Autor Wątek: Sugestie na temat strony i forum  (Przeczytany 54306 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 22, 2011, 10:31:56 »
Pozwole sobie wtracic swoje trzy öre:

Czat na forum? Nie.

Design forum odpowiadajacy stronie glownej? Tak.

RSS dla wpisow na stronie glownej? Tak.

Ukrycie dzialu forum z kolekcjami dla niezalogowanych uzytkownikow? Nie. Przy okazji: jakie sa wlasciwie powody, zeby go ukrywac?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 22, 2011, 10:53:45 »
Ja tam za stary jestem na tego typu sprawy, wolę debatować na forum na konkretne tematy. Ewentualnie na gg zawsze ktoś może śmiało pisać nigdy nie odmawiam pomocy. 

Dzięki temu iż wszystkie nawet najprostsze pytania są zadawane na forum powstaje baza danych. Dzięki bazie danych nowy user ma co robić na takim forum. Czasami ludzie łakną wręcz wiedzy i czytania wypowiedzi na konkretne tematy i tutaj mogą sobie to wykopać :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 22, 2011, 10:55:05 »
swieta prawda. popieram w stu procentach. wole forum i tworzenie czegos co BEDZIE w przyszlosci bazą danych w ogole dla ludzi.

co do spraw technicznych. sadze ze trzeba znalezc nowy serwer dla forum dlatego ze bardoz czesto ono po prosut nie działa.... ostatnio 3 razy w icagu 3 dni pod rząd. hmm nawet jesli cos robili an serwerze, to powinni informowac. dlatego tez sadze ze przy najblizszej zrzucie na serwer trzeba sie mocno nad tym zastanowic..... kolejan sprawa. forum jest w kolorystyce blekitnej, niebeiskiej, szaro-niebieskiej... jesli strona jest w kolorystyce zielonej... to forum tez powinno w takiej kolorystyce byc. u gory zamaist napisu GBFOREVER forum - powinno byc ladne graficnze logo odpowiadajace takiemu samemu logo w serwisie.... to szybko sie kojarzy i uzytkownik wie ze jest na forum Gbforever. blokowanie jakichkolwiek galerii spowoduje ze beda rejestrowac sie uzytkownicy, ktoryz nie beda nic pisac..... - czy to dobre? z pewnoscia wiecej uztkownikow bedzie na naszym forum. ale to kwestia dyskusyjna. pozdro.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 22, 2011, 11:36:01 »
blokowanie jakichkolwiek galerii spowoduje ze beda rejestrowac sie uzytkownicy, ktoryz nie beda nic pisac..... - czy to dobre? z pewnoscia wiecej uztkownikow bedzie na naszym forum. ale to kwestia dyskusyjna.

Ile osob zarejestruje sie po to, zeby zobaczyc cos, o istnieniu czego dowie sie dopiero po fakcie rejestracji? :)

Sam bylem zaskoczony po zarejestrowaniu, ze istnieje ukryty dzial o ktorym nie ma sie pojecia wczesniej. Szkoda, bo to jeden z ciekawszych dzialow, ktory mowi sporo o ludziach na forum i moze przyciagac aktywnych uzytkownikow.

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 22, 2011, 11:39:34 »
blokowanie jakichkolwiek galerii spowoduje ze beda rejestrowac sie uzytkownicy, ktoryz nie beda nic pisac..... - czy to dobre? z pewnoscia wiecej uztkownikow bedzie na naszym forum. ale to kwestia dyskusyjna.

Ile osob zarejestruje sie po to, zeby zobaczyc cos, o istnieniu czego dowie sie dopiero po fakcie rejestracji? :)

Sam bylem zaskoczony po zarejestrowaniu, ze istnieje ukryty dzial o ktorym nie ma sie pojecia wczesniej. Szkoda, bo to jeden z ciekawszych dzialow, ktory mowi sporo o ludziach na forum i moze przyciagac aktywnych uzytkownikow.
Tutaj się całkowicie zgadzam, sam założyłem tutaj konto głównie dlatego że już prędzej słyszałem o tym dziale

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 22, 2011, 15:05:58 »
pisze - blokowanie to kwestia dyskujsji... sadze ze w kwestiahc technicznych powinnismy sie skupic.... odnopsnie kolorystyki i loga.... no i z ty msererm cos jest nie tak.....

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:27:25 »
Taki mały OT.

pajda -> Czy jest szansa żebyś troszkę staranniej pisał na forum? Jakieś kropki, przecinki i te sprawy + odpowiednia kolejności literek w wyrazach. Byłoby miło. Szczerze mówiąc nawet Google może mieć problem z rozszyfrowaniem Twoich wiadomości :)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:19:38 »
Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni
na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc
ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa
i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe
i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.
Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie,
ale cłae sołwa od razu.

Widzę Pajda stosuje się do tego ;d I tak odczytamy co on pisze xd

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:32:00 »
Ja nigdy nie mam problemów z odczytaniem co napiszę Pajda :) A poza tym to tak czy siak, niech pisze jak chcę.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

marlo92

  • Gość
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:55:20 »
co do Pajdy to już się przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza widać że chłopak ma napięty grafik i mało czasu ja też nie jestem święty ale myślę że czepianie się takich głupot to przesada nie urażając tu nikogo tym bardziej ze Pajda piszę bardzo przydatne dla nas informacje i zawsze udziela pomocy jak tylko może myślę że jeśli to kogoś razi to powinien mu to napisać na PW a nie tutaj ;p

PS: moim zdaniem jedyne co trzeba zrobić na forum to wygląd ale do tego też już się przyzwyczaiłem  i mam taki nawet sentyment hehe miłe wspomnienia jak tu trafiłem po rozpadzie GBZ i znalazłem ludzi z tą samą pasją co moja ;p

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 22, 2011, 22:10:54 »
No wygląd forum można by zmienić ;) mała zmiana nie zaszkodzi.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:46:39 »
tak, tak, sorry sam sie lapie na tym ze pisze nieskladnie, bez przecinkow i kropek. dzieje sie tak dlatego ze pisze szybko i nie zawsze mi to dobrze wychodzi. z gory za to przepraszam ;). postaram sie popracowac nad tym :).
takie moje pytanie odnosnie tego jak forum chodzi - tzn czy chodzi szybko cyz wolno?, jak to sie ma do innych for interentowych np skizo.org, lub retroage? bo wydaje mi sie ze tamte fora chdoza znacznie szybciej? cyz zdarzalo sie Wam ze foru mnie chodzilo? bo mi to sie zdara i to dosc czesto.

obecnie mam urlop i siedze w domu, wiec pisze czesto i duzo. juz wkrotce tutoriale, ale ciagle nad nimi pracuje.... zdjecia i tekst mszua byc dopracowane. pozdro.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:56:40 »
forum mi działa bardzo szybko, a nie działało może 2-3 razy.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 23, 2011, 00:05:21 »
Jeżeli ktoś ma problemy z dostępem do strony/forum to polecam tę metodę:

http://code.google.com/intl/pl/speed/public-dns/docs/using.html

następnie resetujemy połączenie i wszystko śmiga.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:35:38 »
Forum chodzi mi szybko lecz czasami (ostatnio 2-4 razy) jak wchodzę to pisze ,ze nie można odnaleźć strony ;(
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Mefisto

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 18, 2012, 17:43:11 »
Ma pomysł na temat w którym moglibyśmy podać orientacyjne ceny gier, konsol. Ceny mogłyby być na podstawie naszych danych, kto ile zapłacił, albo na podstawie aktualnej sytuacji na allegro, ebay. Podać np. najniższą cenę, średnią i najwyższą, średnia na portalach aukcyjnych. Można by aktualizować topic raz na 2 tygodnie np. skupiając się na bardziej popularnych tytułach (może na początek z naszych top 10). Wiem, że są tematy z wycenami itp. ale trzeba tam poczekać na odpowiedź bardziej doświadczonego użytkownika, a czasem zwłoka sprawi, że stracimy mega okazje. Może by to pomogło tym mniej obytych w temacie.

Wiem, że pomysł ma minusy, że sytuacja cenami dość szybko się zmienia, że zależy to od stanu przedmiotu itp. Może ktoś ma pomysł jak to ulepszyć.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 13, 2012, 15:29:44 »
Male niedopracowanie:



http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=27

Co ciekawe, od Game Link Cable (wlacznie) jest juz ok. W innych dzialach podobnie.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 13, 2012, 15:38:42 »
@inlagd - Chodzi o to przesunięcie? U mnie nie ma czegoś takiego :P

Mnie tam bardziej w oczy kole "BRAK MINIATURKI". Na pewno lepiej by to wyglądało, gdyby zostały uzupełnione ^^ Łatwiej się wtedy połapać co jest gdzie ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 13, 2012, 16:26:25 »
To widocznie problem przeglądarki Inlagd, zapewne używasz niezawodnego Chrome'a :D U mnie wszystko ok, taki problem nie występuje :P Ale to pytanie do kogoś z umiejętnościami graficzno-technicznymi, bo ja jestem tylko gościem od warstwy merytorycznej i nie wiem dlaczego takie coś Ci wyskoczyło.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 13, 2012, 17:12:53 »
Nie, nie uzywam Chrome. Zreszta przegladarka nie powinna tu miec wielkiego znaczenia, bo da sie to w lepszy sposob zobiektywizowac. Jakbys mogl Antari, to sprawdz ile twoja przegladarka dostaje w tescie Acid3:

http://acid3.acidtests.org/