Autor Wątek: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS  (Przeczytany 17133 razy)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 07, 2013, 12:35:53 »
Wiem o co ci chodzi, ale skoro na rynku jest produkt, który mogę kupić, to mimo że nie byłby nawet przeznaczony dla mnie odnoszę go do siebie.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 07, 2013, 19:43:52 »
Też jestem tego zdania. To ja (klient) decyduję, czy produkt jest dla mnie właściwy, czy nie. Z wyglądu ta bryła wygląda na niezbyt wygodną, zresztą na to samo cierpi Wii U GamePad, który mimo odpowiednich wgłębień z tyłu nadal jest lata świetlne dalej za zwykłym padem. To kolejny objaw u Nintendo fascynacji tabletami, który sprawdza się średnio i udowadnia dlaczego właśnie te urządzenia u konkurencji nie posiadają klawiszy, gałek analogowych itd. Albo pad albo tablet.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 07, 2013, 20:48:15 »
Też uważam, że jeśli nie ma sloganów w stylu "For Kids" lub ,,wspaniała rozrywka dla całej rodzinki i nie tylko" to jest to produkt dla każdego.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 20, 2013, 13:51:59 »
ja na początku pomyslałem ze to zart ale po jakimś czasie doszłem do wniosku ze z checia bym ją kupił
2ds jest już na starcie unikatem (coś jak gb micro w pl) mnie sie przynajmniej podoba jest mały i tylko gdyby kosztował 400zł a nie 600 ;/ ja jestem za tym projektem.

Offline xSkyer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 09, 2013, 21:13:18 »
Mi się podoba ten 2DS , ale trochę za drogi. Jakby się hajs zgadzał to bym kupił , ale najpierw trzeba zainwestować w GameBoya.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 10, 2013, 16:11:35 »
Nowy 2ds kosztuje 600zł, a nowy 3ds 700zł więc różnicy w cenie praktycznie nie ma

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 10, 2013, 20:23:19 »
Albo Wii Mini albo 2DS...
Nie wiem co wybraaać~
(cenowo są podobne)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 10, 2013, 21:32:44 »
Powiem, że miałem wczoraj okazję potrzymać trochę 2DSa w rękach i pierwsze co mnie tknęło to było to, jaki on jest mały. Na zdjęciach wygląda ceglasto, ale nie jest taki wielki i dobrze leży w rękach. Ekrany ma wielkości tej samej co 3DS Classic tyle tylko, że nie ma takiej dużej powierzchni na obudowie niepokrytej ekranem (if you know what i mean). Jeśli komuś to pasuje bardziej niż clamshellowy sri-di-esu to naprawdę polecam :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 10, 2013, 22:25:27 »
Powiem, że miałem wczoraj okazję potrzymać trochę 2DSa w rękach i pierwsze co mnie tknęło to było to, jaki on jest mały. Na zdjęciach wygląda ceglasto, ale nie jest taki wielki i dobrze leży w rękach. Ekrany ma wielkości tej samej co 3DS Classic tyle tylko, że nie ma takiej dużej powierzchni na obudowie niepokrytej ekranem (if you know what i mean). Jeśli komuś to pasuje bardziej niż clamshellowy sri-di-esu to naprawdę polecam :)

W końcu ktoś napisał opinie opierając się na własnym doświadczeniu. Brawo :)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 10, 2013, 22:32:10 »
Powiem, że miałem wczoraj okazję potrzymać trochę 2DSa w rękach i pierwsze co mnie tknęło to było to, jaki on jest mały. Na zdjęciach wygląda ceglasto, ale nie jest taki wielki i dobrze leży w rękach. Ekrany ma wielkości tej samej co 3DS Classic tyle tylko, że nie ma takiej dużej powierzchni na obudowie niepokrytej ekranem (if you know what i mean). Jeśli komuś to pasuje bardziej niż clamshellowy sri-di-esu to naprawdę polecam :)

W końcu ktoś napisał opinie opierając się na własnym doświadczeniu. Brawo :)

Dzięki :)

A wszystko możliwe dzięki magii WGSP i koleżance, która przytachała "cegiełkę" żeby nałapać trochę zielonych światełek :D

Naprawdę ze zdjęć bałem się, że będzie to straszne, ale Nintendo tradycyjnie już stanęło na wysokości zadania i dała graczom całkiem poręczną i solidnie wyglądającą (wytrzymałości raczej przy koleżance nie wypadało testować :D ) wersję handhelda. Jako wiernemu użytkownikowi 3DS Classic (już prawie od roku) strasznie "dzikie" wydało mi się umiejscowienie ekranu, ale to przez to, że 2DSa trzyma się w trochę innym miejscu niż 3DSa. Nie ujmuje to jednak jego poręczności.

Jako pierwsze zetknięcie z nową generacją konsol polecam.  :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 10, 2013, 23:53:33 »
Albo Wii Mini albo 2DS...
Nie wiem co wybraaać~
(cenowo są podobne)
Oba fajne i mają szanse kiedys być dość rzadkie, choć Wii Mini chyba bardziej :P Nie znam nikogo kto by to kupił, do 2DSów już nieco osób się przymierzało na sąsiednich forach.


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 11, 2013, 11:27:07 »
W końcu ktoś napisał opinie opierając się na własnym doświadczeniu. Brawo :)

Można to rozwinąć dwojako. Czy ktoś kto od lat testuje/trzyma w rękach różne sprzęty Nintendo nie ma żadnego doświadczenia w tej dziedzinie? Czy nie wystarczy takiej osobie krótkie spojrzenie żeby ocenić co może nie grać w danym sprzęcie, gdzie mogą pojawić się problemy? Ja tak oceniłem wygodę z użytkowania pada do Wii U i mając go dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że nie pomyliłem się nawet trochę w tej kwestii :)

Zarzuty 2DS'a dotyczyły głównie wyglądu (jak to może wyglądać lepiej w realu nie wiem...), choć jeżeli chodzi o wygodę w użytkowaniu, też jest kilka nieścisłości + brak ochrony na rysujący się ekran. Może w realu mniej się rysuje. Aha no i w realu pewnie wchodzi do kieszeni od spodni.

A odnośnie tego, że nvd96 sprzęt wydał się mniejszy niż myślał. Miałem tak praktycznie z każdym gadżetem, którego niewyobrażalnie powiększone zdjęcia oglądałem przez jakiś czas w internecie. To złudzenie, bo przecież wymiary były już dawno podane. Zbudujcie sobie kartonik o tych wymiarach i się nie zaskoczycie :P

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 11, 2013, 11:47:05 »
Antari >> taka specyfika zdjęć  zwłaszcza tych które na monitorze oglądamy. W drugą stronę też to działa - niektóre przedmioty wydają się sporo większe niż na zdjęciach były.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 11, 2013, 14:47:12 »
W końcu ktoś napisał opinie opierając się na własnym doświadczeniu. Brawo :)

Można to rozwinąć dwojako. Czy ktoś kto od lat testuje/trzyma w rękach różne sprzęty Nintendo nie ma żadnego doświadczenia w tej dziedzinie? Czy nie wystarczy takiej osobie krótkie spojrzenie żeby ocenić co może nie grać w danym sprzęcie, gdzie mogą pojawić się problemy? Ja tak oceniłem wygodę z użytkowania pada do Wii U i mając go dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że nie pomyliłem się nawet trochę w tej kwestii :)

Zarzuty 2DS'a dotyczyły głównie wyglądu (jak to może wyglądać lepiej w realu nie wiem...), choć jeżeli chodzi o wygodę w użytkowaniu, też jest kilka nieścisłości + brak ochrony na rysujący się ekran. Może w realu mniej się rysuje. Aha no i w realu pewnie wchodzi do kieszeni od spodni.

A odnośnie tego, że nvd96 sprzęt wydał się mniejszy niż myślał. Miałem tak praktycznie z każdym gadżetem, którego niewyobrażalnie powiększone zdjęcia oglądałem przez jakiś czas w internecie. To złudzenie, bo przecież wymiary były już dawno podane. Zbudujcie sobie kartonik o tych wymiarach i się nie zaskoczycie :P

Haha, nawet nie miałem na myśli twoich wypowiedzi pisząc tego posta. Ale widzę, że zabolało, bo się ładnie usprawiedliwiasz :P

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 11, 2013, 15:06:33 »
Haha, nawet nie miałem na myśli twoich wypowiedzi pisząc tego posta. Ale widzę, że zabolało, bo się ładnie usprawiedliwiasz :P

Odniosłem identyczne wrażenie ;)



Antari, rzeczywiście nie mam nic ciekawszego do roboty niż budowanie z klocków wszelkich obiektów widzianych w internecie na podstawie podanych wymiarów :)
Nie twierdzę też, że 2DS wejdzie do kieszeni, chociaż do bocznej kieszeni w bojówkach, albo dużej kieszeni w dresach by się zmieścił :D
A ekrany w 3DSie są wg mnie tak samo narażone na uszkodzenia - najbardziej zagrożone są w trakcie grania, w innym wypadku 2DS tak jak i 3DS leżą gdzieś z boku poza naszym kręgiem zainteresowań, a dodatkowo co to za problem zakupić folię ochronną. Wychodzę z założenia, że ktoś kto lubi swój sprzęt na pewno będzie się starał o niego odpowiednio zadbać :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 11, 2013, 22:06:07 »
W takim razie obaj odnieśliście błędne wrażenie. Co mnie niby miało tutaj zaboleć?

@nvd96: Nie każdy widząc wymiary potrafi sobie to przestrzennie wyobrazić. Jeżeli nie masz takiej umiejętności to rozwiązanie jest imho ok. Może gdybyś znalazł na to czas to podczas spotkania z konsolą wiedziałbyś czego się spodziewać?

Jak zawsze zwracam tylko uwagę na drugą stronę barykady. Argument nie widziałeś - nie oceniaj jest tak do bólu oklepany, że aż chce się płakać. Nie trzeba widzieć, żeby wiedzieć, że brak składanego ekranu oznacza powrót do czasów Classica. Jeżeli to ma być mobilne to chce to nosić w plecaku, torbie, reklamówce. Folia jeżeli się nie mylę nie jest oficjalnym sprzętem produkowanym przez Nintendo. Nie interesuje mnie takie "rozwiązanie". 2DS miało być jakąś hybrydą tableta z konsolą ale to połączenie wygląda koszmarnie niczym jakieś "nowoczesne" rozwiązanie sprzed 10 lat. Dwa małe ekraniki na plastikowym blacie. Nie wiem ile by mi musieli zapłacić żebym powiedział, że to jest ładne.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 11, 2013, 22:10:48 »
Folia jeżeli się nie mylę nie jest oficjalnym sprzętem produkowanym przez Nintendo.

N od jakiegoś czasu ma folie na licencji w swojej ofercie.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 11, 2013, 22:53:36 »
I w ten sposób zmusza do ich zakupu? Słaby argument. Generalnie jak się dba to nic się tym ekranom (a właściwie ekranowi - to jest jeden touchscreen, tylko u góry nie jesteśmy w stanie go nacisnąć) nie powinno stać. Ale rzeczywiście, przeznaczenie tego to ogólnie osoby mniej dbające i ostro grające, potrzebujące właśnie sprzętu mobilnego. Nie do grania na kanapie. Swoją drogą, nikt w dzisiejszych czasach nie nazwie Game Boy'a kieszonkowym, dlatego kolejne konsole stawały się mniejsze, poręczniejsze. A teraz wypuszczają pancernego klocka "dla najmłodszych". Niech się pozbierają i rzucą 3DSi z dwoma gałkami i już :P