sony zachciało się trzepania kasy... I dlatego między innymi z niechęcią patrzę na ich konsolę. Jednym next-genem, który bym kupił to... DS?
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2012, 16:34:26 »
Sony zachciało się trzepania kasy... I dlatego między innymi z niechęcią patrzę na ich konsolę.
Przecież im wszystkim chodzi wyłącznie o kasę. To żaden argument. To tak samo jak niektórzy mówią, "nie słucham już tego zespołu bo się sprzedał" (czytaj sprzedaje dużo płyt, jest o nim głośno). Bez sensu. Ale fakt faktem, vita nie zachęca póki co. Zwłaszcza jak ktoś, podobnie jak ja, nie przepada też za psp (choć mam i nawet gram ;P) to tym bardziej może być negatywnie nastawiony do vity.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2012, 16:39:40 »
Ja sprzedałam moje PSP właśnie z tego powodu Rezor. Tylko się kurzyło niepotrzebnie, a ja zero atrakcji wynosiłam z grania na tej konsolce. Niech lepiej ktoś inny się z niej cieszy : )
Na PS Vita miałam okazję pograć trochę. Wyświetlacz, fakt, robi wrażenie. Niestety dla mnie jednak trochę za duża ta konsola jest. Trzymając ją, nie mogłam dosięgnąć palcami do środka ekranu. Musiałam trzymać konsolę w jednej ręce, a drugą używać ekranu dotykowego. Poza tym, np. w głównym menu nie ma możliwości posługiwania się przyciskami - tylko ekran dotykowy (w 3DSie masz obie opcje do wyboru). Przez to musiałam co chwila zmieniać sposób w jaki trzymałam konsolę... Niewygodne to dla mnie było bardzo.

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2012, 16:55:34 »
sony ma dwa  plusy :   God Of War wszystkie czesci :D  i darmowy online

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2012, 17:03:56 »
Ja sprzedałam moje PSP właśnie z tego powodu Rezor. Tylko się kurzyło niepotrzebnie, a ja zero atrakcji wynosiłam z grania na tej konsolce. Niech lepiej ktoś inny się z niej cieszy : )
Na PS Vita miałam okazję pograć trochę. Wyświetlacz, fakt, robi wrażenie. Niestety dla mnie jednak trochę za duża ta konsola jest. Trzymając ją, nie mogłam dosięgnąć palcami do środka ekranu. Musiałam trzymać konsolę w jednej ręce, a drugą używać ekranu dotykowego. Poza tym, np. w głównym menu nie ma możliwości posługiwania się przyciskami - tylko ekran dotykowy (w 3DSie masz obie opcje do wyboru). Przez to musiałam co chwila zmieniać sposób w jaki trzymałam konsolę... Niewygodne to dla mnie było bardzo.
Bo cała Vita jest przekombinowana, żeby tylko zajarać wszystkich zanim 3DS zrobi prawdziwy szoł na naszym rynku... Konsola jest o wieeele za duża i jedyną rzeczą jaką rządzi nad Trzecim Dual Screenem jest tak naprawdę ekran, grafika, wyświetlanie. Czyli to na co ich największa grupa konsumentów - naiwne dzieciaki - tak naprawdę zwracają uwagę. Tym razem, na szczęście handheld Niny utrzymał większą część rynku, ale i tutaj trzeba będzie poczekać na więcej gier na Vitę. Właśnie - ona jest notabene porażką. W momencie premiery 3DSa mówiło się, że to najgorsza premiera od dawna, a może nawet w historii, a tu proszę - Vita miała jeszcze gorszą. Do daje nadzieje dla Niny... Przynajmniej na polu handheldów.

@bogo - Darmowy online to jeszcze nic, zresztą... czy na DS'ie i 3DS'ie jest płatny? A o GOW'ie rzeczywiście zapomniałem, ale to też nie są gry dla każdego. I nie mówię tu tylko o brutalnej zawartości.

A co do PieSPi - Moje zdanie jest identyczne jak moni i Rezora - Nie bierze mię totalnie. Po prostu nie daje fun'u z rozgrywki, no może poza Gran Turismo - Ale to tylko dlatego, że jestem fanem racerów. Bardziej jara mnie gra na brudnym Classic'u z bad-liniami. Serio...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 17:18:30 wysłana przez Bart »

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2012, 19:37:16 »
też teraz mnie korci żeby sobie kupić jakąś konsolkę jak jest "jeszcze nowa" ale teraz przyznam że jestem w kropce. Zawsze byłem bardziej za Nintendo - po prostu mają miłe fajne, czasem innowacyjne gierki i fani big N wiedzą o co chodzi: takie których są na tyle specyficzne że nie uświadczysz gdzie indziej. Sony zawsze kojarzyło mi się z totalną komerchą i przereklamowanymi tytułami, chociaż nie powiem trochę grywałem w PSP ale nie była to taka frajda jak w przypadku DS.
A co teraz mam zrobić - 3ds nie ma nic nowego poza 3d które nawet nie wiem czy zobacze bo noszę mocne okulary - a podobno są problemy, i sprawa drugiego analoga - ponoć można się bez niego obejść ale po pierwsze: na razie, po drugie: są głosy  że "3ds lite" będzie miał drugi analog - a wtedy czułbym się oszukany. PS Vita jak już napisaliście - gry po 200 pln, karty pamięci nowego formatu, cholernie drogie i po raz kolejny zachęty które brzmią dla mnie jak dzieciak z gimnazjum czyli : lepsza grafa, mocniejszy sprzęt jeszcze na facebooka można przez to wejść, a jeszcze nie chcieli być do tyłu względem 3ds to wpieprzyli panel dotykowy z tyłu bo już nigdzie indziej miejsca nie było - tak ja to odbieram...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2012, 21:23:09 »
Ja nie przekreślam Vity, bo sprzęt bardzo mi się podoba wizualnie. Chyba nawet bardziej niż 3DS. Wielkością też mnie satysfakcjonuje, wolę wygodnie rozłożyć łapy na dużej konsoli o opływowym kształcie niż w kwadratowej bryle 3DS'a. Dodatkowo jakość ekranu to zupełnie nowa generacja w porównaniu do 3DS. Jeżeli chodzi o software, to zwróćcie uwagę na jedną istotną rzecz - na Vice są takie gatunki gier, które na 3DS z uwagi na konstrukcję nie mają prawa egzystować. Za przykład niech posłuży jeden z moich ulubionych gatunków - bijatyki. Na PSP ograłem chyba każdą większą bitkę m.in. Tekkena (DR&6), SFA3, KoF'a, BlazBlue CS2, NUNH2,3, Soul Calibur: BD. Regularnie mam w zwyczaju pogrywać w podróży i patent spisuje się świetnie. Tak, jakbym grał na stacjonarce. Rewelacyjna konstrukcja analoga pozwala bardzo komfortowo kręcić ćwierć-kółka, nie wspominając o bardziej rozbudowanych zagrywkach, które testowałem i są w pełni wykonalne na PSP. W przypadku DS, 3DS nie ma absolutnie żadnego prawa egzystować jakikolwiek fighter. Wyjątek stanowi Ultimate Mortal Kombat, który sprawił mi sporo radości, lecz należy mieć na uwadze, że gra ma 17 lat a same combosy są dość proste. Krzyżak z DS, 3DS wyklucza jakiekolwiek czesanie bardziej zaawansowanych kombinacji. Możecie sobie z tym polemizować ile chcecie. Testowałem pod tym kontem konsole i wiem swoje. Dlatego np. DoA, Tekken czy SFIV, które zostały zrobione, przeportowane na 3DS'a to dla mnie śmiechu warte (zwłaszcza SF4 ze specjalami odpalanymi na TS). Kabaret :)

Trochę śledzę ten temat i jak na razie na PS Vita ukazały się 2 super dopracowane porty gier z ps3.
Ultimate Marvel Vs. Capcom 3 oraz Mortal Kombat wzbogacone o tonę bonusowego contentu i wszystkie DLC z dużych konsol. Niebawem zobaczymy ponadto Street Fighter X Tekken, a w przyszłości zapewne Soul Calibur, BB, SFy, KoFy i tona innych z Japonii, gdzie ukazuje się multum szalonych fighterów.

Powiecie mało? 3DS nie obsługuje żadnej rozbudowanej bijatyki więc licznik zawsze będzie wykosił 1. Bo wyjątek stanowi seria Smash Bros. Na starcie systemu Sony pobiło w tym gatunku Nintendo. Dla mnie to już dobry powód żeby przemyśleć zakup.

Jeżeli Nintendo nie zastosuje drugiego analoga w swojej konsoli, to Vita zyska kolejny ekskluzywny gatunek - shootery. Killzone, Resistance i CoD. W połączeniu z obłędnymi wizualiami i grywalnym multi - WIN.

Poza tym niebawem ukarze się Little Big Planet Vita, w której dzięki dodaniu możliwości dotykowego sterowania, wiele plansz dotychczas niemożliwych do pokonania samotnie - jesteśmy w stanie ogarnąć. LBP na psp niestety nie oferował wszystkiego tego co wersja na ps3. Wersja na Vitę oferuje to wszystko i jeszcze więcej.

A z oczywistych wyborów łyknąłbym Uncharted. Ludzie psy wieszają na tej produkcji ale moim zdaniem nie jest taka zła jak na tytuł startowy :P Na deser ciekawe Little Deviants.

Jak wynika z prostego rachunku na chwilę obecną Vita ma więcej gier, w które bym zagrał niż 3DS.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2012, 21:32:04 »
Masz rację, Antari. Mimo że Vita nie miała jakiegoś super startu, to jednak przyszłość ma bardziej "świetlaną".
No ale niestety, na moje małe dłonie okazała się lekko za duża... : ( Chociaż może przy dłuższym graniu by się wymyśliło jakiś sposób na to by było wygodniej.
Ale wyświetlacz naprawdę jest świetny, serio. Tutaj to w ogóle nie ma co porównywać : )

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2012, 21:35:31 »
Fakt, że 3DS jest mało wygodny  w użyciu i chyba trochę źle wyważony, ale można przywyknąć. Ja ogolnie wychodzę z założenia że w handheldach nie chodzi o wygodę użycia ;) Bo prawdziwie wygodnie to się tylko grało na klasycznym GBA ;)

Wszystko to kwestia gustu. Ja np. nie lubię bijatyk i wogóle w nie nie gram, więc to co dla ciebie Antari jest zaletą, dla mnie niekoniecznie ;) Nawet chciałem się przekonać do bijatyk i okazyjnie kupiłem razem z 3DSem Street Fighter 4 3D edition. Ładne to i dynamiczne, ale znudziło mnie po godzince. To nie moja tematyka ;) (lubię tylko chodzone siekanki, ale nie takie na arenach).
P.S. w czym gałka od 3DSa jest gorsza od tej z psp? No może jest bardziej śliska i palec spocony może uciekać, ale tak to sprawdza się bardzo dobrze.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2012, 22:01:59 »
@Rezor: Pisałem o krzyżaku, a nie gałce :P To spora różnica. W bijatyki gra się najlepiej na AS, w drugiej kolejności na krzyżaku. NIGDY NA GAŁCE ANALOGOWEJ! xD Spróbuj odpalić jakiś fighter na PSP np. Tekken 6. SF4 na 3DS to żart naprawdę i można sobie wyrobić złe zdanie. Chyba, że faktycznie nie podchodzi ci zupełnie gatunek. Też jest taka opcja.

A i racja ten analog z 3DS'a jest bardzo wygodny. Chyba nawet wygodniejszy moim zdaniem niż ten w Vicie. Dlaczego? Bo większy xD Te w Vicie to takie mini-gałeczki. Jeżeli idzie o Vite to także czekam na jej poprawioną wersję. Z jeszcze lepszym krzyżakiem, większymi gałkami i głośnikami w innym miejscu!

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2012, 09:26:53 »
SF4 na 3DS to żart naprawdę i można sobie wyrobić złe zdanie.
Naprawdę aż tak źle? Widziałem też u kolegi (fana bijatyk) SF4 na xboxie360, ale jakoś dużo różnic nie widziałem, albo nie zwracałem na to uwagi. Gatunek bijatyk jest mi zupełnie obcy :P Po prostu te gry mnie po pierwsze okrutnie nudzą, po drugie nie lubię się uczyć jakichś kombinacji przycisków.  W bijatyki skończyłem grać na etapie tekkena 3 na psxa :P Ale wszystko to kwestia gustu.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2012, 11:42:18 »
Klocek ma normalnego pada z krzyżakiem :P Choć ja osobiście preferuję w tym względzie Duala od Sony. SF4 to jedno, ale już taki Tekken 3D Prime Edition, to dla mnie czysta profanacja :P Niestety właśnie tego typu gry nigdy nie rozwiną skrzydeł na sprzęcie Nintendo, można pograć casualowo ale mnie by krew zalała na dłuższą metę. Pamiętam np. Tekken'a Advance na GBA, rozgrywka została spłycona, czesanie juggli ograniczone przez nieprzystosowany do takich wygibasów krzyżak, jako fan troche popróbowałem ale odstawiłem. W bardziej zaawansowanych bitkach często koniecznością jest wciśnięcie w przeciągu kilku milisekund paru kierunków np. sztandarowy (podstawowy i dość prosty) cios w Tekkenie EWGF u Heńka (przód, N dół, przód/dół+trójkąt). Przy czym nie jest to standardowy just frame, bo możemy się pomylić aż o 2 klatki animacji, w przypadki innych postaci o 3 (Kazek czy DJ). Jak chcesz zobaczyć pokaz skill a tej grze to obadaj: www.youtube.com/watch?v=v3FyzjzqdJQ Zapewniam, że na 3DS takich rzeczy nikt nie osiągnie :P

Aaa no i zapomniałem. Jeżeli wydadzą na Vicie Tekken Tag Tournament 2 (na co się zanosi), to łykam konsole w ciemno. Marzyłem o przenośnym Tagu od 2000 roku :P

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2012, 11:54:47 »
Oja, to już wiadomo w co lepiej nie grać z Antarim :D hehe :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2012, 13:29:09 »
xD Miałem taki etap w swoim życiu, że dość mocno ogarniałem Tekkena :P Teraz to już czystko dla zabawy pykam, ale w pamięci zostały pewne wyrażenia i terminologia. I to samo można powiedzieć o stacjonarnym sprzęcie Nintendo. /taki mały OT/ na ps3 wydali w tej generacji naprawdę OGROM fighterów i mocno ubolewam, że nie mam tej konsoli, bo na Wii praktycznie ten gatunek nie istnieje (no wymienić można raptem Super Smash Bros. Brawl, Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All-Stars oraz Naruto Shippuden: Clash of Ninja Revolution 3).

Na ps3 warto zwrócić uwagę na niedawno wydane SkullGirls (www.youtube.com/watch?v=FBHFAWWPqYU). Japońskie szaleństwo jeżeli idzie o design postaci xD. A dalej już klasycznie SF4, TTT2, KoF13, UMVC3, SoulCalibur V, TekkenxSF, BlazBlue CS2, Mortal Kombat, no i niedługo Persona 4 Arena. http://www.youtube.com/watch?v=r9DgvTk1P8c Naprawdę obłędna graficznie i muzycznie :) Dla samych fighterów kupiłbym ps3 :P