Autor Wątek: [3DS] Monster Hunter 4  (Przeczytany 5849 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[3DS] Monster Hunter 4
« dnia: Lipiec 02, 2012, 18:19:34 »
Jeżeli potwierdzą multi online, to dla mnie konsola Nintendo zyskała podstawowy powód do zakupu :P Miejscówki prezentują się kapitalnie. Jaram się na zabój!











Trailer: www.youtube.com/watch?v=cODGZkmhoyk

Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:27:07 »
tyle że dalej nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wyjdzie z kkw ;/

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:29:17 »
Monster Pixel & Blurry Texture Hunter 4.

Wiem, wiem, grywalnosc a grafika i w ogole. Tym bardziej zal mi jest patrzec, jak oprawa nowej swietnej gry jest rownana w dol wylacznie z powodu niewydolnej konsoli.

Swoja droga ciekawe, czy gra bedzie obslygiwac Circle Pad Pro XL?

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m6dqzlveoO1qzp9weo1_1280.jpg

;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2012, 14:20:18 »
HAHAHA nie dalej jak wczoraj badaliśmy z Yanem dokładniej tę samą grafikę. Był polew.

Tak, graficznie nie ma zachwytu (na jakimś innym forum napisałem trochę na temat grafiki;), ale stylistyka moim zdaniem genialna. Zwłaszcza te złote pola na tle różowego nieba. No kosmos.

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2012, 11:46:37 »
Szkoda że nie mam kasy na 3DSa...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:14:53 »
Witaj w klubie :P Chociaż ja nie żałuję, bo obecnych wersji konsoli raczej bym nie nabył, kierując się rozsądkiem. Chyba, że mnie przycisną wydając tego typu gry-killery (MH4, Metroid etc.).

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:22:50 »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2012, 00:52:44 »
http://www.vg247.com/2012/09/05/monster-hunter-4-scans-escape-famitsu-show-new-screens-art/

Skany dot. gry z Famitsu. Jak na razie wszystko wygląda obłędnie. SWEET LORD! SHUT UP AND TAKE MY MONEY! MY BODY IS READY!

Stwór pokazany poniżej kupił mnie xD I ten jego obłędny armor. Dodatkowo postać trzyma Golem Blade, czyli takie ciche zapewnienie, że nie odcinają się zupełnie od korzeni serii. Oby powróciło też jedno z moich ulubionych ostrzy - Sieglinde :P



Offline Leonidas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2012, 01:48:52 »
Gra wygląda świetnie ,a ten nowy stwór mam nadzieje ,że będzie niszczyć wszystko na swojej drodze ,a do tego nowy rodzaj broni te cale "robaki" Nic tylko czekać aż ogłoszą datę w EU.. W końcu każdy na to liczy. Oby jeszcze był multiplayer online.. Wtedy to będę noulajfem jak znajdę niezłe party. Swoja droga ponoć ma to być największy dotychczas Monster Hunter ogółem jaram się.  Btw. Niech ludzie przestana plakac o tego circle pada bo i tak nie jest potrzebny.. W PSP dawało rade to na 3DSie tez da.  Ps2. Sorry za burdel w zdaniach.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2012, 11:08:01 »
Ja jestem weteranem (chyba mogę tak napisać) MH Tri, wiec pewnie wolałbym mieć dwie gałki, żeby przejście z Wii na 3DS było możliwie najmniej bolesne. O multi online raczej możemy zapomnieć... seria skupia się na singlu stąd ogromne przywiązanie wagi do NPC, większej ilości postaci, lepszej fabuły. Wszystko to sprawia, że gra coraz bardziej przypomina mi serię Legend of Zelda (the), nawet oprawa graficzna mocno trąci ostatnio wydanym Skyward Swordem. Nowości wyglądają świetnie, oby jednak nie pociągnęły za sobą spłycenia rozgrywki i podciągnięcia jej po casuali. MH kocham za hardkorowy poziom trudności i oby to nie uległo zmianie.

Offline Leonidas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2012, 19:09:43 »
Jeżeli sterowanie na Wii jest takie same jak na PS2 to ja raczej odpadam, kwestia gustu bądź przyzwyczajenia. Multiplayer jest mozliwy.. popatrz na wszystkie pierwsze części gier MH,MH2,MH3 każdy ma multiplayer online wiec jakaś szansa może jest na to aby go wcielili w nowa część mimo ,że to handheld choć szkoda by było nie doznać smaczku mutliplayera gdyż raczej z nikim ze swojej okolicy nie zagram w niego. Co do Zeldy niestety nie wiem jak się prezentuje :( choć mam nadzieje ,że strasznej odskoczni nie zrobią od poprzedników. A poziom na pewno będziesz mieć hardkorowy ^^ choć w pierwszej części to trochę przesada :D anyway trzeba czekać cierpliwie do TGS za niedługo ,a potem ,aż ogłoszą date EU chyba ,że strzelą focha o ostatniego Residenta :P
Stronka MH4 http://www.capcom.co.jp/monsterhunter/4/index.html dużo krzakow i porcji screenów w słabej rozdziałce ,ale cóż.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 19:23:12 wysłana przez Leonidas »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2012, 20:16:42 »
Sterowanie w Tri na Wii to dla mnie mistrzostwo świata. W MH na ps2 sterowało się atakiem poprzez wychylenia prawej gałki analogowej co było pomyłką. Na Wii prawa służy do obracania kamerą wokół postaci, a lewa do ruchu postacią. Dołóż do tego witalną możliwość centrowania kamery i masz system idealny - wygodny i praktyczny. Na PSP mnie przeszkadzał brak możliwości obracania kamery wokół postaci z uwagi na brak prawej gałki. Dlatego podobnie jak na ps2, trzeba było centrować kamerę gdy traciliśmy dobry kąt widzenia. W przypadku gorących sytuacji z udziałem większych potworów czasami nie było widać gdzie jest nasza postać. W odsłonie na Wii zdarza się to bardzo rzadko i prawie zawsze czujemy się pod tym względem pewnie.

Na 3DS'ie w Japonii wypuszczono MH TriG, w którym nie zawarto multi online. Jedynie local. I tutaj będzie niestety podobnie. W Japonii multi online w Tri na Wii był płatny, więc widocznie biznes okazał się nieopłacalny. Dlaczego niby mieliby implementować tę opcję w EU i USA? I to jeszcze za darmo!

No ale to tylko gdybanie i gdybanie. Póki co Capcom nie ogłosił planów wydawniczych dot. tej serii na obszarze EU i USA, więc coraz bardziej zaczynam rozważać możliwość kupienia japońskiego 3DS'a.

Offline Leonidas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2012, 21:34:36 »
Jeżeli takie sterowanie jest to zmienia postać rzeczy ,ale co do PSP się mylisz :P toć d-pad od tego służył w dodatku sprawowało się nawet wygodnie jak wykorzystywałeś odpowiednią metodę tzw "pazurka" ,ale w PS2 to fakt, totalna porażka poza tym to dodaje pewnego utrudnienia do gamepleju :P. W kazdym badz razie nawet jeśli nie będzie online multi to i tak się to przeżyje. Jedynie pozostaje czekać i modlić się ,aby Capcom się określił bo z tego co wiem to lubią się tak drażnić o MH ,ale od razu kupować konsole? Toć to nie będzie grywalne.. chyba ,że umiesz japoński wtedy możesz kupować.. zresztą to nie mój wybór ,ale dla 3 gier nie warto raczej :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2012, 01:53:35 »
Trzeba poczekać aż Yen spadnie do zadowalającego poziomu. U nas 3DSy latają po 700 zł, u nich po przeliczeniu na PL po 400 zł. Poczekam chyba do grudnia, bo pod koniec roku Capcom ma rzucić jakiś news odnośnie europejskich i amerykańskich fanów MH. Imho warto kupić japońskiego 3DS'a bo takich marek jak MH jest znacznie więcej. Chociażby fajnie prezentuje się ten spin-off serii DQ Slime MoriMori Dragon Quest 3: Taikaizoku to Shippo Dan czy remake DQ Monsters 2 z GBC. Wiadomo, jeżeli ma się wybór między wersją angielską a japońską, lepiej wybrać tę w zrozumiałym języku. Jeżeli jednak wyboru nie ma - trzeba brać co jest :P Krzaczki wiadomo nie pomagają w rozgrywce, ale w przypadku MH 3G to nie problem. Itemy rozpoznaje się po ikonkach, tak samo materiały. Problemem mogą okazać się jedynie nazwy skilli itp. Nie jest to idealne rozwiązanie ale lepsze takie niż żadne. Nintendo ostatnio nie ułatwia życia graczom tymi blokadami regionalnymi :P

Offline Leonidas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2012, 01:30:12 »
Antari ^^ nie wiem czy to warte zachodu poważnie.. cena może jest kusząca ,ale to jest też zabawy z tym ,aby to sprowadzić itp. zresztą granie po krzaczkowatemu mija się z celem nawet w MH3G który niby daje rade ,ale nie da Ci funu do końca.. To nie jest jak kiedyś ,że grałeś nawet w krzaki bo nie było innego wyjścia i gry były trudno dostępne bądź wcale. Spin-offa nie widziałem ,ale remake Dragon Warrior Monsters( btw. pierwszej części) uwzględniłem wyżej i tak samo jaram się strasznie.. tyle czasu co ja na tym w podstawówce na emulatorze straciłem.. :D A szkoda bo nigdy nie przeszedłem tego w końcu :(. Koniec roku i zobaczymy.. może się wcześniej jeszcze określą :P
Ps. Z góry przepraszam jakbym coś pomieszał w zdaniach.. późno już ^^

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 20, 2012, 12:03:37 »
www.youtube.com/watch?v=jeYsicadz7M

Nowy trailer. Na TGS potwierdzili także, że gra... będzie miała jednak online multiplayer! NIE WIERZE! W całej grze jedynie ten aspekt poważnie odrzucał mnie od zakupu. Wii U straciło kartę przetargową. 3DS wraca do łask! Teraz tylko czekać na zapowiedź w Europie i USA!

EDIT. www.youtube.com/watch?v=r_mTJtX5geE

20 minut gameplay'u wraz z producentami gry. Polecam od razu przeskoczyć na 18:07. Ilość zmian i to na LEPSZE po prostu zwaliła mnie z nóg. Wygląda na to, że zostawili wszystko to, co było wartościowe i dodali TONĘ nowych rzeczy, które sprawdzać się będą wyśmienicie. Wystarczy spojrzeć na tę końcową walkę z 4 osobami. Jedna walczy na grzbiecie wierzgającego stwora, inne pomagają WOW. Przez cały ten czas bałem się, że właśnie wskakiwanie na plecy stwora będzie przesadzoną zagrywką mającą na celu ułatwienie rozgrywki. Nic bardziej mylnego. Widać, że nowości zmieniają charakter rozgrywki i to dość znacznie. Moją uwagę przykuła infrastruktura terenu. Ruchy postaci podczas wspinaczki, przeskakiwania drobnych półek skalnych zostały przyśpieszone. Widać, że dobre opanowanie manualne wspinaczki i topograficzna znajomość terenu będą odgrywały kluczową rolę w pojedynkach. Bez dwóch zdań wszystko to co znaliśmy z Tri pójdzie się paść - trzeba będzie na nowo poznawać teren, zwyczaje stworów itd. Nowa broń moim zdaniem wizualnie pasuje do gry idealnie. W praktyce spisuje się rewelacyjnie, wręcz jestem w stanie stwierdzić, że już zespoliła się z tym uniwersum.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2012, 12:40:14 wysłana przez Antari »

Offline Leonidas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 20, 2012, 14:56:44 »
W tej chwili tak dostałem po bebechach ,że nie mogę się pozbierać.  Jestem w szoku jak ta gra świetnie wygląda! Online multplayer daje 100% zakup tego tytułu o ile wyjdzie u nas ,a raczej wyjdzie tylko ,że będziemy musieli trochę poczekać ,ale na ten czas dadzą nam MH3Ultimate :D Mam tylko nadzieje ,że drugi analog nie będzie do tego wymagany do komfortowej gry..
Btw.http://www.youtube.com/watch?v=dI2exvbQLZo

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 31, 2013, 12:57:28 »
http://www.youtube.com/watch?v=4mhlR2nwgDM

Dobra, znowu to zrobili. Zbroja z Daren Mohrana wygląda po prostu obłędnie (zbliżenie w 24:49, ten hełm <3) i posiada na wstępie 2/4 podstawowych skilli esencjonalnych dla Great Sworda (Rock Steady, Critical Draw oraz dodatkowo CE+1). Ścieżka zbroi Jhen Mohrana (High Rank, G rank) jest moją ulubioną w 3U, więc niezmiernie się cieszę, że jego kuzyn otrzymał równie wspaniały armor. Dla tej 1 zbroi byłbym w stanie importować tę grę :3

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 31, 2013, 14:20:59 »
Interpretując - pokimanz fail.

Offline kubaswistak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:42:12 »
że tak powiem wpierdziele sie tu ze swoim pytaniem. 4-ki jeszcze nie ma w Europie yep? ( wgl wyjdzie?) Nie mam tak na prawde wgl pojecia o tej serii. Ktos moglby mi to przyblizyc mniej wiecej? (tak wiem zagram to zobacze) I czy warto kupic 3-ecia czesc? :)