Autor Wątek: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??  (Przeczytany 5831 razy)

marlo92

  • Gość
[Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« dnia: Wrzesień 24, 2010, 22:48:34 »
Jak w temacie mam dwa GB Classic które posiadają bad linie czyli na wyświetlaczu pojawiają się takie ciemniejsze linie na których nie ma obrazu . Z tego co pamiętam to był taki kiedyś wątek na GBZ i Pajda miał na to rozwiązanie .  Jeden z moich GB ma linie pionowe a drugi poziome .Z góry dzięki za pomoc ;]

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2010, 18:59:35 »
banał, rozkrecasz gameboya, wyciagasz bebechy,m gdy juz masz plyte glowan z wyswietlaczem naw ierzchu to pod wyswietlaczem jest gumka czarna. odklejasz ja i pasek tasmy klejacej pod nia tez zrywasz... pozstaje ci tasma przyklejona na wyswietlacz. beirzesz lutownice i nagrzewasz to meijsce tasmy ktore jest przyklejone na wyswietlacz. gotowe. jelsi sie boisz mzoesz konsoel wyslac do mnie. oczywiscie ta metoda nie jest skutecza na 100%, ale jak do tej pory udalo mi sie naprawic 100% moich wyswietlaczy. oczywiscie mialy one tez mniej uszkodzonych sciezek.

PS poziomych sciezek nie dasie naprawic. a pionowe sciezki naprail keidys taki gosc na 8bitcollective. wnikliwe to przestudiowalem i zalapalem o co chodzi, a ze z lutowncia siedze przy biurku od malego to wyrobilem sobie swoj sposob naprawy tego, oczywiscie tez lutownica i podobnie jak tamten gosc ale innym grotem i po nagrzewaniu stosuje jeszcze jedna metode, zeby byla wieksza skutecznosc naprawy.

metoda nagrzewania lutwnica nie daje 100% pewnosci ze wszystkie sciezki beda znow sprawne. czasami po prostu nie da rady naprawic tego. pozdrawiam.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2010, 23:37:34 »
Marlo czekamy na relacje z tej operacji. Sam jestem bardzo ciekaw efektów, bodajże wczoraj debatowałem o ''bad liniach'' w GB Classic z Keitaro.

marlo92

  • Gość
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2010, 11:19:59 »
Pajda powiedz mi jeszcze jaki typ lutownicy preferujesz kolbowa  czy transformatorowa i jeszcze jak byś mógł zrobić jedno zdjęcie gdzie byś zaznaczył dokładnie gdzie grzać bo wolał bym być pewien na 100% ;]

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2010, 12:33:01 »
Podobnie jak Pajda, w 100% przypadków udało mi się zregenerować ekrany. Aczkolwiek nie widziałem jeszcze tak martwego ekranu jak na fotce. Jeśli się boisz regenerować samemu, również służę pomocą ;)

marlo92

  • Gość
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2010, 13:01:55 »
dałem do naprawy koledze i teraz mam poziome też na jednym ekranie masakra pewnie coś spieprzył mogłem wysłać Wam no trudno będę miał na części  ;]

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2010, 14:41:15 »
no widzisz. bo z rozkrecaniem konsoli i odrywaniem wysiwetlacza od dwustronnej tasmy przy obudowie to trzeba uwazac. mianowicie robic to delitanie. po prostu uszkodziles tasme w meijscu laczenia tasmy z wysiwetlaczem ale odpowiidlanych za linie wyswietlane poziomo - ich juz sie nie da naprawic. co do lin pionowych to da sie to naprawic ale nie zawsz to wychodzi... NIE JEST TO MOTEDA KTORA DZIALA ZAWSZE. tak martwego ekranu tez jeszcze nie widzialem, ale z pewnoscia daloby sie to odzyskac... po prostu klej juz jest tak stary ze trzeba byloby go podgrzac i zrobic jeden myk ktorego nie zdradze, a ktory tez powoduje ze lepiej sie to trzyma i linie sa naprawione. co do lutownicy to nie ma roznicy. ale j uzywam transformatorowej. nie ma obawy bo tasmy ktora dochodzi od dolu do wyswietlacza nie da rady stopic... takze temperatura nie gra tu wiekszej roznicy. ja uzywam lutownice transformatorowa. jedna zasada - grot nie moze byc ostry bo zrysujesz i pokaleczysz tasme co bedzie z pewnoscia juz nie do odzyskania. marlo ale ja widze rowneiz ze strasznie sie pospieszyles z naprawa tego? niepotrzebnie - trzeba byc cierpliwym i robic wszsytko powolutku i dokladnie. od rozbierania konsoli porpzez lutowanie i pozenij skrecanie... to sa podstawy ktorych trzeba sie trzymac. ja kiedys probowalem naprawic uszkodzone linie poziome - ale typ tasmy jest inny niz ten co dochdozi od dolu. tasma jest delikatna i nei da sie jej lutowac... pzoa tym jest zabeizpieczona jeszcze tasma klejaca... wiele konsol cierpi na zepsute linie poziome. ogolnie mam malo czasu i mam sporo sprzetu na ktorym moglbym potestowac, ale keidys w k oncu to nastapi jak w koncu zalatwie wszystkie zalegle sprawy... ale nic nie jest niemozliwe. wyswietlacz nadaje sie do wyrzucenia dopiero w moemencie gdy jest wylany albo po prostu zepsuty.... dopeiro wtedy, ale w takiej sytuacji winna jest tasma. zawsze mozna kabelkami kazdy punk przylutowac do plyty gownej, troche z tym zabawy jest - ale i sprawny ekran tez jest. i jaki efekt - kable zamaist tasmy :P
odnosnie grotu do lutownicy - moja transformatorowa to taki drucik miedizany ktorego dwa konce sa zamocowane do lutownicy dizeki czemu lutuje sie nie koncowka drutu tylko jakby jego zagieciem - w takiej sytuacji koncowka nie jest ostra tylko lagodna i nei da sie uszkodzic tasmy. to tez jest bardzo wazne. wazne tez jest zeby nie grzac ostro ciagle rpzez 5 minut. tylko pogrzac kilka sekund i zostawic potem czynnos powotrzyc i tak ciagel do moementu az osiagnie sie efekt. jesli po kilku probach nie ma zameirzonego efektu to nie da sie nic poradzic - to jest wlasnei sytuacja w ktorej ta metoda nie zawsze mze zadzialac. w gruncie rzecyz gymy mial torche zdjec to juz moznaby artykul napisac :P. podobnie jak z montowaniem starych szybek lub nowych i jak wyczyscic i ja przykleic... co nie Antari? ;>>>> msuze torche czasu zdobyc i cos tkaeigo sie pojawi. pozdrawiam.

