Inne konsole > Ciekawostki i nowości

DS Lite VS. DSi

(1/8) > >>

GRAnith:
Jako, że wiem, że ten temat prędzej czy później wróci w postaci kolejnego oftopu to stworzyłem wątek z ankietą, w których możemy wyrazić nasze zdanie w sprawie porównania DSa Lite'a i DSi. Ja osobiście wybieram opcję drugą, bo sądzę, że kompatybilność wsteczna DSa Lite'a wygrywa z DSi Ware. Design i trwałość konsolek jest dla mnie nieważna. A wy jak uważacie?

M4ciek:
Niekwestionowany plus DS lite to kompatybilność z GBA. Lite ma także jeden drobny minus, który osobiście mnie irytuje - w szczeliny pomiędzy przezroczystą obudowę wchodzą paprochy. Widziałem wiele konsol i często coś tam sobie w tych szczelinach siedzi. W DSi zostało to wyeliminowane. Sam nie wiem na co zagłosowac :D

Ze względu na GBA zaznaczam opcję " DS Lite jest nieco lepszy od DSi. ", bo na głowę tej konsoli nie bije. DSi jest śliczna :D

Marcin:
Jako admin będę sabotażował ankietę tak by Anatari w końcu nie miał racji :D

GBM_Fan:
DSi

+ Wysoka jakość wykonania i wykończenia plastiku
+ Matowa obudowa z zewnątrz
+ Przyciski stykowe, nie gumki
+ Większe ekraniki
+ Włącznik wewnątrz
+ DSiWare (samo Mighty Flip Champs jest warte zachodu)
+ Bardziej wytrzymałe zawiasy
+ Żywotność baterii (według moich badań :))

- Brak obsługi gier na GBA
- Według mnie niepotrzebny drugi aparat

DS Lite

+ Obsługa gier na GBA
+ Żywotność baterii

- Mydelniczka
- Wspomniany wcześniej przez M4ciek brud pod przezroczystą obudową (akurat mam jedną różową sztukę, używaną, więc wiem co piszę)
- Krzywo ustawiony dolny TS! W obu DS Lite tak mam, minimalnie, jakieś 1-2mm przekręcony
- Mniejsze ekraniki, minimalnie, ale zawsze
- Zawiasy
- No i ogólne wrażenie. Nie ma się co oszukiwać, kładąc koło siebie DS Lite i DSi to ten pierwszy wygląda co najwyżej średnio.



Jeśli ktoś patrzy na ten pojedynek pod względem ekonomicznym i praktycznym to pewnie DS Lite będzie jego wyborem. Jak ktoś posiada całą serię Game Boy i lubi grać w domowym zaciszu to na pewno doceni DSi.

Marcin:
Ekonomicznie to DS Lite wiadomo że jest najbardziej opłacalne. Bardziej niż GBA SP v2. Ale moim zdaniem DSi Ware też jest fajną usługą. Na przykład na początku jak nie mamy gier, a chcemy testować konsolkę i grać w gry dedykowane a nie te z poprzedniej generacji. Ja często bawiłem się tymi grami i niektóre bardzo sobie cenię. Natomiast do GBA zawsze wolałem brać GBA. Argument brania i DSa i GBA razem do mnie nie przemawia, zwykle wiem w co chcę zagrać przed zabraniem gier w podróż.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej