Autor Wątek: Tetris DX - High scores  (Przeczytany 17885 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 20, 2013, 20:44:22 »
Gapienie się w żarówkę na pewno nie jest zdrowe ani nie jest żadnym mitem. Skoro to lubisz polecam gapić się na słońce. Na pewno wzrok Ci się nie popsuje. Tymczasem nadmierna jasność monitorów wynika z.. każdy grafik zna odpowiedź. Kto nie zna ten się dał złapać na marketing.

Dziwne rzeczy z tą baterią, retro wciąż zaskakuje jak widać :)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 20, 2013, 20:52:21 »
Wow, ale motyw! Dzięki za tip :D

A możliwe jest to dzięki baterii.

A mogłem nie pytać :P Teraz 2 miliony zrobisz jak nic :d

@Bodzio: Wczoraj padła mi bateria w SP podczas partyjki w Tetris DX. Po naładowaniu i odpaleniu gry jeszcze raz, mogłem kontynuować grę :D Pierwszy raz widzę coś takiego w grze na GBC. Spory plus dla tej pozycji!

Ja już to dawno przypadkowo odkryłem i się zastanawiałem jak to działa bo do tej pory myślałem, że tylko PSP dzięki "uśpieniu" oferuje taki bajer. Początkowo uznałem to za oczywistość, ale ponieważ w innych grach tego nie widziałem to wolałem dopytać. Jak widać nawet wydawałoby się prosta gierka jak Tetris ma sporo tajemnic, które wyszły podczas naszych partyjek :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 20, 2013, 20:53:27 »
Niestety muszę przyznać rację, że pewne przeświadczenia to mity. Tak jak psucie wzroku przez czytanie przy słabym oświetleniu - wręcz przeciwnie, może poprawić wzrok. Pobudza mięśnie odpowiadające za akomodację (i inne) do pracy.

@UP Tetris ma bardzo mało danych do serializacji, stąd podczas pauzowania zdąży zapisać stan.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 20, 2013, 21:04:45 »
A ja powiem trochę o moich oczach. Siedzę ogromnie dużo przed PC/konsolami , do tego dużo czytam gazet/książek. Wzrok ani wgl mi się nie pogorszył , ale mam problem z tym , że strasznie dużo snu potrzebuje. Tak jakby oczy musiały odpocząć. Potrafię spać 12h i więcej i dalej chcę mi się spać. Rano wstać to już masakra. Worki pod oczami bolą + problemy z koncentracją , łzawienie. Pewnie jakieś suche oko czy coś? :D

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 20, 2013, 21:08:39 »
Tydzień temu kupiłem Mario kart:Super Circuit i pomyslałem o stworzenie tematu z rekordami,jednak padł internet.Wchodzę teraz na stronę i widzę ten temat.No normalnie Bodzio foch forever! ;]

BTW:może zmienić nazwę tego tematu[lub zrobić nowy,mogę się tego podjąć ;]] na ogólne rekordy i wprowadzić listę z wielu gier?Na przykład najlepsze czasy z mario kart,najwięcej punktów z Super mario Land,itd.Mógłbym pochwalić się niezłym rekordem z Pac-panic.


Edit:
Co wy na to?Czekam na odpowiedź.
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 20, 2013, 21:09:57 »
@Kei: Przekopuje ci.

Monitory emitują następujące typy promieniowania:

rentgenowskie - promienie X,

podczerwone – IR,

niskoczęstotliwościowe - VLF, ELF,

ultrafioletowe - UV.

Pierwsze trzy typy promieniowania emitowane są przez tylną ścianę monitora, na skutek wysokich napięć niezbędnych do zasilania lampy kineskopowej. Obecnie jednak standardem są tzw. monitory niskoradiacyjne (LOW RADIATION), w których promieniowanie to jest w dużym stopniu eliminowane. Tego typu promieniowanie jest szkodliwe praktycznie tylko wtedy, gdy użytkownik znajduje się w bliskiej odległości za tylną ścianą monitora. Emisja promieniowania UV jest natomiast tak niska, że nie może być szkodliwa dla zdrowia. Monitor wytwarza też pole elektrostatyczne, którego szkodliwość dla naszego zdrowia jest także niewielka.

@Wasczarek: Utwórz nowy temat, bo ten jest do rekordów padających w grze Tetris DX i debat o wpływie jasności podświetlenia ekranu na wzrok.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 20, 2013, 21:19:48 »
Nie mówię o promieniowaniu a patrzeniu się w żarówkę. Weź 100 watówkę i się na nią popatrz 5min, następnie weź 40 watówkę i popatrz się 5min. Następnie oceń kiedy Ci się zmęczył bardziej wzrok. Zawsze muszę Ci krok po kroku tłumaczyć a Ty dalej swoje jakbyś udawał że nie rozumiesz. Więcej nie będę ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 20, 2013, 21:25:56 »
No ja pierniczę, znowu Ant prowadzi swoją krucjatę :D Może osobny temat na te pogaduchy o podświetleniu?

