Game Boy > Sprzęt

AGB-001 | GBA backlight mod - wątek główny

(1/113) > >>

M4ciek:
Zakładam ten temat z dwóch powodów - jednym z nich jest chęć uporządkowania sobie celów, które chciałbym osiągnąć z GBA. Drugi to niejako chęć pochwalenia się wśród szerszego grona projektem, a finalnie przerobioną konsolą.

Najbardziej z generacji konsol GBA podobała mi się pierwsza wersja. Niestety SP (czy to v1 czy v2) ma tę przewagę, ze jej ekrany mają podświetlenie.

Właśnie zmierza do mnie pocztą polską GBA SP v2, której ekran wykorzystam do modowania AGB.

Zamówiłem też nową budę (czarna) do AGB wraz z gumkami itd. Choć kupiłem ją przy okazji zamawiania screen protectora i gumek do GBC. Pewnie będzie do sprzedania - bo mam teraz inny pomysł.

Muszę teraz dorwać AGB i zamówić taśmę do podłączenia ekranu. No i właśnie - w galerii rosecoloredgaming znalazłem świetne obudowy do AGB - włączając w to różnokolorowe przyciski. Spytałem właśnie w jakiej technologii są wykonane, o dostępność i cenę.

Teraz małe podsumowanie w punktach tego, co chciałbym osiągnąć:


* AGB-001 z ekranem AGS-101
* podświetlenie na stałe (bez przełącznika)
* unikatowy kolor obudowy / przycisków (jeszcze nie zdecydowałem - czekam na info)
* własna naklejka "znamionowa" - mam możliwość druku w drukarni - kwestia dobrania 'metalicznego' papieru i przygotowania wzoru
* szklany screen protector
Widzę, że moje podejście do tematu jest nieco inne niż części użytkowników forum, którym zależy na oryginalnych częściach i dobrze zachowanym stanie oryginalnej konsoli. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś fajnego, choć już teraz spodziewam się długich faz oczekiwania na progress -> przesyłki z chin nie są zbyt szybkie.

Wawrzino:
Życzę powodzenia z projektem! Jestem niezmiernie ciekaw rezultatu. Sam również zająłem się podobnym projektem, jednak na dużo mniejszą skalę. Fajnie, że coraz więcej osób się za takie modyfikacje bierze.

M4ciek:
Jest już u mnie AGS-101. Oto co kupiłem za 55 zł + przesyłka:



- konsola AGS-101 (widać, że obudowa troszkę przeszła - ale technicznie wszystko gra)
- sprawna bateria
- ładowarka Nintendo
- NFS Carbon + Happy Feet (na moje oko - oryginały) [edit] rozkręciłem - oryginały na 100%

Wydaje mi się, że było warto... Szukałem ekranu i nie znalazłem za mniej niż $30 + shipping. W przyszłym tyg. odwiedzę giełdy z elektroniką - może AGB znajdę.

Generalnie przekonałem się do portali ogłoszeniowych - da się znaleźć rzeczy taniej niż na allegro. Zdecydowanie taniej - pytając o ceny AGS-101 allegrowicze nie schodzili ze 100 zł za konsolę.


Posłuży mi do zabawy zanim nie skompletuję wszystkiego do modowania AGB. BTW - lutownica już też załatwiona :D

Wawrzino:
Przyznam, że zainteresował mnie ten szklany screen protector, który masz w planach. Jest on gdzieś dostępny do kupienia, czy na zamówienie robisz?

M4ciek:
Są do kupienia w kilku sklepach - jak wrócę do domu to podlinkuję. Ma je też koleś, który produkuje tasiemki do ekranów. Podobno wyglądają lepiej i są wytrzymałe.

[edit] jak obiecałem:

www.consolemate.com.au/replacement-screen-lens-strong-clarity-glass-p-202.html
http://www.ebw.gr/en/product/5609/STRONG-CLARITY-LENS-FOR-GBA


Będę zamawiał to jak by ktoś był zainteresowany to mogę kupić więcej (podobno 4$). Na razie nie mogę złożyć zamówienia bo nie mam jeszcze AGB (nie wiem, czy potrzebuję taśmy 32 czy 40 pin).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej