Autor Wątek: DS Lite VS. DSi  (Przeczytany 8954 razy)

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
DS Lite VS. DSi
« dnia: Grudzień 30, 2013, 14:54:06 »
Jako, że wiem, że ten temat prędzej czy później wróci w postaci kolejnego oftopu to stworzyłem wątek z ankietą, w których możemy wyrazić nasze zdanie w sprawie porównania DSa Lite'a i DSi. Ja osobiście wybieram opcję drugą, bo sądzę, że kompatybilność wsteczna DSa Lite'a wygrywa z DSi Ware. Design i trwałość konsolek jest dla mnie nieważna. A wy jak uważacie?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2014, 20:51:25 wysłana przez GRAnith »

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2013, 15:53:01 »
Niekwestionowany plus DS lite to kompatybilność z GBA. Lite ma także jeden drobny minus, który osobiście mnie irytuje - w szczeliny pomiędzy przezroczystą obudowę wchodzą paprochy. Widziałem wiele konsol i często coś tam sobie w tych szczelinach siedzi. W DSi zostało to wyeliminowane. Sam nie wiem na co zagłosowac :D

Ze względu na GBA zaznaczam opcję " DS Lite jest nieco lepszy od DSi. ", bo na głowę tej konsoli nie bije. DSi jest śliczna :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2013, 17:13:51 »
Jako admin będę sabotażował ankietę tak by Anatari w końcu nie miał racji :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2013, 17:46:09 »
DSi

+ Wysoka jakość wykonania i wykończenia plastiku
+ Matowa obudowa z zewnątrz
+ Przyciski stykowe, nie gumki
+ Większe ekraniki
+ Włącznik wewnątrz
+ DSiWare (samo Mighty Flip Champs jest warte zachodu)
+ Bardziej wytrzymałe zawiasy
+ Żywotność baterii (według moich badań :))

- Brak obsługi gier na GBA
- Według mnie niepotrzebny drugi aparat

DS Lite

+ Obsługa gier na GBA
+ Żywotność baterii

- Mydelniczka
- Wspomniany wcześniej przez M4ciek brud pod przezroczystą obudową (akurat mam jedną różową sztukę, używaną, więc wiem co piszę)
- Krzywo ustawiony dolny TS! W obu DS Lite tak mam, minimalnie, jakieś 1-2mm przekręcony
- Mniejsze ekraniki, minimalnie, ale zawsze
- Zawiasy
- No i ogólne wrażenie. Nie ma się co oszukiwać, kładąc koło siebie DS Lite i DSi to ten pierwszy wygląda co najwyżej średnio.



Jeśli ktoś patrzy na ten pojedynek pod względem ekonomicznym i praktycznym to pewnie DS Lite będzie jego wyborem. Jak ktoś posiada całą serię Game Boy i lubi grać w domowym zaciszu to na pewno doceni DSi.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2013, 17:58:24 »
Ekonomicznie to DS Lite wiadomo że jest najbardziej opłacalne. Bardziej niż GBA SP v2. Ale moim zdaniem DSi Ware też jest fajną usługą. Na przykład na początku jak nie mamy gier, a chcemy testować konsolkę i grać w gry dedykowane a nie te z poprzedniej generacji. Ja często bawiłem się tymi grami i niektóre bardzo sobie cenię. Natomiast do GBA zawsze wolałem brać GBA. Argument brania i DSa i GBA razem do mnie nie przemawia, zwykle wiem w co chcę zagrać przed zabraniem gier w podróż.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2013, 18:05:13 »
Poza tym do gier na GBA zawsze można GB Micro zabrać. Jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo mały :P

Jeszcze nawiążę do wcześniej wspomnianych w innym temacie emulatorów GB/GBC. Tak samo emuluje się (jak nie lepiej) gry na programatorze dedykowanym tylko do NDS.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2013, 18:17:31 »
Dodałem opcję DS Lite = DSi, więc możesz zmienić M4ćku na odpowiedź bliższą twemu sercu. :D
Sądzę, że dzieci roczników mniej więcej 97-01 do których chyba skierowana była ta konsola dzięki DS Lite mogłyby polubić generację gier (GBA) stworzonych dla wcześniejszych roczników. A z DSiWare? Ja sobie nie wyobrażam żeby taki dzieciak zrozumiał i był gotowy na ten wichajster. To jeszcze nie era tabletów i smartfonów.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2013, 18:28:45 »
U mnie wygrywa DS Lite. Nie, zebym mial cos przeciwko DSi, ale parafrazujac cytat z Misia, wazne by plusy tej wersji nie przeslanialy nam minusow. Wspominano juz o kompatybilnosci z GBA, ale nalezy tez pamietac o wszystkich peryferiach korzystajacych z tego samego slotu.

Wepchnac do niego mozemy Rumble Pak, Motion Pack, kamere dolaczana do specjalnej wersji Face Training, rozszerzenia pamieci RAM, gryf do Guitar Hero i cala mase innych bajerow. Daigasso! Band Brothers doczekalo sie nawet rozszerzenia gry odpalanego ze slotu GBA.

Inwestowanie w DSi mialo dla mnie sens tylko w przypadku modelu XL, zanim ukazal sie 3DS. Zabawa kamera szybko sie nudzi, a gier napisanych z mysla o DSi jest raptem piec. Nie licze tytulow, ktore posiadaly dodatkowe funkcje, dostepne wylacznie na DSi, bo i tych jest jak na lekarstwo.

Pozostajac przy DS Lite omijamy spora biblioteke DSiWare, lecz jak wspomnialem wyzej, nie ma to znaczenia, jesli posiadamy 3DS'a. Jesli wiec mialbym wybrac ktory model pasuje mi najbardziej z danej generacji, wybieram Lite'a. Wszystko, co mnie omija, mam na 3DS.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2013, 19:45:39 »
KORG Plus najlepiej wykorzystuje dodatkową pamięć DSi zdaje się.

Jakaś tam nie sprawdzona lista gier DSi Enhanced
http://www.rfgeneration.com/blogs/pdrydia/DSi-enhanced-titles-an-incomplete-list-1969.php

Ja wciąż czekam na króla wieczoru.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2013, 20:42:58 »
@GBM_fan: Cóż za bardzo "obiektywne" zestawienie plusów i minusów. Ani słowa o blokadzie regionalnej ofc, bo po co. Poza tym obraz wygląda lepiej na mniejszym ekranie, a nie na większym. Pograj sobie w takie Okamiden to odczujesz różnicę.   

Swoje zdanie w tej kwestii pisałem już na tym forum setki razy, nie będę się powtarzał. Jedyne co mnie wkurza to agitacja poparta bardzo subiektywnymi opiniami, ale jak chcecie to jarajcie się DSi, przecież wam nie zabronię :)

Nie będę głosował, bo nie interesuje mnie zdanie forum.


Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:03:32 »
Czuję się obrażony ostatnim zdaniem. Ale mimo to pewnie byś był zaskoczony wynikami.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:12:19 »
Ja głosowałem na DSi bo je mam!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:18:18 »
No widzicie, przynajmniej jednego admina możecie kochać a drugiego nienawidzić :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:43:53 »
Blokada regionalna to element marginalny jak pękające zawiasy w DS Lite, o których nie wspomniałem :P

DSi jest lepsze i tyle. Oczywiście to moje skromne zdanie, ale nie przeszkadza mi to promować na każdym kroku tej wspaniałej konsoli.

:P

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:50:44 »
Warto wspomnieć jeszcze o tym iż DSi jest lepsze bo ma 3 diody informujące o statusach różnorakich, natomiast DS Lite tylko dwie diody.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:51:41 »
Warto wspomnieć jeszcze o tym iż DSi jest lepsze bo ma 3 diody informujące o statusach różnorakich, natomiast DS Lite tylko dwie diody.

Mocny argument. Kolejne plusy dla DSi.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:52:40 »
Przypomniałem sobie iż jest jeszcze czwarta dioda na zewnątrz obudowy, informuje o tym iż aparat zewnętrzny jest włączony.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:54:48 »
Warto zwrócić też uwagę na materiał z którego zostały zbudowane śrubki. Sprawia wrażenie bardziej solidnego i mniej podatnego na ścieranie. Raj dla majsterkowiczów.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:58:28 »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2013, 00:09:13 »
Jakaś tam nie sprawdzona lista gier DSi Enhanced

Te dodatkowe funkcje to jeden wielki zart. Wystarczy spojrzec na liste tytulow i dodatkowych funkcji, by dojsc do wniosku, ze tryb "DSi Enhanced" to wynalazek na sile.

Cytat: Antari
Ani słowa o blokadzie regionalnej ofc, bo po co.

A jest o czym wspominac? Przeciez DS'owe gry na cartridge'ach nie sa zakluczone. Brak dostepu do sklepu z innego regionu to nie blokada. Rownie dobrze moglbys mowic, ze blokade regionalna ma PS Vita, chociaz carty odpala sie zawsze, a dla cyfrowych gier musialbys formatowac konsole i posiadac dwie karty pamieci. Brak dostepu do DSiWare z innych regionow nie jest chyba az taka bolaczka.

W koncu DSi daje dostep do DSiWare, oraz odpala wszystkie gry z DS'a, wiec nawet jesli nie mozesz kupic kazdej jednej cyfrowej gry z kazdego regionu, sama mozliwosc odpalania DSiWare jest na plus, a juz na pewno przewaza minus, jakim jest brak dostepu do cyfrowych pozycji z innych kontynentow. Przeciez Lite nie ma dostepu do zadnych.

Oczywiscie nadal jestem za Lite, ale czepianie sie "blokady regionalnej" w przypadku DSi jest tak samo obiektywne, jak zliczanie ilosci diod. Ode mnie DSi plusa moze dostac za lepsze zabezpieczenia antypirackie, bo aktualizacje z pewnoscia niejednemu zlodziejowi zagraly na nerwach.