Autor Wątek: [3DS] Pokemon X, Y  (Przeczytany 8823 razy)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 11, 2013, 14:33:26 »
Inlagd, wiesz jak jest. Na początku czuję się przytłoczony masą nowych ficzerków, ale potem nie będę sobie tej gry bez nich wyobrażał, zawsze tak mam (na przykład mogę podać Fire Emblem Awakening w porównaniu do wersji z GBA) :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2013, 17:57:23 »
Ja nigdy nie narzekałem na brak nowości :P Lubię stagnację bo nudny ze mnie gość. Nie lubię niespodzianek, lubię mieć to przeświadczenie, że są pewne rzeczy stałe, na których mogę polegać. Oprawa graficzna mogłaby dla mnie zostać na poziomie GBC :D

Mega ewolucje okazały się tylko tymczasowymi formami, jakie pokemony przywdziewają na okres walki. Na całe szczęście. Patent wydaje się dość fajny, ciekawe co jeszcze zmienili w formule :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 12, 2013, 01:29:33 »
W pewnym momencie następuje takie napakowanie nowościami i rzeczami z poprzednich odsłon gry iż idzie zwymiotować, albo FAQa otworzyć jak ktoś nie zna poprzednich gier. Takie FE na 3DSa jest napakowane wszystkim czym się dało (czego twórcy nie ukrywają bo chodziło o osiągnięcie zysku z chwiejącej się ku upadkowi serii)

Pytanie w jakim kierunku powinna iść dana gra (nie tylko Pokemon) - jest pytaniem bez możliwości odpowiedzenia praktycznie :) Co gracz to inna wizja. Dla developera najlepszy sposób to pakować ciągle nowinki, a starych rzeczy nie usuwać (tych które się jako tako przyjęły, pozostałe out) Tak zrobiono z FE na 3DSa i jak widać chwyciło. Zakochali się casualowi gracze jak i hardcorowcy. W sumie nie rozumiem tych drugich.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 05, 2013, 23:33:22 »
http://www.youtube.com/watch?v=43-iTv6eFJ8

Nie no masakra. Pokemon Bank. Ludzie czy ja śnię? POKEMON BANK. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co liczy się najbardziej dla Nintendo? Kasa za wszelką cenę, po trupach. Roczna subskrypcja za możliwość trzymania stworków w chmurach. Podejrzewam, że specjalnie zmniejszą pojemność pudełek na Pokemony w grze, aby trzeba było korzystać z tego ficzera, jeżeli chcemy złapać więcej niż np. 100 stworków bez usuwania starych. Dodatkowo transfer starych poków jest możliwy (na upartego można przesłać nawet te z GBA), ale oczywiście za opłatą. Żal.pl Mega zabawnie i sztucznie zarazem brzmiał ten tekst o tej japońskiej aktorce/piosenkarce, która zajarana Pokemonami marzyła o Pokemon Banku.

Mega-evolucje starterów z 1 GEN, to kolejna profanacja dla mnie. Szkoda gadać. W sumie zawsze ciekawiło mnie w jaki sposób seria upadnie, ale nie przypuszczałem, że posuną się do takiej głupoty jak poprawianie wizerunków starych zwierzaków. Świetnie sprawdza się powiedzenie "If it ain't broke, don't fix it".

Początek "dajrekta" też dość ironiczny. Padają słowa pod adresem GB Classic - "ale on duży". Mniejszy od 2DS, dopowiem :D

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2013, 09:02:35 »
Jeśli ten ficzer trzymania poków w chmurze byłby w cenie gry, to jak najbardziej świetny pomysł. W takim razie zostaję przy starych dobrych pokach na wcześniejsze generacje.

