Autor Wątek: Virtual Boy  (Przeczytany 6446 razy)

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Virtual Boy
« dnia: Luty 21, 2014, 20:29:45 »
miał ktoś kiedyś takie szczęście/okazję (ze względu na to, że konsola nie była wydana na rynek europejski) zagrać na virtual boy'u? https://www.google.pl/search?q=virtual+boy&newwindow=1&espv=210&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=vqcHU8u2OdOBhAe4sYHACQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1920&bih=918 ???? wygląda ciekawie ;)
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2014, 20:52:03 »
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2014, 21:05:38 wysłana przez GRAnith »

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2014, 21:07:14 »
oj, sorry. wpisywałem w wyszukiwarce na forum i coś mi nie wyskakiwało ;/ jakieś przeoczenie.
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2014, 21:12:24 »
Na wyszukiwarkę nie ma co liczyć, od dłuższego czasu coś jest z nią nie tak.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2014, 21:18:04 »
Ja wpisałem frazę ,,virtual boy" i przedarłem się przez kilka stron wyników, ale znalazłem. Jeśli chodzi ci o małą wygodę to się zgadzam. Jeśli chodzi o afunkcjonalność to się nie zgadzam.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2014, 21:37:41 »
Chodzi o to, że aktualnie wyszukiwarka wyświetla tylko tematy - a nie treści wiadomości zawierające wyszukiwaną frazę -, i to tylko niektóre z nich zawierają to, co wyszukujemy. Nie rozumiem tego kompletnie.

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2014, 22:08:39 »
z tego co zauważyłem, to na prawie wszystkich forach te wyszukiwarki tak chodzą jakoś dziwnie ;P heh.
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline Lampros

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2014, 01:44:30 »
Podkleję wam coś, co was może zainspiruje (VB sam w sobie był *ujowy, ale):
Zawsze chciałem pograć sobie w część jego gier - albo i we wszystkie US, w końcu jest ich tylko 14 :) i ostatnio znalazłem o to coś takiego

http://consolingmyself.co.uk/post/491380877/retrode-virtual-boy-adapter-build-1
http://consolingmyself.co.uk/post/654624365/retrode-virtual-boy-adapter-build-2
http://consolingmyself.co.uk/post/732430949/retrode-virtual-boy-adapter-build-3

Pograć w gierki na SMD, to już jest spoko :) Wychodzi Retron 5, który ma mieć aktualizacje softu, więc można by im podrzucić pomysł, żeby Retron ogarnął taki adaptor softowo - to żaden problem, a dali by możliwość niektórym świrom pograć w te gry na okularach 3D do TV (tych najtańszych papierowych czerwono niebieskich) :)

acha i link do:
Retron 5 http://www.retron5.com/
i samego Retroda (nie mylić z Retronem) http://www.retrode.org

Zwłaszcza, że samych emulator VB jest kilka i one bez problemu sobie współdziałają z okularkami papierowymi nawet...

PS Na tej samej stronie jest pokazane jak zrobić inne adaptery - np na GG itp. L.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2014, 01:56:36 wysłana przez Lampros »
Pozdrawiam,
Lampros

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2014, 09:29:08 »
Zaciekawił mnie ten retron 5 - fajne cacko :). Jaka będzie cena mniej więcej?

Offline Lampros

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2014, 19:03:50 »
99$ i ma być również na rynku UE :)
Pozdrawiam,
Lampros

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2014, 20:22:33 »
VB sam w sobie był *ujowy

W jakie tytuly grales, by wyrobic sobie taka opinie o tej konsoli?

Cytuj
Zaciekawił mnie ten retron 5 - fajne cacko

Fajne czy nie, to nadal tylko emulator zamkniety w pudelku. Wyjscie HDMI, opcje skalowania obrazu, mozliwosc zapisu stanu gry w dowolnym momencie, emulacja linii skanowania ... Samo menu kojarzy mi sie bardziej z ekranem instalacyjnym Ubuntu, niz z konsolami 8 i 16-bit.

Offline Lampros

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2014, 23:12:24 »
No przecież piszę wyraźnie, że pograłbym w te gry (np. Wario wydaje się bardzo ciekawy), a takie zdanie to mam wyrobione do samej konsoli...
Wyrobiłem sobie opinie przez:
- jej gabaryty,
- fakt, że konsola jest "konsolą przenośną"
- jej wygląd,
- powodowanie bólu głowy i zmęczenia,
- mocowanie (a w zasadzie jego brak) do głowy - a jedynie jakiś tandetny stojak

Dziwi mnie ten nieustanny skowyt, że to emulator.... I dobrze! Do grania na hard sprzęcie to jest NES, SNES itp. Ja chcę mieć taki emulator, bo jest to klasa sprzęt, a nie jakiś rom z laptopa...
Pozdrawiam,
Lampros

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2014, 00:05:20 »
No przecież piszę wyraźnie, że pograłbym w te gry (...) a takie zdanie to mam wyrobione do samej konsoli. Wyrobiłem sobie opinie przez (...) powodowanie bólu głowy i zmęczenia

Nie pytalem, czy bys sobie pogral, tylko czy grales. Konsola sie nie podoba? Ok. Nie musi. Chcialbym sie raczej dowiedziec ile musiales grac, by zapracowac sobie na bol glowy i zmeczenie podczas jej uzytkowania.

Cytuj
Dziwi mnie ten nieustanny skowyt, że to emulator.... I dobrze! Do grania na hard sprzęcie to jest NES, SNES itp. Ja chcę mieć taki emulator, bo jest to klasa sprzęt, a nie jakiś rom z laptopa...

Jesli chcesz, to sobie kup. W przypadku takiej konsoli, oryginalny cartridge jest tym samym, czym "rom z laptopa". W koncu emulator pobiera z cartridge'a dane i nic wiecej. Retron 5 wyposazony jest w slot SD, wiec mozliwosc odpalania ROM'ow pewnie sie pojawi. Nie jestem fanem retro-konsol bo przekonalem sie, ze emulacja w wielu przypadkach nie jest idealna.

Doskonalym sposobem na przetestowanie tego typu sprzetu sa wybrane demka scenowe, ktorych zaleznosc od stuprocentowo zgodnej emulacji cyklu rozkazowego szybko obnaza niedoskonalosci. Nie tak dawno temu pojawilo sie demko na MegaDrive, ktorego zaden istniejacy emulator nie byl w stanie ruszyc bez bledow, a wydawac by sie moglo, ze emulacja MegaDrive w 2014 jest idealna. Nie jest. Tym bardziej na sprzecie "do wszystkiego".

Sam emuluje czesto, bo gdy chce zabic piec minut przy grze X na konsole Y, niekoniecznie chce mi sie wykopywac sprzet i nosnik. I tu lezy pies pogrzebany. Jesli chce grac oryginalnym padem na ekranie TV, podlaczam konsole. Jesli chce emulowac, odpalam emulator i wczytuje obraz gry. Na przestrzeni lat zaopatrzylem sie w cala mase konwerterow, wiec ostatecznie moge nawet podpiac odpowiedniego pada. Takie emu-pudeleczko to sprzet dla mlodego pokolenia, ktore chce sie bawic w retro. Nie mowie, ze sprzety te sa zle, bo co by o emulacji nie mowic, gry musimy posiadac oryginalne, chyba ze ktos chce do Retrona wpychac urzadzenia flash. Takiej osobie moge spojrzec w oczy i popukac sie w glowe.

Offline Lampros

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2014, 11:50:54 »
hmmm nie zgodzę się z tym, że Retron 5 jest nastawiony jakoś szczególnie na młode pokolenie. Jego grupą docelową są raczej praktycznie wszyscy gracze. Owszem, możliwe, że będzie on miał możliwości wśród młodych się dobrze sprzedawać ( zwłaszcza tych, co nie mieli okazji mieć  MD, NESa, SNESa, itp. z racji wieku, a gry znaleźli po starszym bracie...), ale to nie zmienia faktu, że jest również idealnym sprzętem dla starych graczy, którzy mają już praktycznie wszystko w boksach, oraz do osób (do których ja należę), które wiele z tych konsol ma od dziecka, ale w swoim domu / mieszkaniu nie ma miejsca na pokój gracza z 4 kineskopowcami (czy nie podoba im się taka koncepcja wizualnie) - więc woli mieć pod płaskim TV na ścianie np. takiego Retrona 5 + Wii - a resztę konsol w szufladzie.

Hyperkin ma doświadczenie jeśli chodzi o klony konsol... A nad Retronem 5 trochę czasu już pracują. Liczę, że poradzą sobie z porządną emulacją gier.
Pozdrawiam,
Lampros

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 11, 2014, 12:40:34 »
Retron 5 jest (...) również idealnym sprzętem dla starych graczy, którzy mają już praktycznie wszystko w boksach, (...) ale w swoim domu / mieszkaniu nie ma miejsca na pokój gracza z 4 kineskopowcami

Ja jakos daje sobie rade bez czterech kineskopowcow, a pod TV mam az dziewiec konsol, z czego piec podpietych na stale. Wejsc w samym TV mam opor, w tym 2 x RGB SCART, S-Video, dwa kompozyty, component i piec HDMI, z tylu, z boku i z podskoku. Gdybym chcial emulowac i schowac starsze konsole, moglbym rownie dobrze zainwestowac w Androidowego dongle'a podpinanego bezposrednio pod HDMI, i zaopatrzyc sie w kontroler Bluetooth [lub zainstalowac aplikacje obslugujaca DualShock'a 3].

Cytuj
Hyperkin ma doświadczenie jeśli chodzi o klony konsol... A nad Retronem 5 trochę czasu już pracują. Liczę, że poradzą sobie z porządną emulacją gier.

Co prawda napisalem juz o tym wyzej, ale napisze raz jeszcze. Hyperkin moze sobie pracowac nad Retronem od roku, dwoch czy pieciu lat. Nie zmienia to faktu, ze rozwijana od wiekow emulacja programowa nadal odbiega od oryginalu. Pierwszy znany mi emulator MegaDrive pojawil sie w '97. Siedemnascie lat pozniej nadal nie moglismy poprawnie emulowac demka, ktore wykorzystuje kilka egzotycznych sztuczek.

Pomijam juz fakt, ze chcesz na ekranie TV przez Retrona grac w gry z Virtual Boy'a, oraz to, ze nie odpowiedziales na moje wczesniejsze pytanie. Chcialem sie dowiedziec w co i ile grales, by poczuc bol glowy i zmeczenie.

Tak przy okazji, ciekaw jestem ile osob z forum poczulo sie gorzej podczas zabawy z 3DS'em. Kiedys temat ten byl dosc glosny, ale od dawna nie widzialem zadnych skarg. Jesli wierzyc niektorym zrodlom, problem byl na tyle powazny, by posiadacze 3DS'a chcieli go zwrocic. Dla przypomnienia:

- > Daily Mail
- > CBBC
- > Business Insider
- > Forbes

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 11, 2014, 15:15:22 »
Morden, z tym, że komuś jest niedobrze to niestety prawda. Sam niestety należę do takich ludzi. Na swoim 3DS'ie gram z wyłączonym efektem 3D lub czasem go włączę na chwilę, ale bardzo szybko męczy mi oczy i po jakimś czasie zaczyna mnie boleć głowa.
Z Virtual Boyem mam w sumie podobnie, tylko, że tam dochodzi jeszcze to, że wyświetlacz jest monochromatyczny przez co oczy bolą mnie znacznie szybciej (do tego obraz z czasem zaczyna się rozmywać).

Nie widzisz żadnych skarg, bo omówiliśmy temat zaraz po premierze konsoli. Jako, że nic się nie zmieniło to nie ma już co pisać. No chyba, że chcesz żebym codziennie umieszczał na forum posta "nadal męczą mi się oczy i boli mnie głowa po graniu z efektem 3D" :P

Nie wiem od czego to jest zależne, może od tego, że mam astygmatyzm albo takie po prostu uwarunkowanie genowe. Za około rok będę miał operację laserową, wtedy napiszę wam czy coś się zmieniło w tej materii. Póki co zostaje mi oglądanie filmów w 2D bo po 3D także boli mnie głowa (czasem go nawet nie widzę) już nie mówiąc o IMAX'ie, po którym mam cały dzień do kitu.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2014, 15:49:13 »
mingan, jak tak patrzę to odnoszę wrażenie, że to prowokacja Mordena by Lampros przyznał się, że nigdy nie korzystał z Virtual Boya. :p

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 11, 2014, 16:15:46 »
Nie widzisz żadnych skarg, bo omówiliśmy temat zaraz po premierze konsoli.

