Autor Wątek: [PSP] co o niej sadzicie?  (Przeczytany 4194 razy)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
[PSP] co o niej sadzicie?
« dnia: Marzec 06, 2013, 21:29:32 »
Jesli byl juz taki temat, prosze o przeniesienie tam tego posta.
Co sadzicie o tej konsoli? Moim zdaniem jest ona swietna, bo daje mi mozliwosc zagrania we wszystkie gry nie patrzac na wymagania jak PC ;). Czyli moge grac w FIFY, NFS, itd. Konsoli nie przerobilem i nie mam zamiaru tego robic. (mam wersje Street [tak znowu]). Mam tez pytanie: czy po przerobce moge grac na oryginalnych UMD?
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2013, 22:40:38 »
PSP jest swietne
jest wiele tytulow, ale wiele z nich nie jest latwo dostepna w Polsce
wiele gier japonskich nie tlumaczono nawet, co jest irytujace
niesamowite gry wyszly na PSP jak killzone, gta czy monster hunter
tez takie z dobrym multiplayerem
co do biblioteki gier nie mam zadnych zastrzezen
technicznie konsolka tez wypada dobrze
mozna jedynie narzekac na baterie, ktora moglaby byc pojemniejsza
UMD generalnie to porazka, ale na szczescie wersje cyfrowe gier zostaly wprowadzone
jakbym mial teraz wybierac pomiedzy vita a psp bym wybral psp ze wzgledu na biblioteke gier
szkoda ze konsolka odtwarza filmy tylko w mp4
po przerobce mozna grac na oryginalnych UMD, ale podobno konsolka dziala ciszej i szybciej, gdy gry uruchamiane sa z karty pamieci
co do porownania do PC to nie moge sie zgodzic
na PC jak i na konsole trzeba kupic gry
komputer daje wielkie mozliwosci, lecz jako maszyna do grania jest to najdrozsza opcja
ja gram czasem na PC na padzie od ps3 w najnowsze gry, ktore rowniez wyszly na ps3

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2013, 21:54:32 »
No biblioteka gier powala na kolana :). Sadze, ze kazdy znajdzie cos dla siebie przez FIFY, Tekkeny, Gran Turismo... nawet Flatout jest :D. Ah... to jest cos :D. Poleci ktos jakies gierczyny? :)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2013, 02:27:19 »
Poleci ktos jakies gierczyny? :)
dj max portable
monster hunter
kill zone
phantasy star portable
kingdom hearts
final fantasy wszystkie
gta
god of war

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2013, 11:47:28 »
To może tak, subiektywny wybór najważniejszych jRPGów na PSP:

Lunar: Silver Star Harmony kolejny port Lunara, trochę zawodzi pod koniec ale i tak warto
Shin Megami Tensei: Persona 3 Portable świetna konwersja na PSP, plus klimatyczne poruszanie się po mapie świata. Doskonały klimatyczny pożeracz czasu na PSP
Tactics Ogre: Let Us Cling Together remake doskonały
Valkyria Chronicles II świetny osadzony w nieco innym stylu taktyk
Growlanser: Wayfarer of Time kultowa pozycja pierwszy raz w języku angielskim
The Legend of Heroes: Trails in the Sky jRPG ze świetnymi postaciami i fabułą
Gungnir kolejna część cyklu Dept Heaven
Generation of Chaos: Pandora's Reflection (PSN only) warto rzucić okiem na gmpl, innowacyjna gra strategiczna w której mieszał STING

Jest tego jeszcze więcej, poprzednie części Person, Valkyrie Profile Lenneth, Final Fantasy Tactics i wiele innych.