Osobiście monitor w PC mam ustawiony na 35% jasności i jest bardzo dobrze. W Spv1 nie włączam podświetlenia, bo przeważnie gram wieczorem, a to wali wtedy po gałach dobitnie. Podobnie w DSi gdzie mam podświetlenie ustawione na 2/4. Co kto lubi.

Co do tematu rekordów to qrde też mi to już dawno latało po głowie, ale byłem przekonany, że taki temat świeciłby pustkami, a tu takie zaskoczenie.

Moje propozycje na później to SML i Dr Mario :D Mogę na swojej stronce zrobić specjalna podstronę z tabelą. Będzie podział na gry, a tam nick, wynik i fotka z wynikiem.

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 20, 2013, 21:31:21 »
Żarówki i słońce faktycznie szkodzą,kiedyś coś o tym czytałem.Ostre świetło niszczy jakieś komórki w oczach.
Jak byłem mały lubiłem popatrzeć chwilę na żarówkę czy słońce by spojrzeć po chwili na coś innego i widziałem taką kolorową "plamę"[wiecie o co chodzi].Teraz w ciemności tym centralnym punktem oka gorzej widzę,tak ciemniej,za to bokiem oka widzę dobrze.
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 20, 2013, 21:31:47 »
Tydzień temu kupiłem Mario kart:Super Circuit i pomyslałem o stworzenie tematu z rekordami,jednak padł internet.Wchodzę teraz na stronę i widzę ten temat.No normalnie Bodzio foch forever! ;]

BTW:może zmienić nazwę tego tematu[lub zrobić nowy,mogę się tego podjąć ;]] na ogólne rekordy i wprowadzić listę z wielu gier?Na przykład najlepsze czasy z mario kart,najwięcej punktów z Super mario Land,itd.Mógłbym pochwalić się niezłym rekordem z Pac-panic.


Edit:
Co wy na to?Czekam na odpowiedź.

Stara zasada się sprawdza, że lepiej nie myśleć, a działać :D Co do tematu to proponuję dla każdej gry osobno bo potem trudno by posty ogarnąć. Najwyżej jak będzie tego dużo to można specjalny dział na to stworzyć i przenieść.

Co do jasności ekranów i ich szkodliwości to proponuję je wydzielić do nowego tematu póki to idzie jeszcze ogarnąć bo za duży misz masz się robi i zamiast rekordy robić to marnujecie czas na zwady, a u mnie już ponad 800 000 na liczniku :D Wkrótce screen :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 20, 2013, 21:33:00 »
@Kei: Zawsze to ja podaję konkretne dane i popieram swoje słowa źródłem. Ty przeciwstawiasz temu mądrości ludowe i podania w stylu jeżeli uderzę pięścią 3 razy w ścianę to zmęczy mi się ręka bardziej niż gdybym walił godzinę w drewnianą deskę. Skąd masz pewność, że zmęczenie wzroku oddziałuje w jakikolwiek sposób na wzrost wady wzroku? To twoje prywatne odczucie, bo czujesz się wtedy bardziej zmęczony. Jeżeli siedziałbyś godzinę i gapił się w pustą ścianę bez mrugania, to wzrok zepsuje ci się o wiele bardziej niż podczas grania na 3DS na max podświetleniu z częstym mruganiem i robieniem przerw na oderwanie wzroku.

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 20, 2013, 21:38:34 »
@Bodzio
Net padł: ;[
Posty ogarnę.
BTW:od jutra zaczynam grać CIACH!Zacznijcie się bać!Buahahaha.


Edit:na kompie,bo gry nie posiadam.


Edit 2:czym różni się tryb ultra od maratonu?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2013, 12:43:46 wysłana przez wasczarek »
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 21, 2013, 22:23:14 »
Jeśli chodzi o gry z możliwością "zapisania" pauzy, to wiem, że działa to jeszcze w serii Game & Watch Gallery. A n a pewno w trójce i czwórce.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 23, 2013, 11:33:10 »
@Kei: Zawsze to ja podaję konkretne dane i popieram swoje słowa źródłem. Ty przeciwstawiasz temu mądrości ludowe i podania w stylu jeżeli uderzę pięścią 3 razy w ścianę to zmęczy mi się ręka bardziej niż gdybym walił godzinę w drewnianą deskę. Skąd masz pewność, że zmęczenie wzroku oddziałuje w jakikolwiek sposób na wzrost wady wzroku? To twoje prywatne odczucie, bo czujesz się wtedy bardziej zmęczony. Jeżeli siedziałbyś godzinę i gapił się w pustą ścianę bez mrugania, to wzrok zepsuje ci się o wiele bardziej niż podczas grania na 3DS na max podświetleniu z częstym mruganiem i robieniem przerw na oderwanie wzroku.

Z racji, że jestem optykiem i zdarza mi się badać ludzki wzrok to się wypowiem :)

Zmęczone oczy, częste granie na konsolach czy komputerze, brak odrywania wzroku od jednego punktu w jednej odległości prowadzi to popsucia się wzroku czyli powstania wady. Oczywiście jest to jeszcze uwarunkowane dietą, higieną życia etc. Jeśli zawieszamy wzrok przed dłuższy czas na jednym punkcie następuje przemęczenie i zaczerwienienie spojówek, uczucie piachu pod powiekami co powoduje brak skupienia się nad tym co robimy. Należy co 30 minut oderwać wzrok i patrzeć na dalekie odległości najlepiej zieleń (drzewa, krzewy etc) Dodatkowo zaleca się używanie kropel nawilżającycj i jedzenie owoców i picie wody :)
Do grania (nieważne czy smartfony, konsole, komputery) zaleca się okulary z filtrem i powłoką, blokują one szkodliwe promieniowanie (nawet te w małych ilościach) i uodparnia oczy. Pomaga też podczas pracy przy świetle jarzeniowym lub reflektorów LED. Jeśli siedzimy po ciemku i gramy patrząc się w jasno-jaskrawy wyświetlacz to również katujemy wzrok.

BTW jedzie do mnie DX wpisujcie mnie na listę graczy :D

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 17, 2013, 19:08:46 »
Panowie co tak przycichło w temacie? :) Mi po wieluuuuu próbach udało się w końcu osiągnąć wynik godny zaprezentowania. Wiem, że budzę uśpionego niedźwiedzia, ale GBM_Fan miło mi jest zakomunikować, że póki co spadasz na drugie miejsce w rankingu wynikowym Tetris DX :P :)

Mój aktualny najlepszy wynik to 1 162 759. Zdjęcie zapodam w weekend bo niestety z moim aparatem to nie łatwe, żeby zrobić jakąś czytelną fotkę. Wiem, że kontra będzie miażdżąca, ale nie zamierzam się poddawać i mam nadzieję, że to nie koniec :) 

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 17, 2013, 20:19:08 »
Panowie co tak przycichło w temacie? :) Mi po wieluuuuu próbach udało się w końcu osiągnąć wynik godny zaprezentowania. Wiem, że budzę uśpionego niedźwiedzia, ale GBM_Fan miło mi jest zakomunikować, że póki co spadasz na drugie miejsce w rankingu wynikowym Tetris DX :P :)

Mój aktualny najlepszy wynik to 1 162 759. Zdjęcie zapodam w weekend bo niestety z moim aparatem to nie łatwe, żeby zrobić jakąś czytelną fotkę. Wiem, że kontra będzie miażdżąca, ale nie zamierzam się poddawać i mam nadzieję, że to nie koniec :)


Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 11, 2013, 19:40:06 »
Widzę potrzeba Ci motywacji :D Zapowiedziana fotka ;)


Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 11, 2013, 19:56:09 »
Zapomniałem! Tak mnie FTL wciągnął, że wszystkie gierki na bok odsunąłem :) Jutro spodziewaj się nowego wyniku :D

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 12, 2013, 14:58:49 »
Zapomniałem! Tak mnie FTL wciągnął, że wszystkie gierki na bok odsunąłem :) Jutro spodziewaj się nowego wyniku :D
[offtop] nie wiem jak mozecie grac w tego FTL'a
mialem dwudniowe podejscie do tej gry i nie moglem nic wygrac
zawsze trafialem na przeciwnika, ktorego nie moglem pokonac albo odnosilem zbyt wielkie obrazenia, by sie podniesc po takiej potyczce i przegrywalem kolejna z racji tego, ze jakies systemy mi juz nie dzialaly
bardzo irytowala mnie ta gra
moze po prostu nie mam umyslu taktyka
i pewnie dlatego tez nie gram w tetrisa

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 23, 2013, 10:00:39 »
OK, mam już nowy wynik :) Jutro wrzucę zdjęcie, bo mi aku. w aparacie padły. Wiele większy nie jest, ale zawsze coś :P

A jeszcze odnośnie FTL to od siebie dodam, że jest to jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałem. Może nie jest w top 10, ale w top 30 na pewno :) Spędziłem nad nią masę godzin i już jestem na takim etapie, że do finałowego bossa dochodzę bez większego wysiłku, na normal ofc. Grę skończyłem 7 razy i muszę zrobić chwilę wytchnienia. Myślę, że za pół roku do niej wrócę w celu odblokowania pozostałych statków.

EDIT