Autor Wątek: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki  (Przeczytany 15309 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 16, 2012, 22:01:07 »
Mały odkop w tym wątku. Chciałem tylko napomknąć iż obecnie na Alle dużo konsolko telefonów N-Gage jest do nabycia w całkiem przyzwoitych cenach. Do tego widziałem też obudowy itd. Warto się rozejrzeć.


Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 17, 2012, 14:52:39 »
No w sumie nieźle...
Ah, N-Gage. Kończę z nim randkę w maju...

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 12, 2012, 21:14:49 »
Od dzisiejszego popoludnia jestem posiadaczem tego sprzeciku ^^ Stan dobry, bo poprzedni uzytkownik go jako komorke uzywal 0_0 , ale jest to pierwszy N-Gage w mojej kolekcji (Wersja Classic jbc). Doznania z gry? No ciezko powiedziec, bo pogralem doslownie chwilke, aby sprawdzic czy dziala wgl, ale ogolnie kewl. Dzisiaj pomecze ja jeszcze w nocy. Gry mam chwilowo 2 i sa to gry oryginalne w pudelkach i nawet z instrukcjami, a mowa tutaj o Sonicu N oraz FIFIE 2004, ktore kupilem razem na tablicy.pl za sumke 25zl :) . Gier na karte pamieci chwilowo nie sciagalem (ale jak ktos ma jakies fajne na dysku to z mila checia sciagnal i pogral). OGolnie bardzo podobaja mi sie pudelka do gier takie smieszne troszke hehe. Dlugosc jak z DS Classica, a wysokosc o jakas 1/5 mniejsza, natomiast grubosc to najpewniej polowa DSowych.
Co mnie sklonilo do kupna tej konsoli? Ten temat xD oraz swietna cena zestawu zaledwie 45 zl z przesylka, tylko tyle, ze mikrofon nie dziala, ale to tam i tak nie bd gadal, bo nie ma z kim i o czym ^^. Z dalszych doznan napisze jak juz sie troszke zagram w ta konsolke. A i jeszcze bd polowal na Rayman 3 oraz Tony Hawks :) Pozdro!
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 12, 2012, 21:50:24 »
Hej! Gratulacje z posiadania N-Gage. Masz parę tytułów do ogrania. Jakbyś chciał jakieś gierki, to możesz wejść na n-gage-forum.cba.pl. Nie robię tu żadnej reklamy tylko pomagam koledze jak coś ;) Jest to właściwie jedyne forum w necie o gadzie, więc lepiej nie trafisz. Powrzucałem tam kilka emulatorków, więc jakby Ci się znudziły gry, to możesz ograć też coś na eumlatorkach. Dowiesz się stamtąd wszystkiego N-Gage. M.in. jak go podkręcić ;)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 13, 2012, 16:59:01 »
O, dzieki stary ^^. Na pewno wpadne hm... podkrecac nie mam zamiaru, kocham N-Gage taka jaka jest :) pogralem troszke wiecej i w Fifke i w Sonica i jestem pod wrazeniem :D gra sie fajnie i wciaga cholerstwo :) jak zaczalem o 23 to o 3 mi bateria padla xD hehe. Teraz tylko musze posciagac pare gierek i moge brac do szkoly. Zajrze na tamto forum i pozdrawiam :)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 13, 2012, 19:58:03 »
Wszystko fajnie tylko że gry to ja polecam kupić [: Na eBayu u sprzedawcy który gdzieś w tym temacie linkowany był nie raz, wciąż można dostać kilka gier w tanich cenach. Może nie za 1 funcisza no ale.

Powtórzę się, N-Gage koniecznie:

Pathway to Glory - oraz dodatek (nie do dostania praktycznie) - ekskluzywne świetne taktyki wojenne. Fani AW zachwalali.
High Seize - kolejny ekskluzyw - taktyk z tego co pamiętam od twórców AW, świetna grafika i ponoć rewelacyjna grywalność. Niestety gra praktycznie nie do zdobycia
Rifts: Promise of Power - i znów ekskluzyw i możliwe że najważniejsza gra na N-Gage. Polecam posłuchać wywiadów z twórcami na YT oraz poczytać nieco o grze. Generalnie jest to RPG w stylu Fallouta. Ponownie tytuł bardzo trudny i drogi do zdobycia heh
The Elder Scrolls: Shadowkey - eskluzyw oczywiście. TES i to naprawdę rozbudowany. Niestety, a może i stety, gra ma skopany (kto się dziwi?) engine. RPG dla hardcorowych fanów TES którym nie straszne spadki FPSów i konsekwencje tegoż (łatwo zginąć w lokacjach z przepaściami) A czemu stety? Bo dla mnie giera miała megaśny klimat przez tą archaiczność. Świetnie się przy niej bawiłem i dla niej właściwie ten sprzęt zakupiłem.
Ashen - ciekawy FPS z dobrą muzyką
Colin McRae Rally 2005 - engine z Colina 2, pełna płynność animacji i zniszczenia. Robi wrażenie po dziś dzień. Na DSa tak dobrej ścigałki chyba nie ma :P

Warto też zobaczyć THPS2 oraz Tomb Ridera, ale to są jedynie porty (Colin też, ale za to jaki port)

Generalnie N-Gage cenię za sporą moc i tych kilka unikatowych gier w które nie sposób zagrać nigdzie indziej. Plus jakość wydań pudełkowych wyprzedzająca swoją epokę. Duża ciekawostka i fajna zabawka dla miłośników handheldów.

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:02:15 »
no wiesz zalezy jakie kto gry lubi ^^ ale w Colina jak gdzies spotkam to sie z mila checia zaopatrze ;)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:20:59 »
Keitaro masz świetny gust jeśli chodzi o gry. Co do gier, to ja także polecam kupować a nie ściągać (ehh i tak kijem rzeki nie zawrócimy :P  ) bo na allegro spokojnie można co jakiś czas większość tytułów kupić za ~5zł (ja Pathway to Glory kupiłem za 2zł na aukcji).
Jest od groma fajnych gier, od tomb riderów, przez raymany na wormsach kończąc.

Niestety jednym z powodów dlaczego n-gage umarł, było to, że banalnie się na niego piraciło. Prawie cała scena ngage piraciła :/

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:24:43 »
No ja bede kupowal te gry, ale chwilowo mam 2, a w te 2 caly czas nie bede pocinal :)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 13, 2012, 21:02:57 »
Chino
O podkręcanie się nie martw bo to nie jest podkręcanie, a odblokowanie. Procesor w gadzie standardowo ma taktowanie 104Mhz, lecz tak na prawdę jego pełna moc to 133Mhz. Nokia nałożyła pewne ograniczenie (nie wiem dlaczego), ale tak jest. Patch tak właściwie tylko usuwa to ograniczenie. Tak samo jest możliwość dorobienia Hot-Swapa jak w przypadku QD :D Płynność w grach jest masakrycznie zauważalna. Posiadam 2 gady (CLS i QD) i po odpaleniu THPS (to jest THPS, a nie THPS2. Dodane zostały 4 bonusowe mapy z THPS2 jednak nie ma tu manuala :C) widać różnicę. 104Mhz, a 133Mhz to niby nie dużo, a jednak...
Mingan
Nie do końca piractwo zabiło N-Gage. Owszem, gry na gada to były zwykłe gry na symbiana, gdzie tylko parę z nich miały jakieś zabezpieczenia (ponoć łatwe do złamania) np. Asphalt 2. Resztę można było sklonować za pomocą kopiuj+wklej. O upadku konsolofona Nokii decydowało więcej czynników. Nie będę się tu rozpisywał, bo zaprezentował to filmik znanego tu trochę kanału Arhneu. Świetny materiał, który właśnie ujawnia największe błędy Nokii, jakie popełniła przy produkcji konsolki. Gry na samego gada jak i jego cena w tamtych latach była zabójcza, więc nie dziwię się, że piractwo rozwinęło się na tym sprzęcie tak bardzo. Teraz to inna bajka jeżeli chodzi o ceny.

N-Gage zostaje coraz bardziej zapominany (zniknięcie tego modelu w kategoriach na allegro czy upadki ostatnich for). Właśnie taka jest idea w/w forum aby wszystko co się jeszcze ostało zgromadzić w jednym miejscu ;) Jest jeszcze jedna grupa obcokrajowców, którzy fascynują się N-Gagiem i to bardzo. Aktualnie można znaleźć filmiki m.in. z analog modem, sensor modem, aparatem (!) i sound modem. Wystarczy wpisać te frazy w YT z dopiskiem "ngage".

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 03, 2013, 19:38:22 »
Dobra mam te konsole spory czas i sadze, ze czas przedstawic wam moja historie z nia :).
Zacznijmy od gier :) wielkie moje zdziwienie bylo kiedy przegladajac ebay ogladane przeze mnie gry mialy tak dobre tytuly: Spider-Man, Simsy, Wormsy, Shadowkey i wiele, wiele innych :). Na poczatku wraz z konsola przyszly do mnie 2 gry i niemalze od razu pierwszy dzien spedzilem na graniu w nie. Dziwi mnie fakt, ze w Sonicu N nie moge wylaczyc dzwieku xD. Pomimo wymienianych przez niektore osoby wad... tak mi sie ten sprzet spodobal, ze zaczalem je ignorowac i grac dalej, a to na lekcji, a to w domu, a to na dworzu itd (nie nie jestem nerdem). Z czasem zaczelo przybywac na nia gier oraz checi pozbycia sie jej, ale zawsze cos sprawialo, ze zmienialem zdanie, a to nowa gra, a to mysl co bede robic na lekcjach itd, wiec rozbudowanie kolekcji gier to byla kwestia czasu, a wiec w niej sa: Asphalt, FIFA 2004, Sonic N, Tomb Raider, Tony Hawk's Pro Skater i Rayman 3 :) bardzo fajne wszystkie i niesamowicie grywalne (przynajmniej dla mnie), co najfaniejsze prawie wszystkie gry (za wyjatkiem Asphalta) dostalem w Polsce :O i to w calkiem przyzwoitych cenach. Czas w domu stal sie przyjemniejszy, weekendowe wyjazdy do ciotki na wies zaczely stawac sie ciekawsze. Najlepsze jest jednak to, ze nie korzystam z karty pamieci i wgranych na nia emulatorow (w sumie szkoda, bo pogralbym w jakies gry z Game Geara) :). Teraz na mojej wantliscie jest co prawda jeszcze sporo gier, a hobby rowniez nie jedno, jednak bede staral sie je systematycznie skupowac, a ich zdjecia umieszcze na forum w temacie swojej ,,kolekcji'' :).
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)