Autor Wątek: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje  (Przeczytany 2859 razy)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
[3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« dnia: Maj 24, 2013, 10:09:51 »
Może od początku... kupiłem sobie folię. Cena była okej - mimo, że folie tej firmy występują po 2 w pudełku. No ale ok, umiem zakładać, jeden komplet mi starczy.

Folia przyszła, zacząłem od dolnego ekranu, wszystko ok, brak pęcherzyków powietrza itd.

Górny ekran wyczyszczony, zaczynam nakładać, odklejam zabezpieczenie, przykładam dokładnie w rogu i... zdziwienie. Folia jest albo za szeroka, albo nie uwzględnia gumowych podpórek ekranu. Po prostu opiera się na nich. Pasuje do górnej pokrywy, ale nie da się jej przykleić ze względu na gumowe elementy w rogach.





Uświadomcie mnie proszę, czy to z folią coś nie tak, czy to ja ułomny jestem i nie umiem jej założyć. Była krateczka z instrukcją, ale nie wspomina nic o tych elementach w rogach. Po prostu - oczyścić, nakleić, pozbyć się pęcherzyków.

Nawet nie wiem, czy to rzeczywiście folia speedlink. Napiszę do producenta chyba... bo na samej folii nie było logo / nazwy producenta.

Z tego co widzę to hori i jej podróby mają wycięcia na te gumki. No nic, zostaje mi uderzyć do sprzedawcy, bo mam na to paragon. Mogę reklamować.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 10:20:39 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline pinkx

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2013, 12:50:31 »
Z tego wynika, że folia jest źle nacięta i nie pasuje. Pewnie cała seria jest taka.
Będziesz miał problem z reklamacją, gdyż nakleiłeś już dolną folię. Wątpię, że sprzedawca Ci teraz to weźmie, gdyż aby on to mógł reklamować dalej musi mieć nie zniszczony komplet czyli dolna folia nie może być naklejona. Powinieneś zanim nakleiłeś dolną folię przyłożyć także górną (bez naklejania) i sprawdzić czy wszystko pasuje. Jak nie pasuje to od razu walić pisać do sprzedawcy.
Ja na twoim miejscy spróbowałabym naciąć jakoś tą górną folię aby pasowało.
Sama mam 3ds XL i filia którą kupiłam miała źle zaokrąglone rogi w górnym ekranie przez co też nie przylegała i nie dałoby się jej nakleić, ale obcięłam parę milimetrów i pasuje :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2013, 12:59:14 »

Będziesz miał problem z reklamacją, gdyż nakleiłeś już dolną folię. Wątpię, że sprzedawca Ci teraz to weźmie, gdyż aby on to mógł reklamować dalej musi mieć nie zniszczony komplet czyli dolna folia nie może być naklejona. Powinieneś zanim nakleiłeś dolną folię przyłożyć także górną (bez naklejania) i sprawdzić czy wszystko pasuje. Jak nie pasuje to od razu walić pisać do sprzedawcy.
Ja na twoim miejscy spróbowałabym naciąć jakoś tą górną folię aby pasowało.

Już nie natnę - zdjąłem ochronną warstwę, poprzyklejały się paprochy. Gdybym wiedział wcześniej... przez myśl mi nie przeszło, że może nie pasować.

A z reklamacją - zobaczymy. Nie jest to majątek, ale nie ma znaczenia kiedy zorientowałem się, że przedmiot jest niezgodny z umową. I tak bym jej nie odsyłał... nie przy takiej kwocie, gdy wysyłka przekracza koszt przedmiotu.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline pinkx

