Autor Wątek: Reprodukcja nalepek na tył konsoli  (Przeczytany 25857 razy)

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 26, 2013, 10:11:49 »
Z tą drukarką pomysł bardzo dobry (czyli ten kabel miał by jakieś praktyczne zastosowanie) ale pamiętaj, że te naklejki nie były czarno- białe lecz czarno- srebrne. Jak zdobędziesz papier termiczny o takiej barwie to daj znać. Naklejka do gbl powinna być tej samej wielkości co do gbp z racji tego, że to niemal ta sam konsolka tylko, że z podświetleniem.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 26, 2013, 10:12:46 »
Z tą drukarką pomysł bardzo dobry (czyli ten kabel miał by jakieś praktyczne zastosowanie) ale pamiętaj, że te naklejki nie były czarno- białe lecz czarno- srebrne. Jak zdobędziesz papier termiczny o takiej barwie to daj znać. Naklejka do gbl powinna być tej samej wielkości co do gbp z racji tego, że to niemal ta sam konsolka tylko, że z podświetleniem.
Przepraszam, że dwie takie same wiadomości ale coś mi się źle kliknęło :/

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 26, 2013, 10:23:12 »
W zasadzie mam srebrną folię samoporzylepną którą kupiłem właśnie do mojego projektu. Nadaje się ona do drukowania laserowego. Może jakbym wyciął pasek pasujący do GB Printer'a i spróbował coś druknąć to wiadomo byłby jakby to wyglądało :). Może jutro to zrobię.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 26, 2013, 11:15:35 »
pajda, jako, że nie mam pojęcia o grafice wektorowej, więc wszystko robię w rastrowej. Stworzyłem sobie plik w rozdzielczości 600dpi o wymiarach mniej więcej takich jakie podał Antari, na pierwszej warstwie rozciągnąłem sobie jako wzór skan naklejki (oczywiście zachowując proporcje). Na tej podstawie dodawałem kolejne warstwy z elementami tekstu i tak nimi manipulowałem by jak najdokładniej pokrywały się ze skanem naklejki. Logo Nintendo i GB Pocket poszukałem w internecie w jak największej rozdzielczości i też sobie zeskalowałem na podstawie skanu. W sumie bardzo prosta robota, najtrudniej dobrać czcionkę, żeby to wyglądało, tutaj użyłem czcionki arial, bo na razie lepszej nie znalazłem. Zauważyłem pewien błąd, który muszę poprawić: przy napisie Game Boy na naklejce są literki TM, a na tej grafice co znalazłem w internecie jest (R).

P.S. To może jeszcze ktoś z was poratuje mnie skanem AGS-001 w wersji europejskiej? Ładnie proszę :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 26, 2013, 11:52:39 »
Niestety chwilowo nie mam mojego jedynego AGS-001 z nalepką (to ten zmodowany przez Tarmę) ale jego fotki można podziwiać na głównej. Niestety pozostałe konsole mam albo bez nalepki albo AGS-101 albo wersje japońskie ;( No ale może coś wyciągniesz z tego foto:


Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 26, 2013, 12:21:08 »
Dzięki, spróbuję z tym pokombinować. Powinno się udać. Duża rozdzielczość zdjęcia, dzięki której widać więcej szczegółów. Zdjęcia na głównej są przeskalowane już, więc ciężko mi było z nich coś wyciągnąć.

Edit:
Akurat jestem poza domem, więc nie mam dostępu do mojej stacjonarki, gdzie trzymam pliki z odtwarzanymi naklejkami, ale już widzę, że dla SPka będę musiał zacząć od nowa.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2013, 12:31:20 wysłana przez Wawrzino »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 26, 2013, 13:56:02 »
Bo chodzi o to, że z grafice wektorowej mamy obrazek, który mimo skalowania nie zmienia jakości. To niewątpliwie plus. Ogólnie zapytuję się o techniki wykonywania tych obrazków, ponieważ chce sam wykonać projekt, który będzie wyglądał profesjonalnie, a który nie będzie wyglądał jak oryginał. Moje projekty mogą być wykonane tylko na białych naklejkach - jeśli chodzi o profesjonalny termotransfer. Ale również te projekty wydrukuję na folii srebrnej samoprzylepnej za pomocą drukarki laserowej.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 26, 2013, 14:09:54 »
Niewątpliwa zaleta grafiki wektorowej. Niestety nie ogarniam programów do tworzenia wektorów, dlatego moje podejście jest takie: zrobić maksymalnie duży i dokładny raster i przeskalować go w dół. Jak już będziesz drukował, to mam nadzieję, że podzielisz się rezultatami. Niestety w domu mam tylko atramentówkę, próbny wydruk na zwykłym papierze w odpowiedniej skali to była istna tragedia.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 26, 2013, 14:12:49 »
Niewątpliwa zaleta grafiki wektorowej. Niestety nie ogarniam programów do tworzenia wektorów, dlatego moje podejście jest takie: zrobić maksymalnie duży i dokładny raster i przeskalować go w dół. Jak już będziesz drukował, to mam nadzieję, że podzielisz się rezultatami. Niestety w domu mam tylko atramentówkę, próbny wydruk na zwykłym papierze w odpowiedniej skali to była istna tragedia.

