Autor Wątek: Klawiatury Mechaniczne  (Przeczytany 1678 razy)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Klawiatury Mechaniczne
« dnia: Marzec 18, 2013, 16:28:51 »
To ja troszkę z innej beczki. Czy ktoś z Was ma, używa, interesuje się klawiaturami mechanicznymi?

Mam zamiar zrobić przesiadkę z Della SK-8115 (swoją drogą mega wygodna klawiatura jak się popełni na niej kilka modów :P), nie za bardzo wiem jak stoimy na polskim rynku z klawiaturami mechanicznymi. Wiem tylko z tego co wyczytałem na geekhack.org, że najlepsza klawiatura do pracy wymagającej dużej ilości pisania to taka z niebieskimi switchami. Z tego co zdążyłem sam poszperać, to u nas trudno o klawiatury z niebieskimi switchami cherry MX.

Znajdzie się ktoś u nas, z kim będę mógł pomarudzić o klawiaturach ?:P

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Klawiatury Mechaniczne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2013, 21:04:33 »
mam razer blackwidow tournament edition
nie wiem co o niej sadzic
przyzwyczailem sie, ale wydaje mi sie, ze troche ciezko chodza klawisze
musz wkladac w pisanie dosc sporo sily w porownaniu z lapkowymi klawiaturami
jest bardzo glosna, ale mnie to nie przeszkadza, raczej moim wspollokatorom
ciesze sie ze mozna ja rozebrac i wyczyscic
jest masywna jak na klawiature
ladnie sie swieci znaczek razera ;p
jest dosc mala, ma odczepiany ladny kabelek i pokrowiec slabo wykonany, ale zawsze
ma jakies makra i inne opcje, ale nie jaram sie tym
swiadomie kupilem klawiature bez klawiatury numerycznej z boku, bo raczej nie potrzebuje
po prostu chcialem wyprobowac mechaniczna klawiature
mimo wszystko chyba ja lubie

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Klawiatury Mechaniczne
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2013, 23:17:56 »
CO do ciężkości pisania to dlatego, że ta gra jest przystosowana głównie do gry :) jakie masz switche pod klawiszami? Na czarnych i czerwonych trudno się pisze :P Dlatego już kawał czasu poluje na CM Quickfire Rapid z niebieskimi switchami, które są stworzone do pisania :P

Ale jak to ze wszystkim bywa rynek EU nie jest obsługiwany przez Cooler Mastera pod względem innych switchy niż czarne i czerwone do gamingu bo tylko to u nas ponoć schodzi.

Pozostaje czekać :P W razie jak zdobędę z niebieskimi to opiszę jak się tego używa :) Narazie po sklepach testowałem czarne i czerwone i te switche są dziwnie miękkie...

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Klawiatury Mechaniczne
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2013, 06:25:51 »
no w moim przypadku switche byly chyba projektowane przez sama firme, bo na stronie nic o nich nie ma
sa koloru niebieskiego
znaczy do pisania jako tako sie nadaja ale jak bardzo szybko pisze to czuje opor pod palcami
generalnie to ja ja kupilem z mysla o graniu, ale chyba nie jestem na tyle dobry by odczuc jakas znaczna roznice