Inne:

Gran Turismo najlepsza gra wyścigowa z lekkim posmakiem sima jaką kiedykolwiek wydano na jakikolwiek przenośny sprzęt. Do tego kosztuje grosze.
Silent Hill: Shattered Memories ten Silent Hill podany w pikselowatej grafice na PSP przypomniał mi klimatem pierwsze odsłony Silenta.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 21:15:18 wysłana przez Keitaro »

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2013, 12:15:27 »
Keitaro widze, ze gleboko w jrpg'ach siedzisz
tez jestem fanem gatunku, ale te gry czasem moga byc trudno dostepne u nas
pamietam kiedys chcial kupic disgaea na psp to albo nie schodzili z ceny, co mialo miejsce w przypadku innych gier, albo juz nie bylo tej gry na allegro
gralem na psp w joanne dark ktora byla bardzo chwalona i bardzo mi sie nie podobala

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2013, 14:05:54 »
No gry zeby byly latwodostepne, bo nie bede chcial przerabiac :). I takie pytanie: jak zdjac przerobke z konsoli?:)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2013, 15:39:27 »
Z tej listy większość gier poniżej 80zł da się dostać, tylko z Growlanserem oraz Trails in the Sky może być kłopot. Valkyria Chronicles II czy Tactics Ogre można za 30 parę zł dorwać.  Disgaea niestety się nie orientuję, patrzyłeś na ceny w VGP / P-A?

No ja generalnie to lubuję się w przekopywaniu  ciekawostek taktyk / rpg / ew. przygodówka na różne systemy hehe.

Joanna d'Arc to mocno przehajpowana gra. Mierna fabuła mimo fajnych wstawek anime, średnie walki plus nastawienie na lekkie expienie w pobocznych mapach. Mnie zmęczyło po 17h jakoś w połowie gry i nie wiem czy wrócę. To trochę taka turówka dla amatorów gatunku, czyli pół komercyjna - miało być ładnie i kolorowo, a klimat nie ważny (i dlatego uleciał w powietrze) 7/10 jeżeli nie 6/10


Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2013, 20:40:06 »
Ja od siebie dodam
 flatouta headon-właściwie to flatout 2 z dodanym jednym trybem występującym z tego co pamiętam w 3 części. Między innymi dla niego kupiłem psp.
test drive unlimited-można by rzec port z peceta,całkiem niezla grafa,duzo aut i ogromny teren do jeżdżenia
pursuit force-bardzo fajna gra akcji,za równo pierwsza część,jak i druga.
Gta chinatown-bardzo fajne gta,jesli nie grałes w nie na deesie to polecam

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2013, 21:07:38 »
Flatout Headon ostatnio na allegro kupilem :D jedyny na PSP, pomyslalem, ze potem moze nie byc. GTA Chinatown Wars gralem na DS super gra :D.

MOZNA SKASOWAC PRZEROBKE NA PSP? W SENSIE, ZE JEST PRZEROBIONA I JAK USUNAC TO :E
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2013, 21:31:43 »
Zależy jaka to przeróbka - trwała czy nietrwała. Tej ostatniej można się pozbyć wyciągając baterię lub wyłączając konsolę. Natomiast trwałą też się chyba da usunąć w instalatorze lub w opcjach softu, który jest wgrany.

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2013, 21:58:54 »
W nietrwałej wystarczy wyłączyć konsole,nie trzeba wyjmować baterii.
Tak jeszcze napisze ogólnie o konsoli,że całkiem fajna. Czytałem negatywnych opinii o niej i miałem brać dsa,ale że chciałem nówke i potrzebowałem na już,kupiłem u siebie w mieście psp e1004 z little big planet,które swoją droga nawet fajne jest i gt. to psp street jest jak dla mnie fajna konsolą,brak wifi da się przeżyć,jak i głosnik mono,a matowa obudowa jest duzo lepsza według mnie od tej z lakierem połyskujacym,jakos tak mi sie lepiej ją trzyma  i nie ma na niej odcisków. I gry są bardzo fajne,duzo osob narzekało że sporo portów z psp,ale dla osób które tej konsoli nie posiadały to nie problem. Ja ja kupiłem glównie dla gier wyścigów,takich jak chociażby flatout i dla innych gier ktore sa na ta konsole a mam z nimi dużo wspomnień,np. Kangurek kao challengers. W każdym razie jak dla mnie psp jest bardzo dobrą konsolą,tylko pojemność baterii woła o pomste do nieba
I jeszcze z gier hombrew polecam geometry wars,bardzo przyjemny nie wiem,space shooter

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2013, 23:10:37 »
I takie pytanie: jak zdjac przerobke z konsoli?:)

Wgraj po prostu świeżego softa ze strony Sony - 6.60 ;)
(wrzuć do folderu PSP->Games i odpal z menu) Jakby co, to chętnie pomogę w sprawach oprogramowania. Dość dobrze siedzę w temacie.

Co do samej konsoli, to posiadałem każdy jej model. Najprzyjemniej  korzystało mi się z wersji 3000 - najlepsze odwzorowanie kolorów oraz wreszcie poprawiony d-pad. Obecnie użytkuję wersje Street. Ta wersja jest moim zdaniem najgorzej wykonana, a wbudowana bateria to już w ogóle nieporozumienie.
Jedynym plusem jest cena - praktycznie nówkę z kartonem można mieć już za ok 200zł (za swoją dałem 160+KW)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2013, 19:43:36 »
Powiem tak: Wi-Fi mi nie bedzie potrzebne, bo w klasie i tak nikt nie ma PSP, wiec nie pogram z nikim. A net? Przy kazdym doladowaniu dostaje darmowy pakiet :D. Glosnik mono? Ee... i tak albo sluchawki albo bez glosu (glownie gram wieczorami, czasem w szkole). I bardzo odpowiada mi cena :) za niecale 300 moge miec nowke sztuke, z pudelkiem i jeszcze jakies gierczyny w zestawie + karta pamieci :). A jak wiadomo dla osoby nie zarabiajacej im taniej- tym lepiej :).
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 30, 2013, 13:19:21 »
Miałem PSP 2 razy i najczęściej grałem w gry z PSX albo inne emulatory :D Tylko kilka gierek na PSP mnie wciągnęło (GoW / Dragon Ball / Tony Hawk).
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline minder

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 55
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2013, 21:33:42 »
W polskim sklepie PSN pojawiła się niedawno Riviera: The Promised Land (nawet była na to promocja, kupiłem za jakieś 29 złociszy) oraz wspomniany wcześniej Ogre Tactics. W amerykańskim jest jeszcze Yggdra Union: We'll Never Fight Alone, ale nie próbowałem jeszcze kupić (ciekaw jestem, czy polska karta zadziała w amerykańskim sklepie). Wszystkie te tytuły znane są z GBA, jednakże edycje PSP posiadają znacznie ulepszoną grafikę i dźwięk. Osobiście poluję także na pozostałe tytuły serii Dept. Heaven, czyli Knights in the Nightmare (NDS/PSP) oraz Gungir (PSP).

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [PSP] co o niej sadzicie?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 30, 2013, 21:42:24 »
Polska karta nie zadziała w amerykańskim PSN. Ba! nie kupuj zdrapek bo ich też nie da się wklepać z Polski (trzeba by kombinować z IPkami) Na koncie PSN jak zalogujesz się przez www masz możliwość wpłaty kasy za pomocą PayPala. To powinno działać (nie próbowałem ale nie widzę przeszkód by nie działo)

W EU / USA PSN jest też od niedawna Generation of Chaos: Pandora's Reflection przy którym również mieszał STING. Polecam recki obczaić na necie.

Z drugiej strony to moje ulubione gry no i stajnia STIGa. Ale uważam że zdecydowanie lepiej wyglądają na GBA. Gungira kupisz za 20 dolców (+7 wysyłka) nowego w sprawdzonym i polecanym sklepie https://www.videogamesplus.ca/product_info.php?cPath=54_380_429&products_id=20515 KINa będzie trudno bo to droga gra. KIN też jest ale bardzo drogo https://www.videogamesplus.ca/product_info.php?products_id=15396 W sprawie KINa puściłem Ci PM.

I ta wspaniała recka KINa http://www.youtube.com/watch?v=6gdKLm2SoQc