Game Boy > Sprzęt

[Game Boy Classic] Bad linie jak je naprawić ??

(1/5) > >>

marlo92:
Jak w temacie mam dwa GB Classic które posiadają bad linie czyli na wyświetlaczu pojawiają się takie ciemniejsze linie na których nie ma obrazu . Z tego co pamiętam to był taki kiedyś wątek na GBZ i Pajda miał na to rozwiązanie .  Jeden z moich GB ma linie pionowe a drugi poziome .Z góry dzięki za pomoc ;]

pajda:
banał, rozkrecasz gameboya, wyciagasz bebechy,m gdy juz masz plyte glowan z wyswietlaczem naw ierzchu to pod wyswietlaczem jest gumka czarna. odklejasz ja i pasek tasmy klejacej pod nia tez zrywasz... pozstaje ci tasma przyklejona na wyswietlacz. beirzesz lutownice i nagrzewasz to meijsce tasmy ktore jest przyklejone na wyswietlacz. gotowe. jelsi sie boisz mzoesz konsoel wyslac do mnie. oczywiscie ta metoda nie jest skutecza na 100%, ale jak do tej pory udalo mi sie naprawic 100% moich wyswietlaczy. oczywiscie mialy one tez mniej uszkodzonych sciezek.

PS poziomych sciezek nie dasie naprawic. a pionowe sciezki naprail keidys taki gosc na 8bitcollective. wnikliwe to przestudiowalem i zalapalem o co chodzi, a ze z lutowncia siedze przy biurku od malego to wyrobilem sobie swoj sposob naprawy tego, oczywiscie tez lutownica i podobnie jak tamten gosc ale innym grotem i po nagrzewaniu stosuje jeszcze jedna metode, zeby byla wieksza skutecznosc naprawy.

metoda nagrzewania lutwnica nie daje 100% pewnosci ze wszystkie sciezki beda znow sprawne. czasami po prostu nie da rady naprawic tego. pozdrawiam.

Antari:
Marlo czekamy na relacje z tej operacji. Sam jestem bardzo ciekaw efektów, bodajże wczoraj debatowałem o ''bad liniach'' w GB Classic z Keitaro.

marlo92:
Pajda powiedz mi jeszcze jaki typ lutownicy preferujesz kolbowa  czy transformatorowa i jeszcze jak byś mógł zrobić jedno zdjęcie gdzie byś zaznaczył dokładnie gdzie grzać bo wolał bym być pewien na 100% ;]

stormek:
Podobnie jak Pajda, w 100% przypadków udało mi się zregenerować ekrany. Aczkolwiek nie widziałem jeszcze tak martwego ekranu jak na fotce. Jeśli się boisz regenerować samemu, również służę pomocą ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej