Autor Wątek: [PC, X360] Fez  (Przeczytany 2008 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
[PC, X360] Fez
« dnia: Maj 03, 2013, 20:23:55 »
Grał ktoś? Ja wczoraj miałem okazje przejść pierwsze poziomy i po prostu kopara mi opadła. Pomijając fakt, że autor to ponoć niezły bufon przyznać muszę, że Fez to dzieło sztuki rozrywki elektronicznej. Poważnie.

Ja po prostu w niektórych miejscówkach gapiłem się w ekran zauroczony grafiką, muzyką i soczystym niepowtarzalnym klimatem. Co najlepsze mogłem tak siedzieć i siedzieć, jak zahipnotyzowany.

Jeśli dodamy do tego innowacyjny gameplay to mamy grę w która zagrać każdy powinien. Wiem, że na forum mało osób gra na PC, ale ludzie, zróbcie ten jeden wyjątek i kupicie Fez. Na GOG jest za $9,99, a za jakiś czas pewnie wskoczy na cdp.pl za grosze.

https://www.youtube.com/watch?v=q55RJ41hv4c

Offline SennseJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Piwna Recenzja
Odp: [PC, X360] Fez
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2013, 20:37:25 »
Ja przeszedłem. Gra z najwyższej półki. Najlepsze że dopoero po przejściu można odkryć resztę zagadek i ... coś jeszcze :) Gra jest raczej wymagająca ale naprawdę trudna jak chcemy ją zaliczyć na 100%. To jest jedyna gra z ostatnich 5 lat którą przeszedłem odkrywając wszystko i druga po serii Golden Sun przy której kiedykolwiek korzystałem z podpowiedzi. Z tym że dla Golden Sun aby odkryć jakieś dodatkowe miejsca a tutaj aby móc ją skończyć drugi raz z kompletem znajdziek.

Jak ktoś chciałby recenzję to zapraszam:
http://www.youtube.com/watch?v=vjMoxnZFVVQ

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [PC, X360] Fez
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2013, 21:16:20 »
W podobnym klimacie jest jeszcze ta gierka: http://www.seewithperspective.com/

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [PC, X360] Fez
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2013, 21:52:22 »
Xboxa się wyzbyłem... ale na PC chyba zagram. Z tego co widzę to gejmplej ryje beret. Może nie jest to cud techniki, ale ja uwielbiam taką grafikę!
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [PC, X360] Fez
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2013, 22:03:49 »
Obserwuje FEZ praktycznie od jej poczatkow powstawania i mimo wielu lat czekania poczekam sobie jeszcze troche, bo na razie na Maku sobie nie pogram, ech.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [PC, X360] Fez
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2013, 22:56:31 »
Obserwuje FEZ praktycznie od jej poczatkow powstawania i mimo wielu lat czekania poczekam sobie jeszcze troche, bo na razie na Maku sobie nie pogram, ech.

To zainstaluj Windowsa - choćby trial bez aktywacji, na legalu możesz to zrobić bez klucza :) Okres testowy może wystarczy by przejść grę ;D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie