Inne konsole > Ciekawostki i nowości

DS Lite VS. DSi

<< < (2/8) > >>

GBM_Fan:
Poza tym do gier na GBA zawsze można GB Micro zabrać. Jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo mały :P

Jeszcze nawiążę do wcześniej wspomnianych w innym temacie emulatorów GB/GBC. Tak samo emuluje się (jak nie lepiej) gry na programatorze dedykowanym tylko do NDS.

GRAnith:
Dodałem opcję DS Lite = DSi, więc możesz zmienić M4ćku na odpowiedź bliższą twemu sercu. :D
Sądzę, że dzieci roczników mniej więcej 97-01 do których chyba skierowana była ta konsola dzięki DS Lite mogłyby polubić generację gier (GBA) stworzonych dla wcześniejszych roczników. A z DSiWare? Ja sobie nie wyobrażam żeby taki dzieciak zrozumiał i był gotowy na ten wichajster. To jeszcze nie era tabletów i smartfonów.

Morden:
U mnie wygrywa DS Lite. Nie, zebym mial cos przeciwko DSi, ale parafrazujac cytat z Misia, wazne by plusy tej wersji nie przeslanialy nam minusow. Wspominano juz o kompatybilnosci z GBA, ale nalezy tez pamietac o wszystkich peryferiach korzystajacych z tego samego slotu.

Wepchnac do niego mozemy Rumble Pak, Motion Pack, kamere dolaczana do specjalnej wersji Face Training, rozszerzenia pamieci RAM, gryf do Guitar Hero i cala mase innych bajerow. Daigasso! Band Brothers doczekalo sie nawet rozszerzenia gry odpalanego ze slotu GBA.

Inwestowanie w DSi mialo dla mnie sens tylko w przypadku modelu XL, zanim ukazal sie 3DS. Zabawa kamera szybko sie nudzi, a gier napisanych z mysla o DSi jest raptem piec. Nie licze tytulow, ktore posiadaly dodatkowe funkcje, dostepne wylacznie na DSi, bo i tych jest jak na lekarstwo.

Pozostajac przy DS Lite omijamy spora biblioteke DSiWare, lecz jak wspomnialem wyzej, nie ma to znaczenia, jesli posiadamy 3DS'a. Jesli wiec mialbym wybrac ktory model pasuje mi najbardziej z danej generacji, wybieram Lite'a. Wszystko, co mnie omija, mam na 3DS.

Marcin:
KORG Plus najlepiej wykorzystuje dodatkową pamięć DSi zdaje się.

Jakaś tam nie sprawdzona lista gier DSi Enhanced
http://www.rfgeneration.com/blogs/pdrydia/DSi-enhanced-titles-an-incomplete-list-1969.php

Ja wciąż czekam na króla wieczoru.

Antari:
@GBM_fan: Cóż za bardzo "obiektywne" zestawienie plusów i minusów. Ani słowa o blokadzie regionalnej ofc, bo po co. Poza tym obraz wygląda lepiej na mniejszym ekranie, a nie na większym. Pograj sobie w takie Okamiden to odczujesz różnicę.   

Swoje zdanie w tej kwestii pisałem już na tym forum setki razy, nie będę się powtarzał. Jedyne co mnie wkurza to agitacja poparta bardzo subiektywnymi opiniami, ale jak chcecie to jarajcie się DSi, przecież wam nie zabronię :)

Nie będę głosował, bo nie interesuje mnie zdanie forum.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej