Autor Wątek: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS  (Przeczytany 16996 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 11, 2013, 23:01:42 »
3DS był jeszcze znośny po złożeniu, wersja XL już mniej. Jeżeli chodzi o rysy to miałem na myśli głównie te powstające poprzez nie tyle dotyk, co inne elementy znajdujące się w pobliżu - klucze od domu, samochodu, komórka, portfel, drobne itd.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 12, 2013, 17:19:53 »
Cytuj
W takim razie obaj odnieśliście błędne wrażenie. Co mnie niby miało tutaj zaboleć?

@nvd96: Nie każdy widząc wymiary potrafi sobie to przestrzennie wyobrazić. Jeżeli nie masz takiej umiejętności to rozwiązanie jest imho ok. Może gdybyś znalazł na to czas to podczas spotkania z konsolą wiedziałbyś czego się spodziewać?

Sam nie wiem co mogłoby tutaj Ciebie zaboleć ;)
Mam mniej więcej miarkę w oku i nie zaskoczyłyby mnie rozmiary 2DSa, gdybym gdziekolwiek wyczytał jego wymiary - nie interesowało mnie to, więc nie szukałem. Zdjęć ciężej było uniknąć.

Cytuj
3DS był jeszcze znośny po złożeniu, wersja XL już mniej. Jeżeli chodzi o rysy to miałem na myśli głównie te powstające poprzez nie tyle dotyk, co inne elementy znajdujące się w pobliżu - klucze od domu, samochodu, komórka, portfel, drobne itd.

PSP oraz wita mają identycznie wyeksponowane ekrany i jakoś nikt  nie rozpacza, że są narażone, tak samo przy handheldach Ninny starszych od AGB.

Cytuj
Jak zawsze zwracam tylko uwagę na drugą stronę barykady. Argument nie widziałeś - nie oceniaj jest tak do bólu oklepany, że aż chce się płakać. Nie trzeba widzieć, żeby wiedzieć, że brak składanego ekranu oznacza powrót do czasów Classica. Jeżeli to ma być mobilne to chce to nosić w plecaku, torbie, reklamówce.

Kijem rzeki nie zawrócisz, chodzenie zawsze pod prąd też nie jest właściwą pozą - powinno się dostrzegać atuty i braki obu stron. Argument "nie widziałeś - nie oceniaj" != "nie widziałeś - hejtuj ile wlezie".
To jest mobilne - do plecaka, torby, reklamówki zmieści się bezproblemowo, do większych kieszeni również się zmieści.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 12, 2013, 18:06:17 »
Cytuj
PSP oraz wita mają identycznie wyeksponowane ekrany i jakoś nikt  nie rozpacza, że są narażone, tak samo przy handheldach Ninny starszych od AGB.

Od zawsze wszyscy na to narzekali. Był to problem, który ciągnął się od czasów Classica i pamiętam wieczne problemy z porysowanym ekranem. Potem Color, a już w GB Advance było to gwoździem do trumny. Obudzili się dopiero z wprowadzeniem GBA SP i problem został rozwiązany. 2013 rok - pora cofnąć się w rozwoju. Problem dotyczy oczywiście PSP i Vity, dlatego sporym powodzeniem cieszą się pokrowce i Crystal Case'y. Ale czemu ma służyć ta analogia to nie wiem :P To że konkurencja robi źle daje przyzwolenie Nintendo na powielanie błędu?

Cytuj
Kijem rzeki nie zawrócisz, chodzenie zawsze pod prąd też nie jest właściwą pozą - powinno się dostrzegać atuty i braki obu stron. Argument "nie widziałeś - nie oceniaj" != "nie widziałeś - hejtuj ile wlezie".
To jest mobilne - do plecaka, torby, reklamówki zmieści się bezproblemowo, do większych kieszeni również się zmieści.

Jeżeli ktoś prezentuje odmienne stanowisko do ogółu to już uchodzi za oportunistę i wielkiego burzyciela powszechnego porządku i dobrego humoru. Na wielu forach tego doświadczyłem i nie wiem za bardzo, o co chodzi? Oceniam sprzęt obiektywnie i więcej argumentów przemawia przeciw niż za.

Minusy moim zdaniem są takie:

Głośniki - mono.
Brak obsługi 3D.
Mimo tych wszystkich cięć konsola nadal jest cięższa od 3DS Classic, zjada tyle samo baterii co 3DS Classic (no prawie) i ładuje się taką samą ilość czasu. Jestem pod wrażeniem i zastanawiam się jak oni to osiągnęli?
Do wszystkiego dodajcie brak kompatybilności z większością akcesoriów do 3DS'a typu Charging Stand, Circle Pad Pro oraz brak trybu oszczędzania energii.
Wymiary konsolki świadczące o zmianie profilu urządzenia z mobilnego na domowy?
Na odchodne zostawiam kwestię rysującego się ekranu przez brak możliwości złożenia konsoli oraz wysoką cenę konsoli względem starszych modeli oferujących to samo lub więcej.


Plusy moim zdaniem są takie:

Nowa konsola Nintendo targetująca dzieci(?)
Zastąpienie śliskich powierzchni matowymi, o szorstkiej powierzchni (na dobrą sprawę zostało już to rozwiązane w modelu XL no ale niech będzie).
Wyżłobienie większości napisów w plastiku (strzałki kierunkowe, klawisze ABXY, Start/Select, tył z tabliczką znamionową)
Brak możliwości złamania zawiasów.
Karta pamięci dodawana w zestawie posiada większą pojemność względem Classica (lecz taką samą jak XL).

Kwestie designu odkładam na bok bo to kwestia już prywatnego widzi mi się.

Teraz pytanie gdzie tu hejt? Hejtem możnaby nazwać wypowiedz: "Ale to głupie Nintendo kolejnego gniota wydaje, wygląd jak syf, co to w ogóle, nie chce".

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 12, 2013, 18:27:56 »
Cytuj
Od zawsze wszyscy na to narzekali. Był to problem, który ciągnął się od czasów Classica i pamiętam wieczne problemy z porysowanym ekranem.

Polecam zdjęcie screen protectora - ekran jest głębie schowany i coś musiałoby nieźle wystawać, żeby zarysować ekran :)

Cytuj
To że konkurencja robi źle daje przyzwolenie Nintendo na powielanie błędu?

Nie, chodziło mi o to, że "Nintendo jest be, bo tak zrobiło", a o Sony ani słowa :)

Cytuj
Jeżeli ktoś prezentuje odmienne stanowisko do ogółu to już uchodzi za oportunistę i wielkiego burzyciela powszechnego porządku i dobrego humoru. Na wielu forach tego doświadczyłem i nie wiem za bardzo, o co chodzi?

Nie chodzi o posiadanie odmiennego zdania, tylko o przeciwstawianie się wszystkiemu na każdym kroku :P

Cytuj
Oceniam sprzęt obiektywnie i więcej argumentów przemawia przeciw niż za.
Plusy...
Minusy...

I nie można było tak od razu? :D

Cytuj
Kwestie designu odkładam na bok bo to kwestia już prywatnego widzi mi się.
Słusznie czynisz.

Cytuj
Teraz pytanie gdzie tu hejt?

Zapewne w Twoich ostatnich krytycznych postach :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 12, 2013, 19:12:40 »
Nie, chodziło mi o to, że "Nintendo jest be, bo tak zrobiło", a o Sony ani słowa :)

Może dlatego, że to temat o Nintendo 2DS? Jakbym wyskoczył jak Filip z konopi, że Sony też się rysuje to bym dopiero wyszedł na fanboy'a Nintendo.

Cytuj
I nie można było tak od razu? :D

Można i było. Prześledź wątek jeszcze raz i zacytuj gdzie ten jad wylewam.