Autor Wątek: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki  (Przeczytany 15307 razy)

Offline Prosty

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2011, 11:46:47 »
Ja nie bede ukrywal, ze gra nie przypadla mi do gustu. Za ciezkie klimaty, pomimo tego, ze jestem fanem pierwszych falloutow. Ciemno, zimno, radz sobie sam. Za ciezki klimat jak dla mnie, gustuje w innych handheldowych dzielach - czasozabijaczach.
Ale ja chyba po prostu jestem zwolennikiem cuksowej grafiki ;3

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
[Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 24, 2011, 22:19:17 »
Mam nadzieję, że temat nie jest bez sensu.
Ostatnio trochę więcej szukałem informacji o konsolofonie z 2003 roku Nokii N-Gage. Całkiem fajna rzecz, nie dość, że zadzwonisz, napiszesz SMSa, popatrzysz na internet, pogadasz przez GG, to pograsz sobie w długą i rozbudowaną grę. :D Więc nabrałem sobie ochotę na ten sprzęcik. Nieee, takie rzeczy typu Xperia Play mnie nie interesują - znacznie za drogie, a od nowych, przenośnych gier mam PSP. Zresztą, chyba wiecie, że czasami warto sobie zrobić taki powrót do przeszłości. ;] Pytanie, co sądzicie o tym sprzęcie? Podobają się wam gry i funkcje tego telefonu?

Jak widzę takie filmy jak ten z Tomb Raider: http://www.youtube.com/watch?v=dprB_JPBE6c&feature=related
albo Sonicem N (to po prostu idealna konwersja Sonic Advance za GBA): http://www.youtube.com/watch?v=g6AB5o1V5T0
Powiedziałbym nawet, że niektóre gry mają troszkę lepszą grafikę niż Advance. A może odnosi się tylko takie wrażenie dlatego, że ekranik jest malutki? Nie wiem.
Aha i ile takie coś może być warte z Waszego punktu widzenia? Ceny na allegro są bardzo różne, od 40 do nawet 170 zł za taką komórkę.

Pozdrawiam

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2011, 01:52:42 »
Rzuć okiem na temat http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=126.0 Wtedy to właśnie zainteresowałem się ów sprzętem. Później scalę wątek :)

Z wyglądu sprzęt na początku odstrasza. Ale po dłuższym oglądaniu wersji Cls może się spodobać, i tak właśnie było w moim przypadku. Sprzęt jest bardzo ładnie wykonany, w końcu to telefon który sporo kosztował w dniu premiery (i co go też zniszczyło). Elementy są naprawdę dokładnie odlane, wszystko równiutko ułożone. Z wad od strony sprzętowej można się przyczepić do ekranu który ma słaby kontrast oraz tylko 4k kolorów (co mi bardzo nie przeszkadza) Również przyciski mogły by chodzić nieco lepiej, ale to chyba subiektywne odczucie.

Mnie sprzęt zainteresował głównie jako konsola do gier. Ba.. głównie chodziło mi o możliwość zagrania w TES: Shadowkey. Przy okazji przeglądania biblioteki gier natrafiłem na inne bardzo ciekawe pozycje. Chociażby Pathway to Glory które jest grą wysoko ocenianą i chyba ekskluzywem na ta konsolkę. Później natrafiłem na kolejna grę Rifts: The Promise of Power czyli.. Fallout na N-Gage. Niestety gra osiąga ceny 250zł na ebayu i jest bardzo rzadka. Tomb Rider również świetnie się prezentuje i niesamowicie płynie działa. jest to dobra okazja do odświeżenia sobie tego klasycznego tytułu. Tak samo Colin Mc Rally 2005 zawierający plansze z Colina 2 najlepszej odsłony serii. Ba gra również zawiera fizykę z Colina 2 i działa naprawdę płynnie. Genialna sprawa zagrać w Colina 2 na takim malutkim urządzonku, zwłaszcza z tak dopracowaną fizyką (uwierz wiem coś o tym spędziłem kilka lat na simach) Ogólnie grając na tym sprzęcie świetnie się bawiłem (może trafiłeś na moje wywody na temat Shadowkeya oraz Colina w temacie w co aktualnie gramy)

Screen z Shadowkeya na ekranie N-Gage mówi sam za siebie ;D



Co do mocy i grafiki. To chyba jest nie wiele słabsze od PSXa skoro potrafi Colina w tak płynny sposób wyświetlać. To nie jest to samo co GBA. Na dobrą sprawę to pierwsza konsola która radzi sobie z grafiką 3D.

