Autor Wątek: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny  (Przeczytany 24177 razy)

Offline areek86

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 24, 2013, 17:14:58 »
Witam.
    A ja mam pytanko czy na ta nagrywarka normalnie współpracuje z micro sd plus adapter mini?
Chodzi mi właśnie o tą super card mini sd

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 24, 2013, 17:17:19 »
Mico / Mini / zwykłe SD to jest sprzętowo to samo. SDHC itd. to inna bajka, ale rozmiar nie ma znaczenia z kompatybilnością.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline areek86

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 24, 2013, 18:22:13 »
Uff , zwiedziłem dziś pare centr handlowych pare komisów z telefonkami i nie ma mini sd. Alegro mnie tylko uratowało ale i tak w Święta nie pogram...:( ale adapter zamówiony:)

Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2014, 23:49:48 »
Witam mam pytanie czy wiecie skąd mogę pobrać/zdobyć sterowniki czy program do programatora o nazwie Magic Flash 512M. . Szukałem troszkę w internecie ale za bardzo nić nie znalazłem dodam iż po podłączeniu czytnika( z kartridżem czy bez niego) komputer (PC Win Xp) wykrywa go jako czytnik kart np SD ale bez włożonej karty ... Jeśli wiecie coś na temat tego ustrojstwa to podzielcie się wiedzą każda informacja bardzo mile widziana ;]

PS: Od Razu dodaje że nie jestem za piraceniem czy odpalaniem kopi gier a programatory tego typu traktuje jako ciekawostkę i po prostu zbieram tego typu dziadostwa hehe

EDIT: Dodaje fotki może ktoś kojarzy to dziadostwo he



« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 23:57:59 wysłana przez bobiboy89x »

Offline Hawkins006

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 12, 2014, 00:26:32 »
No ja mam bardzo podobne ustrojstwo jakim jest EWin Flash 512M. Jak chcesz to mogę podrzucić Ci sterownik z oprogramowaniem. A nuż może ruszy :)

Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2014, 00:50:35 »
pewnie mój adres email hiphed@gmail.com z góry dzięki za pomoc ;]

EDIT: Jak możesz to podeślij też fotkę swojego programatora ciekawi mnie bardzo jak wygląda EWin Flash 512M

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2014, 01:42:13 »
Mnie to przypomina Smart Card'a, nawet kolor obudowy kartridża się zgadza. Może sterowniki z niego będą jakoś współpracowały?

http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=50

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 12, 2014, 01:59:57 »
Mnie to przypomina Smart Card'a, nawet kolor obudowy kartridża się zgadza. Może sterowniki z niego będą jakoś współpracowały?

Tutaj gość ma Smart Card'a, w opisie drugiego filmiku jest link do sterowników:
http://www.youtube.com/watch?v=nLpcrhCdiPY
http://www.youtube.com/watch?v=UxS0d4rgZOw

Może będzie przydatne.


Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2014, 14:19:34 »
Dzięki Panowie za liczne odpowiedzi już zabieram się do pobierania i testów ;] za jakiś czas dam znać czy odpaliło

Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 12, 2014, 16:27:13 »
niestety nic za bardzo nie pomogło poszukiwania dalej trwają ;]

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 12, 2014, 16:35:41 »
Szukaj po numerze producenta i id urządzenia (vendor i device id)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 12, 2014, 17:02:16 »
a jak sprawdzić numer producenta i id urządzenia ?? gdzie znajdę te info ??

Offline NitroX

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2014, 18:03:42 »
Kurka, co za temat. Pół internetu oraz starych gazet przegrzebałem.
I wnioski takie:
Spróbuj zgrać te gry programikami:
- Little Writer (http://web.archive.org/web/20041009153958/mapage.noos.fr/dadywriter/)
- X-ROM Frontend (http://www.dansoftaustralia.net/products/xrom.htm)
Jeśli nie zadziała to jest takich dwóch użytkowników na forum GameAxis, którzy mają program i sterowniki. Wprawdzie do wersji 256M, ale może będzie działać. (http://forums.gameaxis.com/showthread.php?t=1174434)
 
Moja twórczość :-) = soundcloud.com/8sync
Kupię: Game Boy Advance SP Brighter (AGS-101)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2014, 18:05:27 »
Każde urządzenie wpięte w komputer przekazuje systemowi te dane. Masz je podane w managerze urządzeń mimo braku sterownika.

Tutaj mały tutorial jak to znaleźć.

http://www.insanelymac.com/forum/topic/36764-how-to-tips-for-finding-vendor-and-device-ids/
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2014, 19:28:38 »
ok dzięki później posprawdzam ale mogę już napisać ze stery od wersji 256 i  Little Writer testowałem ale bez skutku .. ;\

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 12, 2014, 20:35:58 »
Soft do obslugi tego urzadzenia zwie sie Magic Flash USB. Szukaj od wersji 1.6 do 2.21. Poniewaz to chinska zabawka, na Baidu bedziesz mial wiecej wynikow niz na Google, choc zgaduje, ze i tak ciezko bedzie to namierzyc, bo mimo iz piractwo w Chinach to norma, internauci zwykle kontaktuja sie przez QQ, zamiast linkowac publicznie. Oprocz tego, w chinskiej sieci rzeczy szybko gina. Znalezienie strony producenta urzadzen flash z 2006 ~ 2007 roku graniczy z cudem.

Alternatywnie moglbys sprobowac klienta  GB Cart Flasher. Sprawdz, czy programator zidentyfikuje oryginalna gre GB / GBC. Cartridge'a z kompletu tym raczej nie zaprogramujesz, ale programator moglby sluzyc do zrzucania save'ow.

Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 13, 2014, 01:17:47 »
Soft do obslugi tego urzadzenia zwie sie Magic Flash USB. Szukaj od wersji 1.6 do 2.21. Poniewaz to chinska zabawka, na Baidu bedziesz mial wiecej wynikow niz na Google, choc zgaduje, ze i tak ciezko bedzie to namierzyc, bo mimo iz piractwo w Chinach to norma, internauci zwykle kontaktuja sie przez QQ, zamiast linkowac publicznie. Oprocz tego, w chinskiej sieci rzeczy szybko gina. Znalezienie strony producenta urzadzen flash z 2006 ~ 2007 roku graniczy z cudem.

Alternatywnie moglbys sprobowac klienta  GB Cart Flasher. Sprawdz, czy programator zidentyfikuje oryginalna gre GB / GBC. Cartridge'a z kompletu tym raczej nie zaprogramujesz, ale programator moglby sluzyc do zrzucania save'ow.

Dzięki wielkie kolego szukałem jak mówiłeś( oczy już mnie napierdzielają od krzaczków hehe..ze 3 godz pobierania szukania i testowania)  i znalazłem program do wgrywania plików nazywa się DSGBA FLASH przed jego instalacją wgrywa odpowiednie sterowniki i teraz wszystko gra tylko jesz cze muszę znaleźć coś do patchowania bo coś plików za bardzo nie odpala zawieszają się i biały lub czarny ekran. Ale to już jutro ;] DZIĘKI WIELKIE wszystkim za pomoc ;]

Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 13, 2014, 01:56:18 »
OK już wszystko zrobione MF 512M śmiga okazało się że pliki muszą być czyste nie patchowane w żaden sposób. Także dzięki wielkie wszystkim co udzielali się w temacie bez Was nie dał bym rady ogarnąć tego chińczyka heh pozro;]

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 13, 2014, 08:19:59 »
OK już wszystko zrobione MF 512M śmiga

Moglbys napisac ktorego klienta i ktorych sterownikow uzyles, bo na pewno nie jestes ostatnia osoba, ktora potrzebowala pomocy w tej kwestii. Wczoraj znalazlem u siebie starego klienta Magic Flash [MagicFlash.exe, CRC32 6FA0DB9E], ale nie jestem pewien, czy obsluguje wersje USB programatora.

Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 13, 2014, 14:08:26 »
OK program pobrałem z https://skydrive.live.com/?cid=90b2c2785a960a30&id=90B2C2785A960A30%21148

Przy instalacji programu są także ładowane sterowniki wiec później już nie musimy nic robić. Podłączamy czytnik z programatorem i odpalamy program DSGBA FLASH  wybieramy plik który chcemy wgrać i klikamy burn the card czekamy aż się wgra i to wszystko zamykamy program klikamy bezpieczne usuwanie sprzętu  wybieramy nasz USB czytnik z systemu i tyle przekładamy programator do GBA i działamy ;] pozdro

EDIT: Przy okazji dodam że ten programator jest całkiem dobry gry chodzą bardzo płynnie i wczytują się sekundę to naprawdę duży + dla niego
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 14:34:59 wysłana przez bobiboy89x »