Game Boy > Sprzęt

Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF

(1/6) > >>

NintendoPassion:
Temat wątku dotyczy tylko i wyłącznie procesu projektowania i fizycznego sfinalizowania nieoficjalnego opakowania do nieoficjalnej konsoli GBF omawianej tutaj:

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=1002.0

Chapter One
W związku z pomysłem stworzenia limitowanej konsoli GB w barwach forum, postanowiłem podzielić się moimi umiejętnościami i stworzyć nieoficjalne opakowanie. Zamierzeniem jest doprowadzenie do niskonakładowej produkcji dla zainteresowanych forumowiczów.

Chapter Two
Pobranie rzeczywistych wymiarów pudełka. Rozrysowanie w programie graficznym: rozmiar arkusza pracy A3, rozdzielczość 300dpi.


GBP GBF Template by NintendoPassion, on Flickr

Chapter Three

Zeskanowanie oryginału w rozdzielczości 600dpi.


GBP GBF Template by NintendoPassion, on Flickr

Chapter Four

Rozplanowanie projektu pudełka "na brudno".


GBP GBF Template by NintendoPassion, on Flickr

Chapter Five

Większość pracy już wykonana. Teraz praca nad detalami i dopieszczanie...


GBP GBF Template by NintendoPassion, on Flickr

3D render


GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

Chapter Six

Game Boy graphic design. W tej fazie wchodzimy do najtrudniejszego etapy projektu, czyli zatwierdzenia odpowiedniej oprawy graficznej. Tutaj będą dodawane pomysły ostateczny design.

1

MGB GBF by NintendoPassion, on Flickr

2

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

3

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

4

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

5

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

6

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

7

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr


Wątek dotyczy tylko i wyłącznie w/w projektu.

Post modyfikowany wraz z postępem prac.

2013 NintendoPassion

pajda:
Elegancko. Lecz czy to pudełko nie jest zbyt oryginalne - tzn wygląda jak oryginał, ale jest innego koloru itd. Wg mnie gabaryty tego pudełka są super i tego nie powinniśmy zmieniać, ale układ graficzny jak najbardziej. to ma być NASZA KONSOLA I NASZEGO SERWISU. Niewielkie, dyskretne loga i do tego jakiś zupełnie nowy układ graficzny - nie wiem, cokolwiek.

NintendoPassion:
Nie sugeruj się kolorami. Najpierw chcę odwzorować pudełko, a następnie będę wprowadzał zmiany. Ten projekt można dowolnie zmieniać kolorystycznie i graficznie :)

pajda:
Chodzi o to, żeby to było coś nowego, coś co do złudzenia nie przypomina oryginału co wprowadzałoby innych w błąd, że ktoś zrobił świetnej jakości podróbkę. Chcę po prostu uchronić nas przed tym. Owszem - te pudełka z takim minimalistycznym designem są super, ale nie możemy zrobić identycznego pudełka tylko w innej kolorystyce i  drobnymi zmianami. Musimy wymyślić własną, minimalistyczną grafikę, która będzie wprowadzona na pudełko. Kolor też jest istotnty. Wszystko musi być spójne. Co Wy na to, żeby zrobić grafikę na zasadzie - kilka konturów gameboya tak jakby leżał jeden na drugim, ale każdy w innym kolorze - np. w kolroach tęczy i na końcu jakby na wierzchu ostatni gameboy, który jest już widoczny w całości - oczywiście kontur, ale w kolorze takim jakim jest konsola wewnątrz pudełka.

NintendoPassion:
Chapter Seven

Witam,

Minęło trochę czasu od mojego ostatniego postu. Spowodowane nadmiarem pracy, rodziną, itp. Ci z Was, którzy mają stonkę (dzieci) wiedzą o czym mówię.
Przez ten czas nie stałem bezczynnie, lecz ciągle poszukiwałem nowych rozwiązań dotyczących opakowania do konsoli. Niestety brak znajomości poligrafii i kontaktów nie pomaga. Drukarnia, w której dotychczas drukowałem pudełka nie prowadzi już druku na wcześniejszym kartonie, który nie łamie się/nie pęka podczas zginania, a który przypomina wyglądem papier kredowy.
Niestety pomimo kilkukrotnych pytań nikt nie udzielił mi odpowiedzi co to za papier/karton. Cóż, klient jednostkowy jest uciążliwy. Jak widać poniżej pudełko z papieru kredowego 350gsm nie nadaje się do pudełka. Papier na brzegach łamie się i pęka.





Więcej zdjęć tutaj: http://imageevent.com/gamescans/personal/misc

Postanowiłem zatem obrać inną drogę i poszukać czegoś innego. Temat z pewnością nie nowy, ale podejście zapewne tak. Wydaje mi się, że najlogiczniejszą opcją będzie zaadoptowanie pudełek na kasety VHS, do których GBC i GBP pasują jak ulał.

Zakupiłem na alledrogo nowe pudełka VHS w cenie około 2PLN/szt i co ważne, są one bez cypków (wystających bolców, czy jak je tam zwał). Następnie skontaktowałem się z około 20 firmami zajmującymi się termicznym, bądź laserowym cięciem pianki i Styroduru (XPS, ekstrudowana pianka polistyrenowa - używana w budownictwie do ocieplania, a w reklamie do liter 3D). Z racji, że zakupiłem około 30 pudełek, przetestowałem to na kartridżu SNES. Wykonanie wzorca ciętego laserem kosztowało mnie prawie 50PLN. Nie wspomnę już, że prawie nikt nie chciał ze mną rozmawiać o tak małym zamówieniu.
Znalazła się jednak dobra dusza. Oto jak wygląda efekt końcowy:



Album tutaj: http://imageevent.com/gamescans/personal/vhsgamesce

Od razu zaznaczam, że nie jest to tania opcja, bo wykonanie takiej pianki przy ilości 30szt to około 15zł brutto + koszty wysyłki. Tutaj zradza się osobny temat pudełek do gier na kartridże, bo ich w Polsce po prostu nie ma, ale to inny temat.

W związku z czym zwracam się do Was z zapytaniem, czy jest ktoś zainteresowany taką opcją? Od razu darujmy sobie narzekanie, że za drogo, bo zakładam, że nikt w tym temacie nic nie zrobił. Jest drogo. Ja ciągle szukam tańszego rozwiązania. Gdy takowe znajdę, odezwę się z pewnością.

Reasumując, mogę zaprojektować okładkę, wskazać gdzie kupić pudełka VHS (chociaż sami możecie poszukać), zamówić pianki i każdy może mieć takie pudełko w cenie około 20 PLN. Proszę o konstruktywne komentarze. No i oczywiście, jeżeli macie lepsze/tańsze/łatwiejsze rozwiązanie - piszcie.

Mario

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej