Autor Wątek: [3DS] Pokemon X, Y  (Przeczytany 8822 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 18, 2013, 10:24:30 »
Może 3D nie ma właśnie z powodu braków mocy konsoli. Ant wspominał mi iż walki 1 na 1 są w 3D natomiast 2 na 2 już nie..

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 18, 2013, 12:27:13 »
Gra świetnie poradziłaby sobie na PSP :)

Na razie jestem przy 4 odznace, gra wciąga strasznie i merytorycznie nie mam nic do zarzucenia. Sporo nowości, EV training jest banalny i przynosi faktyczne rezultaty, usprawniono większość elementów świata, które w poprzednich częściach był ślamazarne - leczenie poków w Poke Center (praktycznie dwa kliknięcia) czy przemierzanie jaskiń (teraz z mniejszą ilością random encounterów). Customizacja (choć ograniczona) wciąga i motywuje do wydawania pieniędzy, które o dziwo trzeba inwestować teraz z głową. Nowe wcielenie Exp. Share niweluje praktycznie do zera konieczność grindingu w grze, a opcje sieciowe wykazują spory potencjał. Co ciekawe Nintendo zdołało przemycić w grze kilka swoich wcześniejszych idei, m.in. Nintendogs w formie Pokemon Aime gdzie głaszczemy naszego pokemona, karmimy ciasteczkami itd. Grę oceniłbym jednak na 9,0 z uwagi na fakt, że wyszła ona właśnie na 3DS'a. Tytuł skierowany na tę platformę, zwłaszcza first party powinien radzić sobie bezbłędnie z technologią 3D. Tymczasem w Pokemon X i Y spadki framerate'u są bardzo widoczne - z włączonym 3D spada chyba do 10 klatek, bez do 30. Dodatkowo 3D nie jest wyświetlane w trybie eksploracji, a także podczas walk 2vs2 i 3vs3. Trochę słabo, biorąc pod uwagę, iż to flagowa seria na sprzętach Nintendo. Niemniej to nadal dość dobry tytuł ze sporym potencjałem w postaci nieśmiertelnego multi.

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 18, 2013, 23:12:31 »
Moje pierwsze wrażenia z gry? Tylko 25h wystarczą na przejście całej ligi, nie wiem czy to dużo czy mało. Dla mnie trochę krótko, liderzy ogólnie słabi do pokonania, jedyny z którym miałem problem to 4 trawiasty lider, ma jednego bardzo mocnego Poka, na którego trzeba uważać. Poza tym że gra jest praktycznie "nowa" bo jest w 3D, to jak ktoś tu pisał, nie wszędzie to 3D jest, co mnie mocno zawiodło, i co innego że też widoczny spadek płynności, dla mnie to nie do pomyślenia.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 19, 2013, 01:09:17 »
Pewnie tak, ale ja nie przechodzę tej gry po to żeby zaliczyć kolejny tytuł na liście. Jest to jedna z kilku serii, które darzę szczególnym szacunkiem i jeżeli los pozwoli, będę starał się zgłębiać jej przyszłe odsłony. X i Y to trochę wycieczka pełna wspomnień, masa w nich odwołań głównie do drugiej generacji, pewne lokacje można okrasić mianem duchowych następców, inne wręcz remake'ów. Pogoń za utraconym pudlem przypomina do bólu tę w G/S/C za farfetch'd w lesie, mamy znowu lodową jaskinię z Mamoswine'ami i zagadki logiczne na tafli lodu. Jest tego dużo więcej i odwołania wydaje mi się nie kończą się na drugiej generacji lecz sięgają także i 4, 5. Z niewiadomych powodów dość mało tu Hoenn (mimo iż NPC często wspominają o owym regionie), co może świadczyć o przygotowanym w niedalekiej przyszłości remake'u tychże pozycji. Aż dziw bierze dlaczego recenzenci na poszczególnych portalach nie zwrócili uwagi na owe podobieństwa względem wcześniejszych "odcinków".

Ja póki co jestem po 6 odznace, obecnie breeduje Bagona z Axew'em żeby stworzyć jakiegoś porządnego Mance'a :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 19, 2013, 07:33:33 »
Nie wiem ilu z was uzywa Wolframa, ale jest ku temu nowy powod:

http://blog.wolframalpha.com/2013/10/10/gotta-compute-em-all-wolframalphas-new-data-about-pokemon/

Wisienka na torcie jest dla mnie to, ze Wolfram integruje sie z Siri (asystent, m.in. wyszukiwarka glosowa) na iOS. Niniejszym moj iPhone zmienil sie w Pokedex, hyhy.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 20, 2013, 18:02:51 »
No i pokonałem ligę, fajnie że jest jakiś tam post-game w postaci Friend Safari i Battle Maison. Myślę, że miło będę wspominał single, a prawdziwa zabawa dopiero się zacznie w multi. Trochę pobawiłem się też z customizacją (nadal szukam tej białej czapki Dawn z D/P/P). Motywuje to w jakiś tam sposób do odpalenia gry codziennie. Sama liga dość prosta, praktycznie wszystkich z Elite 4 rozpykałem Greninją na 70 lv. Championa też. Dlatego fajnie, że istnieje Multi, czyli zaawansowana wersja Singla z multum możliwości i replayability, które zyskało miano nieskończonego.

Genialnie rozwiązali kwestie EV treningu, pełne wytrenowanie 1 poka zajmuje mi +/- 1h więc jest to rozwiązanie naprawdę wygodne i stosunkowo szybkie. Pomijam oczywiście logikę samej mini-gierki (strzelamy z piłek do nogi w balony na stadionie... co to jest?!). Breeding jest również błyskawiczny (lokacja w której znajduje się Day-Care jest idealnie zaprojektowana do jeżdżenia od lewej do prawej). W D/P/P zajmowało to naprawdę spoooro czasu i szybko tę opcję porzuciłem, tutaj wszystko przebiega ultra sprawnie, wczoraj wytrenowałem do 60 lv Salamence z DD i taką naturą jaką chciałem, a dzisiaj jednego z moich top fav Umbreona. Boję się, że jak tak dalej pójdzie, to mogę (znowu) się na długo wciągnąć w walki multi.

Trochę nie podoba mi się, że nie ma jakiejś możliwości kupienia dodatkowych Leftovers na pierwszy rzut oka (chyba, że jest jakiś sposób, o którym nie wiem). Choice itemy, Life Orby i inne też dość drogie w BM.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 20, 2013, 19:21:12 »
chcesz powiedziec, ze nie ma w tej grze grindu? a tak mnie zachecily twoje wypowiedzi na tematy gry, ze zaczalem rozwazac zakup 3DS'a ;p

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Pokemon X, Y
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 20, 2013, 20:38:38 »
Zależy co przez to rozumiesz. W singlu levele lecą jak szalone. Jak chcesz trenować sobie potem Pokemony na online to musisz je podbić do min. 50 lv. na moje oko w 1 dzień zrobisz kilka Poksów jak przysiądziesz, jak masz mało czasu na grę to na pewno chociaż jednego :P