Kolejną ciekawostką jest sposób wydania gier na N-Gage. Gry są wydane perfekcyjnie z przesadną rozrzutnością. Pudełka są ładnie wykonane z błyszczącego srebrnego plastiku, układ okładki na każdej grze jest taki sam. Wydruk bardzo dokładny. Ale co najlepsze: każda gra była zafoliowana i posiadała plombę. Plombę z hologramem na folii, a pod tą kolejna tym razem na pudełku. Tego nawet DS nie oferuje. W środku pudełka pudełeczko na carta (4 sztuki się zmieszczą) Jedynie instrukcje są drukowane na słabszym papierze niż robi to Nintendo. Ogólnie zapraszam do mojej galerii, link na samym dole.



Cena sprzętu hmm wiesz to zależy od stanu. Warto jednak uderzać w idealne stany tego sprzętu bo wiadomo to.. telefon. I ludzie go masakrycznie potrafili męczyć, tak że np. często nie działają przyciski. Moim zdaniem sprzęt jest warty 200zł w stanie "nowy". 

Jak coś napisałem bezsensu to sorka, jutro poprawię. Dzień cały na rowerze mnie wykończył ;D



Kilka linków na koniec:

http://www.server.aplus.pl/Keitaro/gry/02/ - galeria ode mnie
http://stores.ebay.pl/NHX-IT-Brokers-Ltd/Inne-/_i.html?_fsub=1&_sid=59974596&_trksid=p4634.c0.m322 - sprawdzony sprzedawca oferujący tanie NOWE gry na N-Gage, niektóre dosłownie za grosze można kupić
http://www.ovigaming.com/classic/reviews/ - świetne recki gier, poczytaj o tytułach co wspomniałem tutaj

« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 02:05:52 wysłana przez Keitaro »

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2011, 16:29:53 »
Jestem pod wrażeniem nie tylko sprzętu, ale też Twojego opisu. Że też chciało Ci się specjalnie robić tyle zdjęć (i to jakich pięknych!) i tak długo opisywać. Bardzo dziękuję, teraz jestem chory na ten konsolofon. :) Teraz nie widzę już żadnego innego wyjścia niż zdobyć go. :> Przez następne dni będę chodził po komisach i szukał.

Ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak tak dobry sprzęt się nie przyjął. Przecież on ma praktycznie WSZYSTKO. http://sms.pl/tel/nokia,n-gage,info,1.php Cena samego N-Gage i gier chyba go tylko zabiła.

Te opakowania są świetne. Normalnie wręcz burżuazja. :> A same gry na szczęście są całkiem tanie. Zastanawia mnie tylko jak bardzo są rozbudowane? Czy są to gry typu - pograsz 2 godziny i koniec, czy raczej można zagłębić się na znacznie dłużej? Jak się zapisuje stan gry? Bezpośrednio na kartę na której jest gra? Jaką pojemność ma taka karta z grą?

Zapomniałem, że czytałem już temat o N-Gage na forum, sorry za założenie nowego. I jeszcze raz dzięki, bardzo mi pomogłeś.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2011, 17:37:57 »
Ja od siebie dodam, że jeśli uwielbiasz gry wyścigowe to z pewnością spodoba Ci się Colin McRae 2005 na ten konsolotelefon. Jest to dokładnie rzecz ujmując idealna konwersja Colina 2, z grafiką godną poziomu PSXa, co na tak małym ekranie daje zabójczo piękny i grywalny tytuł na wiele godzin. Szczerze polecam.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 25, 2011, 19:06:58 »
Hehe zdjęcia mam od jakiegoś czasu już, w przyszłości mają zostać użyte w artykule o N-Gage na GBF :)

Gry są rozbudowane, tak jak marcin_N wspomniał Colin 2005 to pełnowartościowy Colin 2. Tak samo Tomb Rider (wycięto w nim jedynie jakieś krótkie filmiki pomiędzy lokacjami) Shadowkey jest naprawdę spory, myślę że przejście go zajęło mi z 20-30h tak na wyczucie licząc.

Save ląduje w pamięci konsoli. Te karty MMC są chyba 32-64MB.

Co do tego Colina to co ciekawe ja go przeszedłem z ogromną satysfakcją, kiedy w wersję na PC mi się już nie chce grać (przejadła się) Także dla miłośnika Colina to doskonała pozycja. Plus kilka fur z wersji 2005 tylnonapędowych, śnieg i można pięknie driftować. Mniam.

Zapomniałem wczoraj wspomnieć iż ilość przycisków w niektórych grach się doskonale sprawdza (np. Tomb Rider / Shadowkey). Dzięki temu mamy pod ręką wiele skrótów; chodzenie w bok, do przedmiotów itp.

Szkoda jedynie iż sprzęt jest dosyć mało popularny obecnie, mało kto o nim wspomina. Większość patrzy przez pryzmat - telefon to nie konsola. Aczkolwiek trochę osób ze sceny go posiada i sobie ceni. Jak masz jakieś pytania wal śmiało, na GG tez możesz pytać :) 

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 25, 2011, 20:35:51 »
Hehe zdjęcia mam od jakiegoś czasu już, w przyszłości mają zostać użyte w artykule o N-Gage na GBF :)

Nie mogę się doczekać. :)

Grę przechodzi się w 20-30 godzin... A ja LocoRoco 2 przeszedłem w 9,5 godziny. Pełnoprawna konsola!
Nie opowiadajcie już tak o Colinie, bo bardzo nabieram na niego ochotę. Mam 2.0 na komputerze od wielu lat i od czasu do czasu sobie w nią troszkę, gram, wspaniały klasyk, a jeszcze w wersji mobilnej, mmmm :3
Ogólnie rzecz biorąc starsza, klasyczna wersja N-Gage wygląda znacznie lepiej i ma większe możliwości od QD. Na swój sposób jest bardzo ładna, przypomina troszkę pad z ekranem.
Z gier chętnie przeszedłbym Colina 2005, Tomb Raider, Sonic N, Super Monkey Ball (swoją drogą muszę też się dorobić kiedyś wersji na PSP) i ewentualnie Tony Hawk's Pro Skater.

Kolejna porcja pytań do Keitaro:
- Czy używasz czasami go jako zwykłej komórki? Bo jak zobaczyłem to zdjęcie, to padłem, dziwacznie się przez coś takiego rozmawia:

:D

- Czy to prawda, że obsługuje karty MMC do 1 GB?
- Czy odtwarzać MP3 jest w miarę dobry, czy trzeba jakieś pobierać z internetu?
- Z ciekawości - gdzie go kupiłeś, za ile i czy z oprogramowaniem na CD, pudełkiem i instrukcją?

Muszę się powstrzymać, bo Cię zamęczę. ;)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 25, 2011, 20:52:36 »
Hehe spoko, do tej pory nie miałem zbyt wielu okazji porozmawiać o tej konsolce więc na pytania chętnie odpowiem :)

Z tego co czytałem to prawda że obsługuje aż tak duże karty. Jednak domyślam się ze w rzeczywistości różnie może z tym być, najlepiej pewnie sprawdzić konkretną kartę. Co do odtwarzacza nie miałem okazji testować. Właściwie to jedynie obsługiwałem to urządzenie jako konsolę oraz telefon (nie mam karty do niego póki co)

Co do funkcji telefonu wygląda to dziwnie, ale nie tak dziwnie jak np w Noki 1280 którą należy przykładać tyłem do ucha (czyli ekranem na zewnątrz lol :D) Opcje telefonu są ciekawie rozwiązane, podoba mi się menu itd. Jest sporo nowocześniejsze od mojej Noki 6103 (która jest z 2007 i też jest dziadkiem już ale nie takim co NGE)

W tych grach warto ogólnie poszperać, ja sam się zdziwiłem po zakupie jakie pozycje odkryłem o których wcześniej nie słyszałem.

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 25, 2011, 21:52:45 »
Ze względu na walor sensownego rozmawiania, sądzę, iż QD jest lepszy. Chociaż miałem tylko classica :D
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 25, 2011, 21:56:37 »
QD jest trochę wolniejszy. Trudniej jest na nim więc grać w niektóre pozycje które posiadają niski frame rate (jak chociażby Shadowkey) Moim zdaniem QD jest też brzydszy :P no chyba że ten z czarnym środkiem (o ile to oryginalny środek) http://www.youtube.com/watch?v=cueCvrWv-zs&feature=fvwrel

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 25, 2011, 22:13:25 »
QD nie ma radia i wejścia USB, a przejściówka dla nietypowej, tera rzadko używanej karty MMC to zawsze dodatkowy koszt ok 10 zł. Zresztą klasyczna wersja rządzi, jest piękna. :>

Tak sobie przypomniałem, że podobno ma nawet internet. Kolegę zatkało jak mu powiedziałem, że w 2003 roku takie urządzenie już istniało. WiiTold, Keitaro, sprawdzaliście jak działa internet? Bo raczej na 100% WiFi nie ma, tylko GPRS, mam rację?

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 25, 2011, 22:20:13 »
Z minusów QD warto wymienić brak odtwarzacza mp3 (wszystkie doinstalowywane mają tragiczną jakość odtwarzania) oraz szybko wyrabiająca się i odstająca guma wokół telefonu. Z plusów natomiast lepszy system wymiany gier tzn. slot jest poręcznie umiejscowiony czego nie można powiedzieć o Classicu. Wygląd zewnętrzny to już kwestia gustu ;]

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 25, 2011, 22:28:05 »
Bo QD to taka konsolka jakby to powiedzieć.. wersja budżetowa N-Gage. Wyprodukowana naprędce by ratować niską sprzedaż poprzednika.

Wifi nie ma. Z internetu również nie korzystałem jeszcze. Potrzeba pewnie Operę mini czyli kartę MMC. Ogólnie potrzeba kartę MMC by podpiąć konsolę do komputera. Inaczej chyba się nie da z tego co pamiętam.

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 25, 2011, 22:47:36 »
Muszę odkopać mojego Classica :D Ma do wymiany obudowę i baterię. Ma ktoś namiary na taki sprzęt?
Z baterią nie będzie problemu, ale obudowa to rarytas. Chyba po prostu poszlifuję i pomaluję :|
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 23:08:49 wysłana przez WiiTold »
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 25, 2011, 23:25:31 »
Z baterią też jest problem, tzn na rynku są same zamienniki (podróbki). Co do obudowy warto śledzić Allegro i dział telefonów. Co jakiś czas pojawiają się aukcje z padniętymi N-Gage które schodzą za grosze. Często też mają w niezłym stanie obudowy.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 26, 2011, 16:16:02 »
Ta bateria jest w miarę przyzwoitej cenie i oryginalna: http://allegro.pl/o38-oryginal-nokia-bl-6c-6600-e70-hf-300-n-gage-i1630378574.html (to jest chyba do QD, ale może do normalnej wersji też pasuje)
Dopiero z obudową będzie problem. Najprędzej znajdziesz na eBayu, ale głównie są nieoryginalne.

Btw, strasznie dziwi mnie to, że po opisach co drugiej aukcji N-Gage na Allegro dochodzę do wniosku, że ludzie używali je praktycznie tylko jako dziwną komórkę, a część z nich nawet nie zdaje sobie sprawy z niezwykłych możliwości jakie w niej drzemią. Biedaki...

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 26, 2011, 16:27:25 »
Skąd masz pewność że oryginalna? Te baterie były bardzo dokładnie podrabiane i nawet w cenie 50zł są sprzedawane. Kiedyś wygrzebałem informacje iż oryginalne baterie do Nokii sporo kosztują, wszystkie inne na Allegro to są albo podróbki albo baterie które zostały odrzucone ze sprzedaży a mimo to jakimś cudem trafiły do obrotu.

Sama Nokia zamieszczała na swojej www opis jak odróżniać oryginały. Zobacz też w jakiej cenie oni te baterie oferują.

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 26, 2011, 16:38:58 »
Temat ów tak mnie natchnął do zakupu N-gage, że chyba pozbędę się obecnego telefonu i wymienię go właśnie na tę Nokię :)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 26, 2011, 16:57:54 »
Racja, oryginały są znacznie droższe, wręcz za drogie. To może w tej kwestii nie będę już się wypowiadał, bo mogę niechcący w błąd wprowadzić. :P

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 26, 2011, 17:16:35 »
marcin_N >> N-Gage jako główny telefon to też ciekawy pomysł, będzie ekstrawagancko :D poluj na okazję.

Ja też się nieco wciągnąłem i przeglądałem jeszcze inne gry. Jest sporo ciekawych pozycji, jednak nie wszystko łatwo dostępne. Requiem of Hell zebrało baty za słaba minimalną wręcz fabułę. Gra jednak prezentuje się jak.. Diablo. Szkoda iż mało gameplayów jest na sieci, tak żeby można było lepiej grę ocenić przed ewentualnym zakupem. Ciekawy wydaje mi się też Ashen FPP co prawda nie lubię ale ogólnie gierka wyróżnia się fajnym klimatem (muzyka dźwięki) http://www.youtube.com/watch?v=It3Ku5WFbTQ Obie są dostępne u tego sprzedawcy z UK, "niestety" po ~22zł za sztukę.

Btw. ten sprzedawca chyba co jakiś czas uzupełnia zapasy (przynajmniej raz tak było). Miał w ofercie Pathway to Glory oraz Tomb Ridera -> może jeszcze wrócą na aukcję.