Inne konsole > Ciekawostki i nowości

[Wszystkie] Nintendo wreszcie w Polsce?

(1/8) > >>

moni-chan:
http://d-serious.pl/teksty/stadlbauer.html

Nie wiem jak Wam, ale mi się buzia troszkę uśmiechnęła czytając tą wiadomość. Jest światełko nadziei : )

Natomiast Wy..? Co o tym sądzicie? Głupie gadanie czy może konkretne działanie, które da efekty (wreszcie)?
Wygląda na to (i mam też nadzieję), że wszystko wyjaśni się tego 12 października : )

Krupier:
Ja sobie pozwolę zacytować posta niejakiego michobo z forum skizo.org, z którym się zgadzam:


--- Cytuj ---Nie ma się co jarać

Nintendo nadal olewa ten rynek i nic sie nie zmieni. To skąpa firma - nie lubi duzo wydawać na promocje, nie ma zadnego programu wsparcia dla sprzedaży starszych gier (kiedyś był na GCN)
Gdyby firma myslała o tym rynku poważnie- już dawno miałaby tu swój oddział. Tymczasem mowa jest TYLKO i wyłacznie o pokryciu 50% kosztów promocji marki na terytorium Polski przez N - i to wszystko

Nawet kobita od Stadbauera otwarcie mowi ze nie ma mowy o lepszych cenach na konsole. Bo nie o to tu chodzi. Nintendo traci wyraznie rynek na zachodzie - wiec dlatego próbują wcisnać swoj mocno już przestarzały sprzęt na rynki na których ich marka nie jest zbyt silnie zaznaczona licząc ze bedzie tam mozna cos ugrać...

Znamienne.
Wciaż nie ma instrukcji obsługi po polsku (gry i sprzęt) z prawdziwego zdarzenia (pomijam tu te stadlbauerowskie badziewia które trzeba czytać przez lupę x8), nie ma żadnych zlokalizowanych usług sieciowych (sklep, Forecast, News Channel itp), polonizacji gier. Nie ma wreszcie żadnego sensownego modelu promocji sprzetu i gier (nie widziałem zestawu Wii z jakąkolwiek grą - pomijam Wii Sports)
Jeżeli cena na czteroletnią New Super Mario Bros na DS w Saturnie wynosi 179zł (w Ultimie praktycznie tyle samo wliczajac koszty dostawy)- tyle samo lub nieznacznie mniej niż nowosć na PS3 na płycie BluRay to powiadam - Nintendo może się zes..ać a niczego TU nie sprzedadzą. Jezeli już to na każdego sprzedanego DS'a - zamiast gry- przypadać będzie jeden sprzedany na Allegro Acekard
I nie jest mi w tym momencie żal Nintendo bo jest to całkowicie ich zasłużona wina ! Chytry traci dwa razy (bo nie dosć że nic nie zarobi to jeszcze buja się z towarem)
Jako fan Mario - chciałbym sobie kolekcjonersko sprawić oryginał NSMB ale w życiu nie dam za to więcej niż 6-7 dych ( za nówke oryginał w sklepie) Skoro SONY może sprzedawać za tyle swoje gry na PSP - Nintendo także może Ale jeżeli nie chce - to traci. Traci tylko Nintendo - nie szeregowy gracz. Powinny sie pojawic ciekawe bundle z grami w sensownych cenach np Pokemon Pack, Mario Pack (w tym np okolicznosciowe z okazji urodzin marki Mario) itp itd Konkurencja robi tak od dawna. Dlatego szanuję posuniecia SONY polegajace na szybkim obniżaniu cen gier zarówno na PSP jak i PS3 i kupuję wylacznie oryginały. Efekt ? Na PSP mam 16 wydań UMD a na DS'a...tylko jedna grę
--- Koniec cytatu ---

Marcin:
Moim zdaniem Nintendo doskonale wie co robi olewając z jakiegoś powodu ten rynek. Powodów może być mnóstwo, ale na pewno wynikają z eksploracji danych i analiz rynkowych.

Antari:
Post Kurpiera dobrze mówi! Polać mu!

Dawildo:
Ja się na razie nie wypowiadam. Czekam na rozwój wydarzeń ze strony Nintendo. :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej