Autor Wątek: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS  (Przeczytany 17139 razy)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 02, 2013, 17:23:18 »
biłbym się w pierś, że nie poczekałem tych kilku miesięcy z zakupem 3DS'a.
Czyli wolałbyś konsolę bez 3D, a z drugą gałką, którą wykorzystuje garstka gier? Jeszcze w Twoim przypadku to rozumiem bo wszystkie MH wspierają drugi CP. Jeżeli o mnie chodzi, to wolę 3D i możliwość złożenia konsoli na pół od dwóch (pseudo)analogów i budowy jednobryłowej. Oczywiście, wiadomo - idealny byłby model 3DS L, który nie byłby tak wielki jak XL i nie miałby tak marnej rozdzielczości na tak wielkich ekranach, i który miałby dwa CP + suwak 3D. KAŻDY by chciał taki model, ale Nintendo nie rozumie tego, że tego teraz wymaga klientela, oni stoją twardo przy swojej polityce, co tylko przynoisi im fanboy'ów a zabiera potencjalnych graczy. Pewnie, 2DS mający dwa kółka spowodowałby wzrozt ilości gier wspierających CPP i obsługujących dwa CP, ale to przecież konsola powinna mieć zapewnione od startu. Nintendo nie pozostaje nic jak ratować się (tak, jak od dziesięciu lat) grami. Ciężko coś wywnioskować z tego co robią, bo naprawdę kombinują niesamowicie. Ale cóż...

BTW - Antari - nadal nie dostałem od Ciebie Friend Code'a :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 02, 2013, 17:36:50 »
Tak, wolałbym taką konsolę, bo efekt 3D do mnie nie przemawia. Ograłem całe Super Mario 3D Land, Kid Icarus Uprising, Dead or Alive: Dimensions oraz do połowy MH3U z włączonym 3D i poza bardziej zmęczonymi oczami, nie odczułem większego funu. Sprawdzałem też wszystkie dema. Efekt w moim przypadku jest chwilowy, tzn. szybko mnie nudzi ten dodatek, bardziej skupiam się na rozgrywce. Owszem głębia jest odczuwalna z 3D. Jeżeli komuś to wystarcza do zakupu danego tytułu to zazdroszczę. Ja szukałem bardziej innowacji w rozgrywce, ale chyba pomyliłem sprzęt.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 02, 2013, 17:40:20 »
Jednak 3DS sprzedaje się znakomicie więc N wie co robi. Krzykacze wiele razy przepowiadali koniec N, tymczasem..

3D jest on miłym dodatkiem który świetnie się prezentuje i jest alternatywą dla super grafiki znanej z Vity. Co kto woli.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 02, 2013, 17:44:13 »
Dokładnie Keitaro. 3D to miły dodatek, a przecież wykorzystuje go (lepiej czy gorzej) 100% gier. Gałkę, no... mało.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 02, 2013, 18:07:13 »
Sony zawsze stawiało na najmocniejszy sprzęt i tak jest także dzisiaj. Prosta, konsekwentna polityka, a hejterzy będą hejcić :P

Dobra to może inaczej. W jaki sposób 3D jest wykorzystywane przez konsolę poza "dostrzeżeniem głębi"? Bo ja odnoszę wrażenie, że 99% gier wykorzystuje go wyłącznie do tego, co paradoksalnie jest samo w sobie odtwórcze do bólu. Zwłaszcza widać to wśród developerów 3rd party, którzy nie mają kompletnie pojęcia jak to kreatywnie wykorzystać, więc wrzucają 3D na takich samych zasadach jak reszta. Tworzy się zamknięte koło. Przypomina to na siłę dodawanie sterowania dotykowego w niektórych grach na DS'a. Idea dla idei, bo przecież konsola ma 3D w nazwie to musi mieć 3D, a skoro DS to trzeba grać przez dotyk. Brak pomysłu jest największym grzechem 3DS'a.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 02, 2013, 18:16:13 »
Nie możesz obwiniać Nintendo za niekompetencję producentów third-party. Ale ciężko się nie zgodzić, 3D w większości tytułów to po prostu głębia. Nadal jednak uważam, że lepsze to niż druga gałka. Zresztą 2DS nie ma ani 3D, ani CPP, więc jesli chodzi o kompatybilność - wygrywa (oczywiście) 3DS/3DS XL.

A tak z ciekawości - masz CPP do Monster Hunter'a?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 02, 2013, 18:23:05 »
Dobra to może inaczej. W jaki sposób 3D jest wykorzystywane przez konsolę poza "dostrzeżeniem głębi"? Bo ja odnoszę wrażenie, że 99% gier wykorzystuje go wyłącznie do tego, co paradoksalnie jest samo w sobie odtwórcze do bólu. Zwłaszcza widać to wśród developerów 3rd party, którzy nie mają kompletnie pojęcia jak to kreatywnie wykorzystać, więc wrzucają 3D na takich samych zasadach jak reszta. Tworzy się zamknięte koło. Przypomina to na siłę dodawanie sterowania dotykowego w niektórych grach na DS'a. Idea dla idei, bo przecież konsola ma 3D w nazwie to musi mieć 3D, a skoro DS to trzeba grać przez dotyk. Brak pomysłu jest największym grzechem 3DS'a.
Już pisałem na ten temat, ale nie czytasz tudzież nie rozumiesz. Dla Ciebie 3D musi być nowatorskie w sensie użyte w graniu. Jak nie jest użyte w jakiś sposób to nie ma racji bytu jako nowinka. Na dobrą sprawę TS też się kwalifikuje do bezsensu, bo co za różnica w wielu RPGach czym się steruje.

Ja pieję natomiast do tego, że 3D jest składową elementu w grach zwanego GRAFIKA. Grafika ma być tak wykorzystywana że cieszy oko. Cieszy oczy po prostu i to jest jej cel. Tyle koniec kropka tematu. Ty wolisz efekciarską grafe z najnowszych currentów, a drugi woli efekt 3D na Virtual Boyu. Kwestia wyboru i preferencji.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 02, 2013, 18:34:54 »
Nie no ma racje bytu jako nowinka, ale nie jara mnie taka "nowinka". Gdyby było użyte w graniu to by mnie było w stanie zainteresować. Zawsze ceniłem gameplay wyżej od grafy. O!

@Bart: Tak mam, ale do wersji Classic.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 02, 2013, 21:11:47 »
Widze, ze sie o samym efekcie 3D rozpisaliscie. Dla mnie 3D to absolutnie niezbedna funkcja 3DSa, bo tryb 3D skutecznie ukrywa (odwraca uwage?) zarowno od nie zrywajacej wcale czapek z glow grafiki, jak i dalece posunietej pikselozy. Sam jestem zdumiony jak skutecznie to dziala i jak okropnie to wszystko wyglada na 3DSie po wylaczeniu 3D. 2DSa mi wiec Nintendo nie sprzeda, ale z tego co widze, nawet nie probuje.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 02, 2013, 22:05:29 »
Widze, ze sie o samym efekcie 3D rozpisaliscie. Dla mnie 3D to absolutnie niezbedna funkcja 3DSa, bo tryb 3D skutecznie ukrywa (odwraca uwage?) zarowno od nie zrywajacej wcale czapek z glow grafiki, jak i dalece posunietej pikselozy. Sam jestem zdumiony jak skutecznie to dziala i jak okropnie to wszystko wyglada na 3DSie po wylaczeniu 3D. 2DSa mi wiec Nintendo nie sprzeda, ale z tego co widze, nawet nie probuje.
This is it! Dokładnie tak. Z tym iż mi się ta pixeloza z 3D efektem bardziej podoba niż piękna wychuchana nowoczesna grafika na konsolach mocniejszych.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 02, 2013, 22:43:37 »
Ja sięgnąłem po 3DS'a (zresztą tak jak w przypadku wszystkich handheldów) tylko z uwagi na fakt, że są na tym systemie gry, które mnie interesują. Samo 3D było tylko dodatkiem, ot taki fajny "ficzer" do pokazania komuś nieobeznanemu z grami, który mógłby zrobić wrażenie. Gry o dziwo bronią się nawet bez 3D, przynajmniej te, które mnie interesują. Głównie nie korzystam z 3D z uwagi na fakt, w jakim stopniu pożera to baterie. Czasami ciężko też ogarnąć akcje w przypadku nieco bardziej żywiołowych pozycji gdy milion elementów przelatuje ci przed oczami, a ty musisz jeszcze czuwać nad kamerą.

Nawiązując do tego "ficzera", to to samo można przecież powiedzieć np. o TS w przypadku DS. Tyle, że tam więcej było pozycji samego N. mogących spokojnie robić za tech-demo konsoli - Nintendogs przykładem. Na pierwszy rzut oka popierdółka, którą można zaimponować osobie postronnej, nie interesującej się elektroniczną rozrywką. Z drugiej jednak strony tytuł oferował wraz z upływem czasu nowe elementy, które przykuwały do konsolki na dłużej. Wydaje mi się, że na 3DS zabrakło takiej pozycji, która wykorzystywałaby technologię 3D na kilka różnych sposobów. Jestem graczem przede wszystkim i przemawiają do mnie głównie gry. Samo istnienie technologii nie wystarcza do bycia huraoptymistycznym. Zresztą na 3DS też wydali Nintendo-psy, tyle, że z 3D. To chyba najlepiej obrazuje czym jest 3DS - to DS na sterydach z efektem 3D. A ja po najbardziej innowacyjnym koncernie oczekiwałem kolejnej innowacji na miarę DS. Zawiodłem się i raczej hejcę ten sprzęt. Nadchodzące nowe Poki, Bravely Deafult i Zelda z widokiem z góry na pewno sprawią, że znowu zainwestuję zielone w ten sprzęt. Inna sprawa, że 3D będzie w nich raczej tylko tłem :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2013, 22:51:54 wysłana przez Antari »

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 06, 2013, 21:25:15 »

http://arhn.eu/2013/10/eurogamer-expo-2013/
Hm... nie zdałem sobie sprawy, jakie to małe o.o...
Przynajmniej tak mi się zdaje, ale sądziłem że jest to hm... 2x Game Boy Classic '89 :F
A może mi się zdaje?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 06, 2013, 21:28:46 »
Ja dochodzę do wniosku, że jeśli to nie będzie kosztowało <400 zł to nijak nie opłaci się tego kupić. Ekrany małe, klockowata budowa, nieporęczne. Jedyny plus to taki, że się zawiasy nie mają prawa zepsuć.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 06, 2013, 21:43:11 »
Dla mnie najlepszy design konsoli to GameBoy Advavce i PSP/PS Vita. Czyli:
- w miarę cienka
- ekran w środku
- szersza niż wyższa
A dla mnie argument pękających nawiasów jest trochę naciągany, bo jak dobrze traktujesz swoją konsolę to nie powinna się psuć. Kruche? Tak, ale nie tak, żeby same się łamały.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 06, 2013, 21:59:37 »
Nawiązując do postu wyżej...
Game Boy Advance + PlayStation Portable! : ]

A co do pękających nawiasów, wydaje mi się że w DS Lite były najsłabsze gdyż... największa ilość konsol z ułamanymi zawiasami na allegro to właśnie DS Lite.
Póki co, miałem ich sporo i tego pecha nie miałem.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 06, 2013, 22:11:34 »
A co do pękających nawiasów, wydaje mi się że w DS Lite były najsłabsze gdyż... największa ilość konsol z ułamanymi zawiasami na allegro to właśnie DS Lite.
Póki co, miałem ich sporo i tego pecha nie miałem.

Wywołasz wilka z lasu! Antari już się zbliża ze swoim postem! Na wszelki wypadek zajmę strategiczną pozycję i poczekam na dalszy rozwój wypadków. Nie pisałem tego posta jak by co <:

Ostry96 >> kwestia rozmiarów przedmiotów oraz fotografii w internecie to ciekawe zagadnienie. Prawie zawsze coś jest innego rozmiaru niż się spodziewaliśmy, efekt jest potęgowany im więcej fot danego przedmiotu obejrzymy przed zakupieniem go. 2DS faktycznie wydaje się malutki..

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 06, 2013, 22:20:06 »
Te zawiasy sobie ot tak rzuciłem widząc konsole, które ludzie połamali. Też jestem zdania, że szanując sprzęt nie ma prawa się to rozlecieć od samego otwierania / zamykania - Ninny robi testy i zawias przejdzie je milion razy.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 07, 2013, 09:59:37 »
Ja dochodzę do wniosku, że jeśli to nie będzie kosztowało <400 zł to nijak nie opłaci się tego kupić. Ekrany małe, klockowata budowa, nieporęczne. Jedyny plus to taki, że się zawiasy nie mają prawa zepsuć.

Nikt tego od Ciebie nie oczekuje. 2DS jest wersją 3DS dla dzieci.

Nieporęczne? Tego nie wiesz, bo nawet tego w rękach nie trzymałeś. Poza tym GB Micro jest małe, ma małe ekrany i jak dla mnie jest bardzo wygodną konsolką.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 07, 2013, 10:15:45 »
Nie muszę tego trzymać w rękach, żeby stwierdzić nieporęczność. I nie chodzi mi tu o samo granie, tylko przenoszenie i przechowywanie. Ta konsola jest prawie kwadratowa.

Mówisz o Micro, a Micro spełnia swoją rolę - jest miniaturową wersją GBA. A 2DS w odniesieniu do 3DS'a jest raczej karykaturą. W dodatku będzie kosztował więcej niż kwota, za którą wyrwie się już nowe 3DS XL. Nie przekonuje mnie to :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 07, 2013, 11:15:11 »
Nie czytasz ze zrozumieniem. 2DS nie jest dla Twojego przedziału wiekowego. To chyba normalne, że "zabawka" dla dzieci ma większe kształty i bardziej pancerną obudowę?