Jakaś opaska na rękę do mega ewolucji? WTF?
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 06, 2013, 09:54:15 »
O rany, jak ja chcialbym potrafic wiedziec jeszcze przed zagraniem, ze gra jest do niczego…

News o banku mnie tymczasem zupelnie nie rusza, mozliwosc wybrania starterow z Kanto bardzo cieszy, aczkolwiek ich Mega ewolucje zawodza, bo sa zbyt konserwatywne. Na moj gust powinni bardziej pojechac po bandzie, a nie tylko np. dodac blastoise'owi armatke. Tym bardziej, ze ortodoksyjnym graczom tak czy siak sie nie spodobaja.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2013, 12:33:13 »
Nie no gra będzie imho hitem, ale tak samo jak w 3 generacji, uważam, że wizerunki Poków są mało pomysłowe i trochę na siłę. 1 i 2 generację uważam, za "jakiś tam" niedościgniony ideał pod względem designu potworów, więc na wszelką próbę poprawienia ideału reaguję krzykiem. Jeżeli chodzi o mega-evolucje to moim zdaniem w przypadku Pokemonów posiadających już 3 ewolucje powinny one być raczej kosmetyczne (Charizard, Venusaur). To co zrobili z Blastoise'm to istna profanacja, sprawia wrażenie jakiegoś fan-make'a z Devianta -__- Mogli po prostu dodać mu jakiś wzorek na skorupie i byłoby ok, a tak czuć, że jest przekombinowany, nie wyobrażam sobie jak to coś może w ogóle stać w miejscu, o chodzeniu nie wspominając.

Na plus na pewno zasługuje fakt, że na upartego można zobaczyć swoje Pokemony z Ruby/Sapphire/LG/FR na ekranie 3DS'a w X i Y. Najpierw trzeba przesłać poki z karta na GBA do DS (za pośrednictwem DS lite), potem włożyć kart z grą na DS do 3DS, przesłać do Poke Banku, a potem z Poke Banku do X i Y. Na minus niestety zasługuje fakt, że usługa jest płatna :/ Dojdziemy jeszcze do etapu, że Multi i Trade też będą płatne.

========

EDIT

Nowa forma Mewtwo i 2nd ewolucje starterów. Co sądzicie?






Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2013, 19:10:49 »
Według mnie nie powinni nawet dotykać pierwszogeneracyjnych, a taewolucja Chespina wygląda jak wesoły gruby dzieciak.;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2013, 19:34:09 »
Żaba miażdży suty szykiem, gracją i wyluzowaniem. Nie spodziewałem się lol. Fajny design ogółem i zestawienie kolorów na piątkę. Lisek widać skierowany w stronę płci pięknej. Wnioskując z tego, że futro drugiego evo przybrało kształt sukienki. Nogi satyra + gałązka wychodząca z kity imitująca miotłę, trzeba założyć, że ostatnia przemiana to będzie jakaś ognista wróżka, wiedźma, czarodziejka czy coś w tym guście. Przemiana Chespina to dla mnie totalna porażka. Miejmy nadzieję, że wraz z trzecią zrzuci on ten kokon i przeobrazi się w pięknego motyla :P Mewtwo w formie Mega X jest bardzo spoko, bardzo dobry projekt choć nie musi się on wszystkim podobać.

W każdym bądź razie...

HYPE TRAIN

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2013, 19:48:45 »
Fennekin pewnie będzie pierwszym starterem z odwrotnym stosunkiem procentowym co do płci (tj. każdy starter miał 87.5% szans na bycie samcem, a z nim pewnie będzie na opak).
Region Kalos jest bazowany na Francji, a Froakie ewidentnie wpasowuje się w klimat.
Na razie X i Y nie przeszkadzają mi z tymi ewolucjami, ale jeśli jeszcze raz zrobią tanie zagranie, że jakiemuś słabemu pokemonowi wymyślą preewolucję (tak jak zrobili tego mnóstwo w II generacji, np. Pichu, Cleffa) to się wścieknę! ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2013, 20:23:47 »
Dla mnie to wygląda jak mocny spontan w Adobe Illustratorze!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 02, 2013, 00:55:06 »

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 02, 2013, 09:57:54 »
Brak kasy na 3DS'a skutecznie hamuje Hype Train.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 02, 2013, 13:50:45 »
Muthafuckin Mega Charizard X. I'm Sold.




Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 02, 2013, 20:59:07 »
Dla mnie obie wersje to (przesadzam) profanacja. X z typu Ogień/Lot zmienia się na Lód/Mrok. Oryginalna forma Charizarda wyraża tak jakby słowa ,,Bój się mnie ,bo jestem zajebisty i silny.", a wersja Y mówi ,,Bój się mnie, bo cię pieprznę ogonem gdy nie będziesz widział."

P.S. Nie powinno być I'm bought!?

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 02, 2013, 21:08:16 »
Wait... Czyli wersja X gry będzie mieć inne mega-ewolucje niż Y? Niestety jeszcze nie umiem czytać japońskich znaczków.

Edycja:
Sięgnąłem do źródeł:
http://www.youtube.com/watch?v=-EQcE0e4Mdk

W przypadku Pokemon X mega-ewolucja Charizarda zmieni jego typ z Ogień/Latajacy na Ogień/Smok.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 10, 2013, 21:00:51 »
Jak na razie, w moim przypadku, wszystkie rzeczy, które mi się podobają lądują ekskluzywnie w wersji X, więc fajnie, że ją właśnie pre-orderowałem.

Mega Charizard X podoba mi się z oczywistych względów (kolory, upragniony przez fanów typ, począwszy od finałowej rozgrywki w lidze w G/S/C), choć sama wiadomość o jego pojawieniu się troszkę zalatuje niebezpieczeństwem. O tyle o ile w przypadku legend (w tej generacji Mewtwo, a wcześniej choćby Kyurem czy Deoxys) były dla mnie naturalne i oczywiste, o tyle dwie Mega formy jednego ze starterów brzmią trochę nielogicznie. Skoro mamy dwie, to czemu nie 3-4? Może elektryczna jeszcze lub trawiasta? Dlaczego akurat Charizard? Tylko dlatego, że jest popularny?

Nie trzeba być geniuszem aby dostrzec tu także otwartą furtkę ku przyszłości i nowej generacji, w której ujrzymy niejeden taki zabieg dotyczący innych popularnych Pokemonów. Jak donoszą plotki, w 6 generacji zobaczymy już tylko 70 nowych stworków, reszta to stare-nowe wersje naszych towarzyszy z poprzednich odsłon ubrane w aksamitne postacie "Mega form". Nie da się ukryć, że wiele stworków w poprzednich generacjach pełniło rolę "zapychaczy dexa", więc wiadomość o zmniejszeniu ich ilości traktuję pozytywnie, jeżeli celem twórców było dostarczenie naprawdę dopracowanych projektów. Mega ewolucje to uderzenie w nostalgiczne serca graczy i marketingowo dość dobra strategia. 


=========

EDIT



Mega Tyranitar to pierwsze mega evo, które mi się podoba. Aggron z kolei meeeeh :\

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 11, 2013, 19:23:34 »
Mi się oboje nie podobają. Aggron sam z siebie wyglądał jak napakowany stalowy pies, więc po co tego więcej? A Tyranitar to pokemonowy odpowiednik Godzilli, który teraz ma... kamienne macki? Serio? Może powinni mu dać jeszcze szamański kij?

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 16, 2013, 16:59:04 »
Jak na razie milo marnuje mi sie z nowymi pokami czas, ale dwie kwestie techniczne usilnie mi w tym przeszkadzaja: po pierwsze nie pojmuje tragicznie niskiego framerate'u w wielu sytuacjach w grze, a po drugie tylko czesciowego 3D (wlaczalem i wylaczalem 3D wielokrotnie nie mogac w to uwierzyc…).

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 18, 2013, 10:20:36 »
moze to gra zaprojektowana na 2DS'a ;d