Autor Wątek: Tapatalk  (Przeczytany 6608 razy)

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Tapatalk
« dnia: Czerwiec 28, 2012, 17:00:13 »
Piszę z sugestią a zarazem pytaniem do administracji. Co myślicie o instalacji pluginu Tapatalk (jest oficjalnie zatwierdzony przez SMF link).

Dla osób niezaznajomionych Tapatalk to aplikacja na smartfony (iOS/Android/i chyba jeszcze jakiś inny) dzięki której przeglądanie różnych for z poziomu smartfona przestaje być uciążliwe (chociaż wiadomo wszystko jest kwestią gustu i przyzwyczajeń). Oczywiście pytanie też jak dużo osób by z tego korzystało bo zapewne nie każdy ma telefon z Andkiem czy iOSem a nawet jeżeli to nie koniecznie przeglądają fora przy pomocy swojego "smarta". Poza tym sama apka do telefonu kosztuje (w wersji na Androida, nie sprawdzałem ile kosztuje dla iOS) z tego co pamiętam 9,99zł.

Oczywiście ankieta ma na celu sprawdzenie czy w ogóle jest sens niepotrzebnie robić problem administracji bo instalacji pluginu dla kilku osób raczej mija się z celem...

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2012, 20:41:03 »
Ja sie nie moglem o RSSa z serwisu doprosic, a na dopasowanie stylu forum do serwisu mozna czekac w nieskonczonosc, wiec o takich wynalazkach jak Tapatalk to nawet nie smialem tutaj wspominac. ;)

Zupelnie niepotrzebnie GBF jest mocno w tyle pod takimi wzgledami techniczymi (dla jasnosci podkreslam, ze mowie o formie, a nie o tresci). Tematyka GBF moze i jest juz retro, ale sam GBF nie musi. :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:09:23 »
No koledzy, ja jestem jak najbardziej ZA, ale w temacie spraw technicznych jestem co najwyżej paziem. Nie będę niczego ruszał, bo jeszcze niechcący schrzanię. Wszystko to byłoby pewnie do ogarnięcia w max tydzień, ale ja nie mam prawa rozporządzać niczyim wolnym czasem, więc cała sprawa pozostaje w hibernacji i zależy od dobrej woli techników.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2012, 22:31:40 »
Z jednej strony TAK a z drugiej nie.
Tak bo sam patrzę na forum z NIE wymienionego wyżej Windows Mobile.
Nie, ponieważ "budowa" tego forum jak i strony dla mnie nie jest na tyle uciążliwa żeby robić "oddzielną wersję". A jak komu to wadi żeby "przybliżać/oddalać" to w przykładowej Operze mini, jest opcja "scalenia całej strony" tak jakby była to wersja mobilna... ale nie do końca.

Takowe moje szybkie zdanie : ]

@@@ Kolega niżej
Wiem : ] może faktycznie z mego postu można by było tak zrozumieć.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2012, 01:02:09 wysłana przez Ostry96 »

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2012, 23:12:53 »
.
Nie, ponieważ "budowa" tego forum jak i strony dla mnie nie jest na tyle uciążliwa żeby robić "oddzielną wersję". A jak komu to wadi żeby "przybliżać/oddalać" to w przykładowej Operze mini, jest opcja "scalenia całej strony" tak jakby była to wersja mobilna... ale nie do końca.

Ale o jakie robienie oddzielnych wersji chodzi? Bo wiesz, w tym temacie jest mowa o zwyklym pluginie do forum…

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2012, 00:34:46 »
A moim zdaniem przybywa użytkowników, a nie techników. Każdy chce korzystać, wyciągać informacje, a nic nie daje od siebie. Gdyby było parę osób więcej, które mogłyby się zająć kwestiami technicznymi, przynajmniej tymi bieżącymi, to byłoby na prawdę miło.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2012, 01:14:32 »
Każdy chce korzystać, wyciągać informacje, a nic nie daje od siebie.

Witaj w internecie! ;)

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2012, 10:48:54 »
Cytat: inlagd
Ja sie nie moglem o RSSa z serwisu doprosic, a na dopasowanie stylu forum do serwisu mozna czekac w nieskonczonosc [...]

Tylko że RSS to zapewne (nie jestem w 100% pewien) kwestia instalacji jednego pluginu i skonfigurowania go, zaś stworzenie motywu graficznego, pocięcie go odpowiednio i następnie ułożenie w HTML i CSS jest zajęciem dość pracochłonnym. Zależnie od stopnia skomplikowania to jest to kwestia od kilku do kilkunastu(/kilkudziesięciu?) godzin. I tutaj potrzeba grafika z umiejętnością wrzucania tego co zrobi na stronę, albo grafika i osoby do "kodzenia".

Cytat: Ostry96
Z jednej strony TAK a z drugiej nie.
Tak bo sam patrzę na forum z NIE wymienionego wyżej Windows Mobile.
Nie, ponieważ "budowa" tego forum jak i strony dla mnie nie jest na tyle uciążliwa żeby robić "oddzielną wersję". A jak komu to wadi żeby "przybliżać/oddalać" to w przykładowej Operze mini, jest opcja "scalenia całej strony" tak jakby była to wersja mobilna... ale nie do końca.

WM nie wymieniłem ponieważ WM nie jest już rozwijane i nie ma na niego owego programu o którym pisałem. Niestety ale z tego co mi wiadomo to nie ma również Tapatalk na Windows Phone, a szkoda bo jest to na prawdę miła w użyciu apka. Jak wspomniał inlagd tutaj jest to kwestia zainstalowania jednego pluginu i wszystko działa, a nie przebudowania szkieletu forum.

Cytat: pajda
A moim zdaniem przybywa użytkowników, a nie techników. Każdy chce korzystać, wyciągać informacje, a nic nie daje od siebie. Gdyby było parę osób więcej, które mogłyby się zająć kwestiami technicznymi, przynajmniej tymi bieżącymi, to byłoby na prawdę miło.

Wiesz, jestem zbyt krótko na forum żeby ktoś mógł mi tak na prawdę zaufać. Dać dostęp do PA osobie która jest na forum od początku maja tego roku to raczej mało roztropne zachowanie jeżeli się tej osoby nie zna.
Z drugiej strony jeżeli administracja nie będzie widziała w tym problemu, to dopiero co skończyła mi się sesja więc ogarnę kilka spraw i mogę spróbować coś podziałać.

Ja podrzuciłem ten pomysł i jeżeli administracja się zgodzi to mogę spróbować pomóc go zrealizować (zabrzmiało jak by to był jakiś ogromny projekt ;P).

Offline jakub

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2013, 15:47:34 »
Minął już rok, więc składam prośbę o ponowne rozważenie instalacji wtyczki jako, że smartfonów przybywa, a kto korzysta z Tapatalka ten wie jakie wygodne jest przeglądanie takiego forum. Z tego co wiem to na phpBB3 to jest chwila roboty. Nie wiem jak na SMF



...  czy dostanę tytuł górnika roku? :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2013, 19:12:04 »
Ja z chęcią bym wypróbował - choć wszystkie fora przeglądam normalnie. Forum nhl.pl, na którym spędzam nieco czasu też nie ma tej wtyczki.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2013, 20:18:52 »
To już jest zainstalowane od pół roku :P

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2013, 20:27:12 »
To już jest zainstalowane od pół roku :P

No to jeszcze któryś z panów adminów zainstaluje wtyczkę do spoilera, to sobie poukrywam foty w moim temacie w dziale "nasze kolekcje".
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2013, 20:55:51 »
To jak już temat odkopany, to można by było zaktualizować wersję Tapatalka bo starsza wersja nie obsługuje Powiadomień ;) I co się loguje to wyskakuje mi informacja.

Offline jakub

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 09, 2013, 21:12:42 »
Faktycznie, przepraszam za zamieszanie. Źle wyszukiwałem forum

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 09, 2013, 21:19:33 »
Raczej na jesieni, latem nie jestem na sieci dłużej niż 30min.

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2014, 23:38:45 »
Troszkę odkopię, mam problem z GBForever na Tapatalku, nie idzie wysłać żadnego posta na forum. Odkąd pamiętam mam ten problem, czy to na Windows Phone czy na Androidzie.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2018, 12:54:48 »
Hej,

Przyznać się kto dodał forum GBF do Tapatalk'a :) Nie zrobił tego nikt z administracji, więc musiał to być jakiś użytkownik tego forum. Teraz mam problem, bo chcę dodać nasz URL i pojawia się komunikat, że ktoś używa już tego adresu... Napisałem do supportu, ale coś słabo im idzie odpowiadanie na takie zgłoszenia.

BTW
Odkopałem 4 letni temat XD

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Odp: Tapatalk
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2018, 21:15:33 »
Przecież forum od dawna jest na Tapatalku, a dodać może tylko administracja instalując plugin Tapatalka na forum :D
Nawet jakbyś cofnął się w tym temacie do tego posta - http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=1306.msg32991#msg32991
To Keitaro tutaj wspomina o tym że forum jest dodane ;)