Mowiac o skargach mialem na mysli odwiedzane przeze mnie zakatki internetu, nie tylko forum GBF. Problemy zwiazane z 3D byly goracym tematem na piec minut, a teraz wszystkim przeszlo, a przeciez sa osoby, ktore 3DS'a nigdy wczesniej nie mialy. Inna sprawa, ze sa osoby, ktore przez chorobe lokomocyjna nie moga grac w FPS'y, o czym rowniez zbyt czesto sie nie mowi, bo zadna to goraca nowinka zwiazana z premiera nowej konsoli.

Cytuj
mingan, jak tak patrzę to odnoszę wrażenie, że to prowokacja Mordena by Lampros przyznał się, że nigdy nie korzystał z Virtual Boya.

Lub przyznal sie w co i ile gral, bo opinie o skutkach grania ma wyrobiona, wiec chcialbym sie dowiedziec na czym ja wyrabial. Jesli jest cos, czego nie lubie, to owczy ped w odniesieniu do sprzetow i gier. Na ktorymkolwiek z wiekszych serwisow pojawi sie kolejny Top Ten, wymieniajacy najgorsze konsole swiata, i kazdy juz wie, ze N-Gage to skonczony szajs, gra na Virtual Boy'u to praktycznie lobotomia, a Wii U to porazka, bo sprzedalo sie tylko iles tam milionow, a nie gazylion kwadrylionow.

Zawsze przypomina mi sie historia z naszego, polskiego podworka. Lata temu w Neo, Gulash ocenil gre Chameleon Twist na bodajze -1, w skali od 1 do 10. Tym samym napietnowal ja na i ludzie, ktorzy Nintendo 64 nie widzieli na oczy, bo konsola ta nie byla wtedy zbyt popularna, jechali po niej, powtarzajac opinie Gulasha niczym papugi. Taki sam efekt maja te wszystkie listy Top Ten. Kazdy wie, ze najwiekszym szajsem na Atari 2600 byla gra E.T. a na N64 gorszy od Chameleon Twist moze byc tylko Superman. Jesli ktos mowi o bolu glowy i zmeczeniu, odnosi sie do czegos, co jest bardzo indywidualne, tak jak zmeczenie oczu w przypadku 3DS'a. Ja na przyklad problemow z 3D nie mam i czesto podkrecam efekt praktycznie do oporu.

Zrodlem tego typu opinii powinny byc wlasne doswiadczenia, a nie wiecznie umacniany stereotyp. Dlatego poprosilem o sprecyzowanie tytulu i czasu, po jakim bol glowy u Lamprosa wystapil.

Offline Lampros

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2014, 16:25:41 »
Co do operacji laserowej, to nie chcę Ci niszczyć nadziei, ale ją miałem (miałem zarówno + wadę jak i astygmatyzm +) i niestety od efektu 3d nadal głowa potrafi boleć. Możliwe, że to jest od wady wzroku w ogóle niezależne... prędzej bym strzelał w coś pokroju "choroby morskiej" dla mózgu.

Czy ja wiem, czy można powiedzieć, że się w nią nagrałem... raczej nie. Grałem na niej z jakieś 30 min. i to w sporym harmiderze... w Tetrisa (tego w takim sześcianie jakby) i Vertical Force.

Nie zmienia to jednak faktu , iż według mojej prywatnej (na nikim niczego nie wymuszam) opinii to jest beznadziejna konsola. Z wielką jednak chęcią bym pograł w te gry, jak już pisałem, na telewizorze z okularami 3D / albo np. na Oculus Rift. (ciekawi mnie ten sprzęt, bo ponoć jest łaskawszy dla naszej głowy :) )
https://www.youtube.com/watch?v=3q_mgIlN0_Q

Nie rozumiem Cię Morden... nigdy nie posiadałem na własność np. GB Micro, a uważam, że to świetna konsola... czy to jest coś innego, aniżeli moja negatywna opinia odnośnie Virtual Boy'a?

Odnośnie emulacji w Retronie i przekłamań... jest już sporo materiału odnośnie działania konsoli. Pewność człowiek uzyska dopiero po premierze, to nie ulega wątpliwości... ale sądzę, że przeceniasz te problemy w emulacji gier nieco na wyrost. Niemniej mnie zaciekawiłeś... zwłaszcza z tymi problemami z emulacją MD. Masz może jakiś ciekawy artykuł, albo porównanie (zaznaczenie) przekłamań ?
Pozdrawiam,
Lampros

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Virtual Boy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 11, 2014, 17:06:52 »
Tak przy okazji, ciekaw jestem ile osob z forum poczulo sie gorzej podczas zabawy z 3DS'em. Kiedys temat ten byl dosc glosny, ale od dawna nie widzialem zadnych skarg. Jesli wierzyc niektorym zrodlom, problem byl na tyle powazny, by posiadacze 3DS'a chcieli go zwrocic.

Powodów jest kilka oto niektóre z nich:

-> Minęła moda na 3D, zarówno w kinach jak i elektronice.

-> Ludzie coraz częściej grają z pełnym wyłączeniem efektu 3D. Osobiście nie pamiętam już kiedy grałem z włączonym efektem 3D, jedyną pozycją którą przeszedłem w całości był SML3D. W przypadku reszty pozycji które posiadam, praktycznie nigdy go nie włączam. Zmęczenie po dłuższej sesji jednak występuje, zwłaszcza jeżeli ktoś pracuje cały dzień na komputerze. W moim przypadku nie ma mowy o bólach głowy czy zawrotach/wymiotach, niemniej występuje pewien drobny dyskomfort, na który szczerze mówiąc nie mam ochoty. A to tylko czubek góry lodowej, bowiem po włączeniu 3D w niektórych pozycjach mają miejsce spore dropy animacji i inne przypadłości. Zdecydowanie zabawa tylko dla fanów technologii 3D.

-> Nintendo wypuściło nową wersję konsoli pozbawioną efektu 3D -> 2DS.

-> Nintendo przestało rozwijać zastosowanie efektu 3D w grach (np. NSMB2, Pokemon X/Y). Służy on już jedynie podtrzymaniu tradycji i jest dodawany troszkę "na siłę" poprzez dodanie efektu "głębi". Próżno szukać twórczego zastosowania tej technologii, które było obiecywane na zapowiedziach. Moje zdanie na ten temat i jednocześnie prognoza na przyszłość jest takie, że koncern będzie się powolutku wycofywał z tematu (czego przejawy można już zaobserwować), a pod koniec generacji doświadczymy już gier, w których 3D będzie zupełnie marginalnym "gimmickiem".

-> Tak jak pisze Mingan. Ile można dyskutować o tym samym? Tak samo nie można się wzburzać na myśl o pękających zawiasach w DS Lite, bo przecież wszyscy wiemy, że pękają one naturalnie, wręcz z automatu niezależnie od użytkownika, eksploatacji i tego, czy obudowa jest oryginalna czy podrobiona. Niemniej nie można bagatelizować problemu bowiem uczucie dyskomfortu przy oglądaniu efektu 3D występuje u znacznej części użytkowników systemu. Na każdej grze na ten system można przeczytać ostrzeżenie aby robić przerwy w trakcie gry w 3D. Ostrzeżenia łudząco podobne do tych o epilepsji, którą mogą spowodować szybko wyświetlające się obrazy i migające elementy, zamieszczanych w praktycznie każdym manualu gry na konsole. A istnienia owego zjawiska nikt nie neguje. Nie doczytałem się jeszcze natomiast informacji (na pudełku z konsolą, w manualu) o tym, że nieumiejętne otwieranie konsoli DS Lite może spowodować uszkodzenie zawiasów dlatego wciąż ciężko mi uwierzyć, że występowanie owego problemu jest naturalne. Ale to temat na inną dyskusję :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2014, 17:13:23 wysłana przez Antari »