Autor Wątek: [GB Advance] Programatory  (Przeczytany 7759 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 19, 2010, 21:18:05 »
Czy zrobiłeś update firmware w programatorze?

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 20, 2010, 16:31:24 »
Przyznam się, że nie bardzo wiem o co chodzi.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 21, 2010, 20:39:41 »
Matix, tu chodzi o update (=wgranie nowego) oprogramowania. To znajdziesz na oficjalnej stronie twórców EZFlasha. Jednak to i tak nic nie pomaga. Sprawdzałem.

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 21, 2010, 21:19:54 »
Chodzi o najnowszą wersję EZ4Client?

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2010, 18:39:38 »
Nie. EZ4Client to oprogramowanie, które odpalasz w komputerze. Za jego pomocą konwertujesz ROMy do formatu rozpoznawalnego przez programator. Miałem na myśli programik obecny w samym EZFlashu.

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 22, 2010, 21:48:12 »
Aha, a jak w takim razie zrobić update firmware?

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2011, 22:36:29 »
Przytrzymanie "R" w trakcie uruchamiania konsoli to update firmware? Jeśli tak to zrobiłem to. Lady Sia działa mi poprawnie, ale w kwestii Chu Chu Rocket występuje nadal ten sam problem, a do tego z filmikami mam ten sam problem co Luigi  - (http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=238.msg2276#new). Natomiast przed update firmware obraz w filmikach działał poprawnie tylko zamiast dźwięku słychać było ciągły piszczący odgłos.
Po za tym to dziwne, że gry działają, a filmiki nie.

Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 17:26:43 wysłana przez matix14x »

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2011, 02:56:11 »
Co do Chu Chu Rocket! to ściągnij to wydanie (numerowane też 2671). Samo Chu Chu Rocket! (czy to wersja U czy E) niestety ma to do siebie że przycina na Ez-Flash'u IV. Rom 2 in 1 z Sonic'iem działa OK.

Co do serii Classic NES czy też jego japońskiego odpowiednika Famicom Mini zanim grę wgrasz na kartę SD przy pomocy EZ4Client musisz spatchować rom odpowiednim "crackiem" w postaci pliku .ips. Znajdziesz je na stronie filetrip.net. Zalecam patchowanie programem GBATA, ale można też użyć prostszych programików jak IPSWin czy PPF-O-Matic.

Jeżeli chodzi o sam program EZ4Client i ostatni firmware do programatora (nowszego już raczej nigdy nie będzie) korzystaj z tego. W środku znajdziesz plik ezfla_up.bin. Jego wrzucasz na kartę SD do katalogu głównego (roota) i przy uruchamianiu konsoli przytrzymujesz guzik R, aż do momentu włączenia się programu aktualizującego. (biały tekst na czarnym tle)

EDIT: Akurat ten 1. link, Keitaro, to tylko baza releasów na GBA. Nie można stamtąd ściągnąć romów. Plik .zip, który tam się znajduje zawiera wszystko co oryginalny release miał (.nfo, skany itp.) BEZ romu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 16:18:16 wysłana przez Chaykin »
odi profanum vulgus et arceo

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2011, 15:07:27 »
Dzięki za odpowiedź, ale niestety na razie nie mogę skorzystać z Twoich rad, gdyż mój EZFlash nie działa w ogóle, tzn. po włączeniu konsoli wyświetla mi się standardowo logo Gameboy'a, a potem nie dzieje się nic, widać tylko czarny ekran. Początkowo myślałem, że to wina GBA, ale gdy włożyłem kartridge z grą wszystko było w porządku. Po za tym uruchomiłem EzFlasha na innym GBA, znowu widziałem tylko czarne tło. Potem wymieniłem kartę pamięci, ale nie przyniosło to rezultatu.
Zaznaczam, że wczoraj EzFlash działał normalnie.     

Wie ktoś co robić? Proszę o pomoc.

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2011, 15:14:39 »
Klasyka: przedmuchaj styki, sformatuj kartę pamięci (uprzednio oczywiście zrób sobie backup danych), upewnij się, że formatujesz do FAT/FAT16 i spróbuj przeprowadzić procedurę wgrania firmware za pomocą pliku ezfla_up.bin jak to opisałem w tym poście.
odi profanum vulgus et arceo

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2011, 15:25:50 »
Regulamin forum i strony zabrania wrzucania takich linków. Post ocenzurowano :P

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2011, 22:40:27 »
Klasyka: przedmuchaj styki, sformatuj kartę pamięci (uprzednio oczywiście zrób sobie backup danych), upewnij się, że formatujesz do FAT/FAT16 i spróbuj przeprowadzić procedurę wgrania firmware za pomocą pliku ezfla_up.bin jak to opisałem w tym poście.

Niestety, nic nie pomogło.

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 07, 2011, 23:24:58 »
W takim razie Ez-Flash walnięty, choć trochę dziwnie. Pamiętam, że przewinęły mi się przez ręce egzemplarze gdzie po uruchomieniu GBA pokazywał się tylko czarny ekran i dało się wgrać na nie firmware po czym działały OK. Takie, które są chyba walnięte bezpowrotnie nie są w ogóle wykrywane przez konsolę. (tzn. pokazuje się tylko logo Game Boy bez napisu Nintendo i na tym się zatrzymuje, i nie, nie jest to sprawa styków - sprawdzone milion razy) Mam dwa takie cudaki. ;-P Chyba, że ewentualnie coś może robisz nie tak... Przeczytaj ten poradnik.
odi profanum vulgus et arceo

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 08, 2011, 13:23:48 »
Dzięki za poradnik dowiedziałem się z niego kilka przydatnych rzeczy, problem już rozwiązałem, ale za to pozostał inny problem, tzn. gdy próbuje uruchomić książki zrobione w MakeBook lub filmy w Meteo, wyświetla się logo Gameboy z zamazanym napisem Nintendo.
 
Proszę o pomoc.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:15:22 »
A ja mam pytanie (a w zasadzie ktoś mnie o to zapytał, a ja nie wiem;)), czy może ktoś wie czy na programatorach z GBA (np. super cardzie) można odpalać romy gier z DS na DSie czy trzeba mieć specjalny DSowy programator?  DSa nie posiadam, więc sam sprawdzić tego nie mogę.

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 09, 2011, 21:08:57 »
żeby Super Card działał na NDS w trybie NDS trzeba mieć tak zwany Super Key(na slot 1) bo bez tego pograsz sobie tylko w gry z GBA itp