marlo92

  • Gość
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2010, 14:50:15 »
dzięki Pajda za wyczerpującą  odpowiedz dzisiaj sam usiądę i spróbuje to naprawić ;]

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2010, 15:04:07 »
jak jest nieduzo poziomych kresek to trudno musza zostac - ale wcale nie musza przeszkadzac w graniu. to bedzie taki "gameboy do trudnych warunkow", na plaze, na deszcz.... nie bedize ci go szkoda ( a znajac zycie to i tak dlzuej wtrzyma ten niz taki ktorego piescisz przez cale zycie:PPP ). a kreski pionowe mozna naprawic. jak nie bedizesz czegos wieidal albo chcesz na bieząco konsultowac sprawe to pisz na gg: 1691123. pozdro.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2010, 02:03:56 »
Pajda czekamy na fotorelacje :D Bardzo ciekawy artykuł by z tego był :) Pomijam fakt że pewnie sam naprawił bym przy okazji jednego z moich GB Classic z ''Bad liniami''.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2011, 00:22:19 »
w zwiazku z ytm ze pojawil sie komunikat ze nie pisano w tym wątku od 120 dni. przerwe te cisze i chche wam zaprzentowac poradnik - jak naprawic bad lines.... w poradniku jest rowneiz filmik gdzie ladnie widac jak to wszsytko wychodzi..... poaptrzcie:

http://modshow.blogspot.com/p/naprawa-bad-lines.html

serdecnzie zapraszma do komentowania na moim blogu.... pozdro.

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2011, 13:01:38 »
Szczena opada, ja zawsze myślałem, że to do wywalenia jest. Nie widzę funkcji komentuj na blogu więc przywaliłem komenta na filmie.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2011, 19:29:04 »
klikasz na "2 komentarze" i tma wybierasz "opis/URL" i wpisujesz tylko swoja xywke :).

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2011, 13:37:31 »
Przyszedł mi gb classic z poziomą bad linią :( Jakby to była pionowa to nawet bym się ucieszył, że sobie pomajsterkuję, ale jest pozioma i dupa z ekranem :(

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:36:45 »
nie do konca. jestem czujny i ciagle siedze w temacie mimo ze sie nie odzywam. ktos gdzies naprawił poziome linie. trzeba od spodu dociskac tasme do wyswietlacza, a z wierzchu grzec wyswietlacz w meijscu gdzie ta tasma dochodzi :D. oczyewsicie zadziala ten sposob jesli to wina laczenia tasmy z wyswietlaczem. czyli tasma przyklejona jest od spodu wyswuietlacza i nie grzejemy na tasmie... tylko grzejemy od groy wsiwetlacz w tym miejscu gdzie od spodu jest rzyklejona tasma do wyswuietlacza C:

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2011, 16:10:16 »
Poczekam aż ktoś to przetestuje. Nie chcę zniszczyć wyświetlacza do końca. A czym grzać wyświetlacz od góry? Przecież lutownica by go zniszczyła odrazu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2011, 13:04:53 wysłana przez Rezor »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2011, 01:18:49 »
nie, przeciez jest szklany....;)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2011, 09:38:27 »
Jak zniszczę to mi oddajesz wyświetlacz :P

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2011, 16:40:01 »
no czywiice na razie sie wtrzymaj. ja mam stacje lutownicza z regulacja temperatury grotu. za jakis czas sporbuje. zoabcze efekty i oczywuiscie wszsytko opisze na forum.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2022, 12:11:12 »
"10 lat minęło jak jeden dzień". Tak! Dokładnie 10 lat temu pisalismy tutaj nt nieaktywnych liń na wyświetlaczu do DMG. Stworzyłem właśnie krótki filmik jak to zrobić od A do Z. Zapraszam do oglądania a przy okazji zapraszam do nowo powstałej stronki na fb właśnie o modyfikacjach i naprawach... Link do filmiku poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=7GDFlV5IPOE