Adobe Illustrator ma duże możliwości jeśli chodzi o konwertowanie na wektory. Jest pełno poradników co do tego więc nie będę tutaj smęcił :P Trzeba się troszkę pomęczyć przy ustawianiu i pójdzie bez problemu :)

Plusem jest też to, że wiele grafik już istnieje jako wektory i można je sobie po prostu doklejać w AI tworząc nową grafikę :) Mówiąc krótko, nie taki Wektor straszny... ;p

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 26, 2013, 14:18:43 »
Na pewno mam dostęp do drukarki termicznej - zebra. Typowa drukarka do masowego drukowania tabliczek znamionowych na tył sprzętu rtv. Oprócz tego - drukowanie laserówka w punkcie ksero bo też nie mam... Poza tym wydruk laserowy będzie bardziej trwały... jeśli chodzi o drukowanie na folii samoprzylepnej. No zobaczymy jak to wyjdzie.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 26, 2013, 20:03:41 »
Przeskanowałem moją zmasakrowaną naklejkę (jako wzór kształtu), nałożyłem na to zdjęcie naklejki, które podrzucił Antari i zrobiłem na razie wstępną formę, którą muszę jeszcze wypełnić tekstem i grafikami:

O dziwo ta naklejka, którą robiłem na oko nawet nieźle wyszła:

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 26, 2013, 20:49:41 »
Szacun z mojej strony ziom ;)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 26, 2013, 21:24:03 »
Od razu zaznaczam, że to nie zdjęcie UFO.

Pytanie techniczne:
Wie ktoś z was jak nazywa się ten symbol? Pojawia się w linijce pomiędzy 5.2V a 1.6W. Jako, że nie mam bladego pojęcia o symbolach w elektronice wolę zapytać, niż nie mając wiedzy w temacie słabo go odtworzyć.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 27, 2013, 10:15:11 »
Ten symbol oznacza prąd stały (DC)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 27, 2013, 17:44:49 »
Ta dam!!! Naklejka od Pocketa gotowa:
Jedyne co jest troszkę odmienne to logo LGA GS, gdyż odtwarzając ją ręcznie niestety zrobiłem ją w ciut innych proporcjach.


Następny w kolejce:
Game Boy Color

Edit:
Uświadomiłem sobie, że drukując z białym tłem nie będzie widać krawędzi, więc dodałem cienką obwódkę, która powinna ułatwić wycinanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2013, 20:42:13 wysłana przez Wawrzino »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 28, 2013, 01:42:43 »
PIĘKNA ROBOTA!!! NARESZCIE TO FORUM W DZIEDZINIE HARDWARE ŻYJE!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 28, 2013, 10:40:45 »
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z was, kto ma Pocketa, wydrukował tę naklejkę na zwykłym papierze, wyciął i przyłożył do prawdziwej naklejki, żeby sprawdzić czy wymiary się zgadzają. Teoretycznie powinny, jednak nie mam Pocketa, by to sprawdzić w praktyce.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 01, 2013, 22:38:13 »
Dzisiaj przysiadłem nad GBC, na razie tylko grafiki wstawione:


Znane błędy do poprawy:
 - Logo LGA GS (zarówno tutaj jak i w GBP), muszę na nowo odtworzyć, bo to co zrobiłem ma nieco inne proporcje niż na oryginalnych naklejkach
- oznaczenie + -, gdyż na oryginalnej naklejce linie są trochę cieńsze

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 03, 2013, 20:08:51 »
Wybaczcie, że tak pod pod postem. Jako, że temat przycichł, a moja praca nad naklejkami nie, to postanowiłem stworzyć coś na kształt repozytorium. Poniżej macie link do folderu na moim Dysku Google, gdzie umieszczam skończone* naklejki.


*skończone, czyli takie, których odstępstwa od oryginału są ledwo dostrzegalne. Oczywiście jeśli ktoś ma chęć się w to bawić i poprawiać to proszę bardzo :) Poprawiony plik podeślijcie mi na adres e-mail, to go wrzucę do repo.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 04, 2013, 13:49:12 »
Świetna robota z tym Pocketem. Tak jak pisałem, gotowe pliki & psd można potem dodać na główną do działu "modyfikacje" jak już będzie skończone. Wydaje mi się, że to byłby taki fajny wkład w polską scenę modów.

Temat przycichł z mojej strony, bo obecnie zawalony jestem robotą w sprawie magisterki i raczej rzadko mam czas być na forum, o pisaniu nie mówiąc. Ale jak najbardziej jestem ZA całym projektem i na ile będę mógł pomóc, to pomogę. Jakbyś jeszcze potrzebował jakieś zdjęcia, skany, to pisz. Chętnie służę też pomocą przy pisaniu arta na główną :)