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2013, 13:55:09 »
Mylisz się, ma znaczenie to kiedy zorientowałeś się, że przedmiot nie jest zgodny z umową.
Przedmiot nie zgodny z umową, aby go odesłać z powrotem do sprzedawcy nie może nosić znamion używania czy też nie może być zniszczony. To się tyczy wszystkiego, gdyż w takiej sytuacji sprzedawca może się upierać, że ktoś zniszczył przedmiot, a teraz chce go oddać i powołać się na nie zgodność z umową. Miałam podobne sytuacje i nawet w MM będą się z tobą wykłócać, że zniszczyłeś towar, a teraz chcesz go im wepchnąć. Ale to jest już rozmowa na inny temat :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2013, 13:59:55 »
To się tyczy odstąpienia od umowy i zwrotu bez podania przyczyny. Użyłem produktu... więc już tego nie mogę zrobić :D Składam reklamację, bo nie pasuje do mojej konsoli = nie jest zgodny z umową. Postępowałem zgodnie z instrukcją (używałem go zgodnie z przeznaczeniem) i po prostu towar "nie nadaje się do użytku oraz nie odpowiada właściwościom cechującym towar tego rodzaju". No ale myślę, że się dogadamy... bo to 7 zł w końcu, a nie majątek ^^ Drugie tyle kosztowałoby mnie odesłanie.

Ale dalej mi się coś wydaje nie tak. Na opakowaniu jest zdjęcie jak wygląda ta folia i tam jest przedstawiona tylko w miejscu LCD. A w opakowaniu była folia na całą górną pokrywę.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2013, 16:00:55 »
Miałem podobny problem z folia do telefonu, byla kilka milimetrów za duża. Napisałem maila do sprzedawcy, który od razu zaproponował, że przyśle drugi komplet. Za kilka dni przysłał poprawioną wersjeę, która już pasowała idealnie.
Napisz maila do sprzedawcy, że nie pasuje i niech przyśle nową. Raczej nie będzie robił problemów, bo taka folia kosztuje go grosze.

Wysyłane z mojego Grand X In za pomocą Tapatalk 2

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2013, 16:31:09 »
Miałem podobny problem z folia do telefonu, byla kilka milimetrów za duża. Napisałem maila do sprzedawcy, który od razu zaproponował, że przyśle drugi komplet. Za kilka dni przysłał poprawioną wersjeę, która już pasowała idealnie.
Napisz maila do sprzedawcy, że nie pasuje i niech przyśle nową. Raczej nie będzie robił problemów, bo taka folia kosztuje go grosze.

Wysyłane z mojego Grand X In za pomocą Tapatalk 2

Może być problem - z tego co widzę sprzedawał jedną sztukę :D W oryginalnym opakowani są dwa komplety. W sumie nawet nie jestem pewny, czy to folie speedlink, czy jakieś no-name całkowite wsadzone w pudło od nich.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2013, 17:31:57 »
Szkoda że założyłeś a przed tym nie przymierzyłeś foli. Wystarczyło naciąć i po problemie. Ja niejedną folię DSową ciachałem i nakładałem na telefonie np.. Tutaj przeszkadzają wyłącznie gumki więc wystarczy odciąć róg w kształcie prostokąta.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2013, 18:44:38 »
No niestety - tak ładnie mi poszło z dolnym ekranem, że nawet nie przyszło mi na myśl, że coś może nie pasować.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2013, 19:59:35 »
Ale skoro masz dwa komplety to spróbuj przyciąć czy coś. Nie masz nic do stracenia, no nie?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2013, 10:45:51 »
Jeden komplet dostałem. Oryginalnie są dwa. Dlatego zastanawia mnie czy te folie były speedlinka.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2013, 18:21:56 »
Czyli ten sprzedawca kupił komplet 2 sztuk, za pierwszym razem udało mu się poprawnie założyć folie albo zauważył że nie pasują i drugą sztukę wystawił na Allegro, żeby część pieniędzy odzyskać :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2013, 00:14:23 »
Pomyślałem o tym. Nawet nie raczył się odezwać po tym jak to zgłosiłem. Trudno, najwyżej opiszę to w komentarzu :]
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [3DS] Folia na górny ekran nie pasuje
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2013, 13:16:34 »
Muszę pochwalić sprzedawcę jednak. Zostałem telefonicznie poinformowany o problemach z internetem (stąd brak odpowiedzi na moje maile) i poproszony o numer konta w celu zwrotu ceny folii oraz wysyłki.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie