Autor Wątek: Tetris DX - High scores  (Przeczytany 17707 razy)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Tetris DX - High scores
« dnia: Lipiec 15, 2013, 10:36:58 »

RANKING na 01.12.2013r.

1. Bodzio




2. GBM_Fan




3. Przemek_07



4. Antari



5. Oktek (emu)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2013, 20:57:30 wysłana przez Bodzio »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2013, 12:10:57 »
Dzisiaj Cię ogram :D Nie mogę się doczekać powrotu do domu :) Dawno czekałem na taki temat :D

Tylko trzeba ustalić zasady, tzn. w jaki tryb gramy i jaki poziom początkowy.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2013, 12:29:36 »
Ja ostatnio stwierdziłem że brakuje mi trochę współzawodnictwa. Kiedyś to się goniło z domu do domu żeby pokonać kumpli na Pegasusie w najróżniejsze gry, a teraz człowiek nie ma z kim powalczyć :) Myślę, że taki temat z najlepszymi wynikami z różnych gier można by zrobić też dla innych tytułów, zależy kto w co lubi grać. Co do trybu to na początek proponuję klasyczny Marathon i właśnie level 9 choć każdy może podać jaki tam chce:) Mi w sumie chodziło o zebranie takich wyników, a nie koniecznie jakiś turniej, zawsze dobrze porównać się z innymi :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2013, 12:36:43 »
No dobra, maraton + level startowy 9.

Jako, że kończę właśnie Castlevanie The Adventures to podam też swój wynik. Może ktoś się ze mną zmierzy :D

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2013, 16:46:35 »
Uważam, że takie rekordy dobrze byłoby poprzeć zdjęciami, chociaż z komórki. Był podobny temat na forum pegasusowym. Wkrótce potem ludzie zaczęli się chwalić wynikami wziętymi z kosmosu :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2013, 17:24:31 »
Zaraz po obiedzie chwyciłem za GB i oto wynik pierwszego podejścia :)


Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2013, 17:27:08 »
Nie liczy się, bo grałeś na stojedynce :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2013, 17:29:58 »
No to się pytałem na wstępie czy są jakieś reguły. Nie było ustaleń :D Miał być maraton + 9lv i tyle w temacie :) Poza tym nie wiemy na czym Bodzio grał :D

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2013, 18:10:13 »
GBM_Fan  Już Cię nie lubię i żałuję, że kiedyś Ci coś tam radziłem :P :D A na poważnie to chyba platforma do grania niech pozostanie obojętna. Zresztą ja też gram na 101 ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2013, 18:23:47 »
GBM_Fan  Już Cię nie lubię i żałuję, że kiedyś Ci coś tam radziłem :P :D A na poważnie to chyba platforma do grania niech pozostanie obojętna. Zresztą ja też gram na 101 ;)

Haha, ale ja dopiero zacząłem grać, zaraz robię drugie podejście. Stawiam, że przebiję 600k :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2013, 20:40:02 »


Prawdę mówiąc mogłem nabić o wiele więcej, ale po 1mln gra robi się lekko nużąca :) Grałem, grałem, grałem... i wpadłem na pomysł żeby nagrać gameplay :D No i podczas nagrywania sprawdzając co jakiś czas kadr straciłem chwilę uwagi i sruu... Następny cel to 2mln.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2013, 22:39:31 »
Jak Ty to robisz? :) Ja przy 450 000 łapie jakiś kryzys i za każdym razem prawie przegrywam, a Ty mi tu z 2 mln wyskakujesz:P

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2013, 22:41:37 »
action replay robi swoje xD

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2013, 23:04:27 »
Jak Ty to robisz? :) Ja przy 450 000 łapie jakiś kryzys i za każdym razem prawie przegrywam, a Ty mi tu z 2 mln wyskakujesz:P

Mam parę zasad. Może sprawdzą się u Ciebie.

1. Na początku od 9lv do około 20lv wbijam poczwórne linie ile się da, ciężko wtedy coś skopać.

2. Powyżej 20lv kiedy robi się szybko mam zasadę, że nie przekraczam połowy ekranu gry. Nawet jeśli oznacza to dla mnie stratę możliwości zrobienia super ściany dla 3x4.

3. Przy 30lv staram się trzymać maxylmalnie nisko. Ścianę dla x4 przygotowuję tylko na najniższym poziomie (1-5 linie wysokości). Jeśli przekroczę wyznaczoną granicę to od razu wszelkimi sposobami staram się zbić całość do 0-1 linii. Wtedy proces budowania ściany dla x4 zaczynam od nowa.

4. No i tak w kółko...

:D


EDIT
No i ważne też żeby nie nastawiać się na klocka 1x4 :D Nie można od niego uzależniać naszej strategii, bo zgon murowany.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2013, 23:21:34 »
No w mordę wypisz wymaluj moja strategia :P Tyle, że jakoś u mnie się nie sprawdza ;/ Ja też do 20lvl jak nie więcej jadę cały czas praktycznie na 4 linie, a potem już odpuszczam i staram się trzymać jak najniżej. Tyle, że za każdym razem jak mam coś ponad 400 000 to mi się wszystko walić zaczyna. Czasem mam wrażenie, że Gb mnie nie słucha do końca bo niby wciskam, a mi klocka nie obraca tak jak chce przy tych szybkościach. No nic muszę znaleźć na to jakiś myk zanim do tych 2mln dobijesz :)

Offline Oktek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2013, 23:22:53 »
Panowie, ja niestety Tetrisa na GB nie posiadam, ale chyba powinno to się zmienić. Przez Waszą rozmowę zachciało mi się grać, więc znalazłem stronę na której da się zagrać. Mogę zostać zdyskwalifikowany, ale wynikiem się podzielę:

Pierwsze podejście do Tetrisa od lat, więc i bardzo słaby wynik ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 16, 2013, 23:29:46 »
Panowie, ja niestety Tetrisa na GB nie posiadam, ale chyba powinno to się zmienić. Przez Waszą rozmowę zachciało mi się grać, więc znalazłem stronę na której da się zagrać. Mogę zostać zdyskwalifikowany, ale wynikiem się podzielę:

Pierwsze podejście do Tetrisa od lat, więc i bardzo słaby wynik ;)

Najlepiej zaopatrzyć się w konsole. Emulacje mają to do siebie, że zawsze mają input lagi. Zawsze.

No w mordę wypisz wymaluj moja strategia :P Tyle, że jakoś u mnie się nie sprawdza ;/ Ja też do 20lvl jak nie więcej jadę cały czas praktycznie na 4 linie, a potem już odpuszczam i staram się trzymać jak najniżej. Tyle, że za każdym razem jak mam coś ponad 400 000 to mi się wszystko walić zaczyna. Czasem mam wrażenie, że Gb mnie nie słucha do końca bo niby wciskam, a mi klocka nie obraca tak jak chce przy tych szybkościach. No nic muszę znaleźć na to jakiś myk zanim do tych 2mln dobijesz :)

Tak miałem wczoraj jak chciałem pierwszy wynik przebić. Tzn. za bardzo się spinasz :) Musisz olać wynik, najlepiej się na niego nie patrz tylko graj najlepiej jak potrafisz. Jak dobijasz ponad 400k to znaczy, że ogarniasz prędkość 30lv, a to już dobry znak :)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 16, 2013, 23:48:17 »
Już tyle razy siadłem na tych 400 000 że powoli zaczynam nienawidzić tę grę, a tak ją lubiłem :) Ale spokojna głowa przełamanie musi przyjść :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 16, 2013, 23:49:06 »
GBM_fan to już wiesz dlaczego nikt nie chce się z tobą bawić na podwórku :P

Ciekawe jakby wyglądały pojedynki po kabelku :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2013, 00:13:12 wysłana przez Antari »

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 16, 2013, 23:51:57 »
Cytuj
Ciekawe jak by wyglądały pojedynki po kabelku :D

Haha, za pierwszym razem przeczytałem "na kibelku" :D

Chyba pora iść spać choć w sumie najlepiej mi się gra właśnie na nim w tego Tetrisa, tak że przydałaby się dłuższa posiadówa jutro :D