Autor Wątek: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja  (Przeczytany 25276 razy)

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:05:45 »
Mario to masz słaba pamieć jak nie zostało to skasowane to znajdę i ci udowodnie .

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:11:46 »
Dajesz. :D
Przy okazji chciałem podziękować Szalitarowi i bogo za cholerne zawyżanie cen retro konsol. Dziękuję!
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:14:24 »
nie za ma co taka praca

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:19:11 »
nie za ma co taka praca

Co nie znaczy, że należy kontrolować rynek cenami....gdybyście nie pobierali 200% marży to nie byłoby tak źle teraz na allegro....ale moja teoria głosi, że własną metodą na zawyżanie cen zabijecie swój własny rynek :) Allegro ma to do siebie że ludzie kopiują od siebie ceny, na tablicy.pl też zaczynają się pojawiać konsolki z allegrową ceną ;-) niedługo będzie tak jak w USA, że tylko w niektórych miejscach da sie kupić tanio gry bo reszta ludzi przed sprzedażą sprawdza na Ebay'u. Resellerzy na tym tracą, bo nie mają powoli czego skupować żeby to opychać dalej :). Także dalej dalej :) ja poczekam :) cierpliwa ze mnie bestia :)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:24:24 »
Haha. xD "Taka praca" powiadasz. xD To jest bardziej zdzieranie z ludzi kasy... Ok, mogę zrozumieć, że handlujecie na Allegro, ale po co Szaliatarowi 3 konta na Alle? Bo na pozostałych ma multum negatywów i neutrali? I po co rejestrujecie się na forach o konsolach, aby sprzedawać na na nich więcej rzeczy? Aby wyłapywać okazję? Aby wykupywać wszystkie oferty użytkowników, bo mają taniej? Jesteście zwykłymi handlarzami, pseudo-kolekcjonerami i pseudo-pasjonatami. Przez Was nie da się teraz wyłapać okazji na serwisach aukcyjnych bo ich po prostu nie ma! Bierzecie wszystkie okazyjne oferty i sprzedajecie z nich rzeczy X razy drożej... Przykład: GBA SP v2 Pikachu Limited Edition ,którego kupił Szalitar. A gdyby jeszcze tego było mało to chamsko kupujecie konsole/gry ,aby inni użytkownicy z forum ich nie mieli...
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:35:47 »
ale po co ty mi o szalitarze piszesz ? co mnie ineteresuje ile ma kont i gdzie i po co . Ja mam jedno swoje i jak narazie wszyscy którzy u mnie kupują są zadowoleni . 

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:38:04 »
do bogo idą brightery , to co promocyjne ceny dla forumowiczów ? :) xD

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:38:22 »
Pisałem ogólnie bo Wy dwoje jesteście jedynymi takimi handlarzami na forum.
Ale odpowiedz mi na to:
I po co rejestrujecie się na forach o konsolach, aby sprzedawać na na nich więcej rzeczy? Aby wyłapywać okazję? Aby wykupywać wszystkie oferty użytkowników, bo mają taniej?
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:43:38 »
jakbyś nie zauważył posiadam  kilka gb i gier i się tym interesuje?

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:48:03 »
Interesujesz się raczej sprzedawaniem ich w hurtowych ilościach. :P
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:13:14 »
indeed

Offline ping

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:17:48 »
Nie rozumiem bólu niektórych osób o to, że ktoś wykupuje okazje - przecież każdy z Was również może to robić :).

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:23:20 »
Nie rozumiem bólu niektórych osób o to, że ktoś wykupuje okazje - przecież każdy z Was również może to robić :).
Taaa... Teraz Lisu zaklepał GBA SP v2, a co zrobił Szalitar? Napisał do gościa żeby zakończył przed czasem i chamsko kupił konsolę...
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:29:44 »
Dajcie już spokój, non stop to samo... Jak ktoś chce coś kupić to po co wstawia tutaj aukcje na która poluje?! na drugi raz się nie chwalić i tyle:) A to że ktoś kupuje to jego sprawa, ma kasę to kupuje, nie ma kasy nie kupuje:D
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:50:50 »
Po co te kłótnie ? Będzie , mam nadzieję, inna okazja na kupno konsoli :) Pewnie gdybym jej tutaj nie wstawiał , też by została zawinięta. Trochę nie rozumiem kończenia aukcji przed czasem. Słowo aukcja mija się wtedy z celem, zamienia się w zwykłe ogłoszenie. W końcu ją zdobędę. BTW, Mario77 , masz może chęć na kupno twina ? :P Chciałbym oddać , bez wystawiania jej na aukcję. W moim mieście niestety mało perkusistów, a przesiadłem się na Eliminatorka. Wybaczcie offtop :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:58:15 »
Ponieważ moja cierpliwość też ma granice, od teraz wszystkie ekhm dyskusje na temat moralnych aspektów handlowania grami/konsolami, wyłapywania lukratywnych ofert cenowych oraz zawyżania cen na portalach aukcyjnych przez niektóre osoby obecne na forum, będą dumpowane do tego tematu zbiorczego.

Zabrnęło to stanowczo za daleko. I nie pomoże metoda postowania na cwaniaka czyli pół posta na temat, pół nie.

Pozdrawiam i życzę miłego postowania na forum w kulturalnej atmosferze.

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 22, 2012, 15:02:13 »
Chodzi ci o ostatnią kłótnie na forum? W sumie to masz racje...No nic,miłego postowania :)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 22, 2012, 15:07:10 »
BTW, Mario77 , masz może chęć na kupno twina ? :P Chciałbym oddać , bez wystawiania jej na aukcję. W moim mieście niestety mało perkusistów, a przesiadłem się na Eliminatorka.
Niestety niepotrzebny mi. :)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 22, 2012, 15:27:07 »
Ja powiem tylko tyle, że półtora roku temu, kiedy się tu zarejestrowałem, atmosfera na tym forum była znacznie lepsza. Była tu już pewna zgrana ekipa, która życzliwie podchodziła do nowych użytkowników, w tym i do mnie. Czułem się tu dobrze itd. Byłem w życiu na wielu forach (nie koniecznie o grach) i wszędzie był hejting, były warny i bany. A tu, aż nie mogłem uwierzyć, był pokój i braterstwo. I było to o czym wspomniał Tarma, "zaklepane = nietykalne". Użytkownicy pomagali sobie w zdobywaniu nowych okazów. Do dziś mam DSa, którego zdobyłem dzięki Keitaro, a takich akcji było znacznie więcej. I to było piękne. Bo było czuć, że łączy nas wspólna pasja. Dlatego tu zostałem. Ale atmosfera się psuje od jakiegoś czasu i często nie chce mi się już nawet przeglądać nowych postów. Teraz nie ma już wspierania się, jest rywalizacja. Też zostałem wyśmiany jak poprosiłem, że chcę coś zaklepać, ale już nie będę skarżył o co chodziło. Także, chyba te najlepsze czasy wzajemnej pomocy już minęły...

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Reselerzy i handlarze na forum - dyskusja
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 22, 2012, 17:45:23 »
...bo reselerzy wkroczyli na Nasze ziemie.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC