Autor Wątek: Rocksmith 2014  (Przeczytany 2215 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Rocksmith 2014
« dnia: Listopad 19, 2013, 20:36:50 »
Szukam opinii na temat nowego Rocksmith. Chcę sobie zamówić u "Mikołaja" ten soft i zbieram opinie na temat możliwych problemów technicznych (ale nie tylko). Głównie chodzi mi o opóźnienia (latency, lag), czy występują i czy są na to jakieś sposoby. Gitarzystą jestem raczej zaawansowanym, ale szukam odświeżenia w graniu na elektryku, bo na razie udzielam się w zespole tylko na akustyku. Chce kupić wersję PC, bo to pewnie ma też znaczenie.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Rocksmith 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2013, 21:32:10 »
Mam pierwszego Rocksmitha i w miarę stary komputer, który domaga się co parę lat formatu i nie miałem żadnych lagów. W nowszym podobno zwiększono płynność, więc na twoim miejscu bym się nie martwił. Poza tym wiem, że na pececie lagi można zregulować - w przeciwieństwie do konsol stacjonarnych.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Rocksmith 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2013, 21:59:15 »
Gram od 4 tygodni. W porównaniu do Jedynki to niebo i ziemia. Grając w poprzedniczkę, po kilku sesjach odechciewało mi się, tutaj czegoś takiego nie ma. Gra zmieniła swoje podejście i teraz jest to program do nauki gry na gitarze, a nie udawane Guitar Hero. Postępy widzę w oczach i mając ostatnio do czynienia z gitarą już jakiś czas temu, zaczynałem prawie od zera. Na początku myliły mi się progi oraz struny, teraz czaję to z zamkniętymi oczami. Podoba mi się zakładka z lekcjami, w których uczymy się kolejnych technik gitarowych. Z każdym dniem czuję się pewniej z gitarą z ręku, a także płynniej poruszam się po gryfie. Polecam i jakbyś chciał coś jeszcze wiedzieć to pytaj.

Na Arhn.eu jest recenzja tego tytułu.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Rocksmith 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2013, 22:05:12 »
Grasz na PC? Jakieś lagi są?

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Rocksmith 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2013, 22:28:03 »
Tak, PC. Na piecu lagów żadnych, jednak na laptopie już były ale to raczej z powodu sprzętowego.
Choć z drugiej strony to notebook z i7 oraz GTXem660 ._.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Rocksmith 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2013, 23:00:15 »
Tak, PC. Na piecu lagów żadnych, jednak na laptopie już były ale to raczej z powodu sprzętowego.
Choć z drugiej strony to notebook z i7 oraz GTXem660 ._.

Laptopy to inny sprzęt. Tam opóźnienia to norma, nawet w wysokiej klasy urządzeniach. 3 lata temu kupiłem DELLa za około 4tyś. Myślałem, że jeśli kupię sprzęt biznesowy to się nie przejadę. Niestety pierwsze z czym się zderzyłem to właśnie tzw. DPC Latency. Walczyłem z tym miesiąc błądząc po forach i dzwoniąc do wsparcia technicznego. W końcu to ogarnąłem, ale niesmak pozostał.

Dobry program do badani tego typu zachowań. Pomaga znaleźć wadliwy sprzęt/sterowniki.

http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

Czekam na inne opinie o Rocksmith 2014. Przyznam, że napaliłem się na ten soft nieziemsko.

EDIT
Odnośnie DPC Latency to wiele osób w ogóle ich nie dostrzega, dlatego to taki problem bardziej ogarniętych użytkowników potrzebujących pracować np. z nagrywaniem dźwięku, video lub używających kontrolera do gier. Czasem objawia się to delikatnym przycinaniem myszy lub złym odtworzeniem muzyczki witającej nas po zalogowaniu do Windows. Najczęściej winowajcą są karty sieciowe (zwłaszcza WiFi), niedopracowany BIOS, złe sterowniki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 23:15:18 wysłana przez GBM_Fan »