Game Boy > Gry

Jak odróżnić podróbkę od oryginału - seria Pokemon na GBA

(1/7) > >>

Antari:
O tyle o ile obecnie problem nie dotyczy gier z serii Pokemon na konsole GB/GBC, na GBA dzięki fali podróbek z USA, która zalała niedawno rynek europejski problem urasta do poważniejszych rozmiarów. Artykuł na stronie głównej poświęcony zagadnieniu "Jak odróżnić podróbkę od oryginału" wydaje się nie dość ostro precyzować kwestię w przypadku nowych, bardzo dobrze wykonanych "piratów".

Z uwagi na fakt, iż na forum w temacie "Czy gra jest oryginalna", pojawia się coraz więcej wątpliwości związanych z oryginalnością gier z tej serii, myślę, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie artykułu poświęconego konkretnie temu zagadnieniu. Wszystko zależy jednak od zaangażowania użytkowników forum. Mogę zająć się tekstem i wykonać zdjęcia oryginalnych kartridży z grami Pokemon Sapphire, Fire Red, Leaf Green EU oraz jednego z wielu bootlegów Pokemon Sapphire w wersji USA. Innych tytułów niestety nie posiadam. Zdjęcia oczywiście obejmą zarówno wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny.

Myślę, że dobrym sposobem byłoby wykonanie skanów okładek i zdjęć kartów z przodu i z tyłu. Niestety musiałyby to być zdjęcia w bardzo dobrej jakości, ułożone pod odpowiednim kątem itd. Jeżeli ktoś nie dysponuje umiejętnościami/sprzętem skany wydają się być dobrą alternatywą. Nieocenione wydają się być zdjęcia/skany Poksów w wersjach USA, bo te są najczęściej podrabiane.



1. Pokemon FireRed PAL [EU].




2. Pokemon LeafGreen PAL [EU].




3. Pokemon Sapphire PAL [EU].




4. Pokemon Ruby PAL [EU].



5. Pokemon Emerald PAL [EU].



6. Pokemon Emerald NTSC [USA].








1. Nieoryginalny kartridż Pokemon Sapphire NTSC [USA].



GRAnith:
Mam Ruby EUR, Emerald EUR i USA, Leaf Green EUR i Fire Red EUR. Postaram się szybko zrobić zdjęcia.

Sądzę, że warto też zajumać zdjęcia bootlegów z Allegro.

Antari:
Myślę, że Ruby i oba Emeraldy by wystarczyły, a masz możliwość zrobienia też skanów? Najwyżej wybierzemy najlepszą jakość. Ja też zrobiłbym skany ale niestety mój skaner to już pra-pra-pradziad obecnych skanerów. Zrobić zdjęcia Poków jest o tyle trudno, że nalepka jest błyszcząca i ciężko uchwycić ją w całości bez błysków i odbić.

Raczej wolałbym uniknąć "pożyczania bez pytania" zdjęć zrobionych przez kogokolwiek. Inna sprawa, że znaleźć takie w dobrej jakości to już niemal cud. 

GRAnith:
Na szczęście mój Tata może mi użyczyć dobrego sprzętu fotograficznego. Więc ze zdjęciami jest zero problemów.

Wiele zdjęć od masowych podróbkowiczy jest bardzo dobrej jakości. Te stingi i inne takie produkują podróbki na wysoką skalę i kłamią, że to oryginały. Takie zjawiska trzeba piętnować i wskazać na przykładach. Nie widzę w tym problemu. Wyobraźcie sobie, że będą od nas roszczyli byśmy je usunęli!

stasiek19:
Mogę jakoś pomóc? bo widzę, że sapphire wam potrzebny

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej