Autor Wątek: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki  (Przeczytany 15312 razy)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 26, 2011, 22:10:12 »
Temat ów tak mnie natchnął do zakupu N-gage, że chyba pozbędę się obecnego telefonu i wymienię go właśnie na tę Nokię :)

Im nas będzie więcej, tym lepiej dla polskiej sceny N-Gage. :) Ciekawa decyzja, chociaż przynajmniej trochę inaczej niż zawsze rozmawia się przez takie coś

Znalazłem interesujący film promocyjny: http://www.youtube.com/watch?v=Q6kd9GBf2mA
I dziwna hinduska reklama QD: http://www.youtube.com/watch?v=RHz-vgxWJ04

Btw, fajnie nazywają classica - taco :D

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 26, 2011, 22:21:40 »
Są osoby które ogarnęły temat rozmawiania przez N-Gage http://allegro.pl/nokia-n-gage-ze-zbitym-wyswietlaczem-i1624689574.html przedostatnia fota i opis ;D

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 26, 2011, 23:30:57 »
Nie no, raczej N-Gage zostawiłbym sobie do grania. Przy codziennym użytkowaniu telefon szybko by się zniszczył. Niedługo kończy mi się umowa, więc i tak zgarnę nowy :)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 27, 2011, 22:38:27 »
Przeszukałem dzisiaj 4 komisy i nic, ale raczej nie spodziewałem się, że coś znajdę. Mimo to jestem trochę zawiedziony, ale został jeszcze jeden, w którym może być. Jutro sprawdzę. :)

Dowiedziałem się, że można nagrywać radio i te nagrania są naprawdę dobrej jakości, a mnie się marzy nagrywanie pewnej audycji wieczornej. Idealny sprzęt do tego. ;]

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 27, 2011, 22:51:48 »
Jak szukałem N-Gage też się nieco rozglądałem przy okazji bycia w mieście. Nie wiele urządzeń z tamtego okresu widywałem.. to nie te czasy chyba hehe.

Również dzięki tematowi się trochę nakręciłem na N-Gage. Muszę zamówić jakieś tanie pozycje do ogrania. To mnie załamuje http://archiwumallegro.pl/rifts_promise_of_power_gra_ngage_qd-210693761.html j_____j Ale ktoś miał szczęście (chyba że Rifts nie był wtedy tyle wart)

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
rnav spotting :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 28, 2011, 00:24:13 »
Drogo. Poza tym to przynajmniej trochę używany N-Gage :) Skąd wiem? Dzień wcześniej było więcej fot. Na jednej z nich było widać bród w otworze od słuchawek. Dziś już fot nie ma, hmm^_^

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 28, 2011, 09:07:30 »
Może i ja wrzucę 2grosze od siebie odnośnie tej konsolki. Ja i Prosty znamy się od kilku dooobrych lat właśnie z forum o ngage (najpierw nng-team później z ngage.com.pl). Bawiliśmy się tym sprzętem długie lata. Mojego clsika nadal ma mój szwagier, i powiem że jak na swój wiek to jest to nadal bardzo dobry telefon. Odtwarzacz mp3 jest na naprawdę wysokim poziomie (odtwarzacz hardware'owy), karty mmc do 1gb (polecam kingstone) - 2gb nie ruszy na 100%. Łącznie wyszło ok. 60 tytułów na niego. Niestety n-gage zeżarło piractwo. Teraz posiadam Xperia Play i mogę w końcu śmiało powiedzieć, że znalazł się w końcu następca starutkiej Noki. Jakby ktokolwiek miał jakieś szczegółowe pytania do ładujcie śmiało do mnie albo do Prostego.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 28, 2011, 20:50:11 »
Jeszcze w gimnazjum (czyli pięć, sześć lat temu) u mnie w klasie był boom na Nokię Ngage. Telefon robił furorę na nudnych lekcjach czy wycieczkach do kina za sprawą bezprzewodowego multiplayer'a w grach z serii Asphalt GT. Inne pozycje cieszyły się zdecydowanie mniejszą popularnością - oczywiście za wyjątkiem Worms World Party.

Telefon na wszystkich robił wrażenie swoimi multimedialnymi możliwościami. Jego posiadacz mógł nie tylko zagrać w piękne, trójwymiarowe gry, ale również odtworzyć ulubione kawałki w formacie MP3, bądź też odpalić najnowszy film. To nic, że na kilku calach żaden nie prezentował się dobrze i w zasadzie po kilkunastu minutach wpatrywania się w malutki ekranik mogły co niektórych boleć oczy - tutaj liczył się sam fakt, że w ogóle coś takiego potrafi to niepozorne maleństwo od Nokii. Pamiętam, że sam chciałem kupić Ngage'a i nawet przez jakiś czas zbierałem na niego forsę. Prawie padłem ofiarą manii, jaka panowała wokół mnie. Coś jednak mi się w telefonie nie spodobało (a były to chyba gabaryty) i pieniądze przeznaczyłem na zupełnie inny cel. A szkoda, bo ominęło mnie kilka ciekawych pozycji.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 28, 2011, 22:41:46 »
Coś jednak mi się w telefonie nie spodobało (a były to chyba gabaryty) i pieniądze przeznaczyłem na zupełnie inny cel. A szkoda, bo ominęło mnie kilka ciekawych pozycji.

Spokojnie, zawsze możesz to nadrobić. ;) Ale raczej okazji zagrać przez multiplayer nie będziesz miał, szkoda że tak mało teraz osób używa tą konsolkę.
Mogłeś przynajmniej przetestować jej możliwości, a ja nawet nigdy nie miałem jej w ręce.

Muszę gdzieś szybko znaleźć N-Gage, bo nie wytrzymam - Colin McRae Rally 2005 wymiata - http://www.youtube.com/watch?v=cqj_bvXK-go&feature=related
I nawet są realistyczne zniszczenia. :3

QD rzeczywiście jest dosyć słabe, po oglądnięciu kilku filmów na YT wyraźnie widać, że takie gry jak Splinter Cell Chaost Theory czy Call of Duty tracą klatki, na oko 15 fps.


Ale się nam temat rozkręcił. :)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 28, 2011, 23:13:56 »
Nokii N-Gage też nigdy nie miałem, ale kilka lat temu posiadałem Nokię 6630, na której przy drobnej modyfikacji można było odpalać większość tytułów z n-gage'a. Ten Colin zrobił na mnie wtedy najlepsze wrażenie i sterowanie o dziwo było bardzo znośne.

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 29, 2011, 00:05:54 »
Co do różnicy między QD a cls'ik - gry fedykowane N-Gage działały identycznie. Sprawa miała się inaczej w momencie emulacji - a to wszystko za sprawą programu który sofrware'owo podkrecal procesor ze standardowych 100mhz na 140mhz. Qd nigdy tego nie dostało. Tak samo mp3 - na QD nie było zadnego odtwarzacza stereo, a jakość była tak marna, że aż żal o tym pisac, no i dodatkowo nie posiadał radia. Ale QD miał swoje plusy - mniejszy, zgrabniejszy, hot-swap na gry bądź kartę pamięci no i bie miał tego dziwnego side-talking'u.

Oprócz Colina, Tomb Raidera były też inne tytuły warte zagrania, jak chociaż Sims bustin out (to samo co na gba) fifa, Pathway To Glory (2 części), Warhamer 40k, Catan (kto zna osadników w wersji klasycznej w formie gry planszowej to będzie zachwycony) High saize (czy jakoś tak - świetna strategia turowa), Civilization 2 (dokładnie taki sam jak na PC), One i jeszcze kilka innych. Naprawdę było w co pograć...

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 29, 2011, 00:26:51 »
Szkoda iż wiele z tych gier jest nie do znalezienia. O High saize pierwsze słyszę, a wygląda zacnie. Jednak tej gry nigdy nie spotkałem na serwisach aukcyjnych. Tak samo Warhammera 40k, Pathway to Glory (drugiej części)

Classika można podkręcić za pomocą jakiejś aplikacji zdaje się. To też wiele pomagało w przypadku gier zwykłych. Wiele osób narzekało na to iż na QD nie idzie zagrać np. w Shadowkeya. Inna sprawa że wiadomo - różne osoby, różnie przeciążone systemy w telefonach (duża liczba aplikacji zainstalowanych i działających w tle itp.)

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 29, 2011, 10:39:01 »
Aplikacja do podkręcenia telefonu nazywa się speedup. Należy wygrać wcześniej Fixa (w wersji min. 1.05 a najlepiej ostatniej czyli 1.07).

Nie ma różnicy w graniu na podstawowych tytułach. Wiem bo sam sprawdzałem.

Co do gier na aukcjach - niestety trzeba szukać i polować...

Z dobrych tytułów polecam jeszcze moje ukochane King Of Fighters.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 29, 2011, 12:01:45 »
Przyznam że tym tematem mi narobiliście smaka na ten telefon :P Chciałem się zapytać czy są jakieś dobrze działające emulatory na N-Gage (wiem że napewno nesa, ale czy jakieś jeszcze?)?

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 29, 2011, 12:45:33 »
Są :) . Jak najbardziej są. Są emulatory : GB/GBC, SNES, NES, GBA (na clsiku z wyłączonym dźwiękiem dają radę), MegaDrive, C64, Spectrum, ScummVM (emulacja starych przygodówek).

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 30, 2011, 17:11:58 »
do n-gage znalazlem dwie gry na aukro.cz - czesto mzoan ze przedajacymi sie doagdac cyz nie pusciliby to listem np za pobraniem. jaj uz tak robile mejsli hodzi o czechy - nasza polska pozta wspolpracuje z ich pozta i mozna wysylac za pobraniem popnizej owe aukcje jakby sie komus przydalo:
http://aukro.cz/n-gage-pandemonium-i1634414425.html
http://aukro.cz/n-gage-sonic-n-i1634414470.html

pozdro.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 30, 2011, 20:30:31 »
Za to na allegro jest dość tanio zestaw 8 gier na N-Gage.

http://allegro.pl/gry-nokia-n-gage-qd-8-gier-i1637253568.html

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 30, 2011, 20:33:19 »
Heh lipa taka że temat o N-Gage się rozwinął, są chętni do zakupu a akurat teraz telefonów N-Gage na allegro próżno ze świecą szukać. Z tymi urządzeniami jest tak iż czasem jest 20 aukcji a czasem 5, więc trzeba czekać..

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [Nokia N-Gage]Co sądzicie?
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 30, 2011, 21:16:56 »
Ja już kupiłem N-Gage w wersji QD (wg mnie ładniejsza) i to chyba dosyć tanio, bo za 52 zł. Przedmiot już opłacony więc tylko czekać na przesyłeczkę :P