Autor Wątek: Turniej GBForever  (Przeczytany 2733 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Turniej GBForever
« dnia: Czerwiec 25, 2015, 14:14:55 »
Co myślicie o zrobieniu czegoś w stylu Nintendo World Championships, ale lokalnie na forum?

Wyglądałoby to tak, że:

* Wybieramy 3 lub więcej gier na wybraną konsolkę GB (lub mieszane)
* Określamy czas nadsyłania wyników (zdjęcie konsolki z włączoną gra i widocznym wynikiem + karteczka obok z podpisem i datą)
* Wybieramy zwycięzce i... (opcjonalnie) przyznajemy nagrodę.

Można to połączyć z działaniem na fb i ogłosić na innych forach w celu promowania portalu. Jeśli pomysł zaskoczy zostanie stworzona mała strona z tabelą uczestników, regulaminem a na końcu z wynikami.

Wyników nie będzie można publikować na forum przed finałem, więc nie będzie elementu zniechęcenia kiedy jakiś z uczestników osiągnie kosmiczny wynik w danej grze.

Minusem może być dostępność wybranych gier u uczestników, ale można wybrać takie tytuły, które ma większość lub można je zdobyć w stosunkowo łatwy sposób.

Nagroda może być, ale nie musi (wpisowe np. 5-10zł). Jeśli technicznie będzie to możliwe to wygrany otrzyma wyróżnienie na forum (jeszcze do obmyślenia) lub inny element gratyfikacji.

Moje typy gier na chwilę obecną (chodzi o dostępność): SML, Tetris lub Tetris DX, Dr. Mario.

Można obgadać możliwość korzystania z emulatorów, ale tylko na konsolach serii GB, ewentualnie DS. Oczywiście trzeba posiadać w takim przypadku oryginał.

Czekam na uwagi.

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Turniej GBForever
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2015, 14:21:23 »
Według mnie ciekawy pomysł, ale wydaje mi się że ciężko było by wybrać te 3 gry, bo nie wszyscy mamy podobnie w kolekcjach

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Turniej GBForever
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2015, 14:31:38 »
Pomysł fajny, tylko kwestia gier. Ale jeżeli turniej zacznie działać, to pewnie podokupujemy to co trzeba na kolejne edycje :)
Z tego co mam, to proponowałbym Guitar Hero on Tour.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Turniej GBForever
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2015, 14:34:32 »
Pomysł fajny, tylko kwestia gier. Ale jeżeli turniej zacznie działać, to pewnie podokupujemy to co trzeba na kolejne edycje :)
Z tego co mam, to proponowałbym Guitar Hero on Tour.

Turniej dotyczyłby tylko gier na GB (GB/GBC/GBA) z racji tego, że GBForever traktuje głownie o tej serii konsolek od Nintendo.

Dostęp do gier faktycznie może być dużą barierą, ale dla chcącego nic trudnego :)

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Turniej GBForever
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2015, 14:49:13 »
traktuje głównie od GB, ale nie widzę powodu żeby nie zrobić też innej kategorii.
W regulaminie nigdzie nie ma zakazu dotyczącego innych konsol a na forum są działy im poświęcone.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Turniej GBForever
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2015, 14:58:13 »
traktuje głównie od GB, ale nie widzę powodu żeby nie zrobić też innej kategorii.
W regulaminie nigdzie nie ma zakazu dotyczącego innych konsol a na forum są działy im poświęcone.

Pewnie, droga wolna, zakładaj nowy temat :) Ten dotyczy akurat gier na konsole Game Boy.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Turniej GBForever
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2015, 15:27:22 »
Semi-arkadowy Warioland aka Super Mario Land 3. Z chęcia pogram i wyłożę pieniążek na nagrodę.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Turniej GBForever
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2015, 16:34:18 »
Tetris być musi :)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Turniej GBForever
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2015, 18:25:00 »
Pomysł ciekawy. Gry które tam widzę to:
Tetris (ten pierwszy~) albo lub i Dr. Mario
może jakiś Bomberman ale klasyczny, nie platformowy~
jakaś ścigałka - nie wiem jaka :L - a akurat ścigałka - żeby było różnorodnie~
jakaś platformówka, ale może nie Mario?... Zaproponuję (uwaga): Wizards & Warriors X: The Fortress of Fear
Ciekawostka - gra The Fortress of Fear była moją pierwszą grą na Game Boy~, niestety jej już nie posiadam, ale zauważyłem że droga nie jest.

Bo raczej widzę w turnieju 4 tytuły (tak klasycznie~)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Turniej GBForever
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2015, 11:26:43 »
No dobra, minimalne zainteresowanie jest, nie jest źle :P

Przez tydzień można wypisywać swoje typy co do gier i później zrobi się małe głosowanie w tym temacie. Przyjmujemy, że wybieramy gry tylko na GB Classic.

Podsumowując do tego miejsca mamy takie tytuły:

  • Tetris
  • Tetris DX
  • Dr. Mario
  • Bomberman (nie wiadomo jaki)
  • Wizards & Warriors X: The Fortress of Fear
  • Super Mario Land
  • Wario Land

Po głosowaniu określimy w jakim czasie należy zaopatrzyć się w wybrane gry.

Dodam jeszcze, że ja sam nie mam większości w/w gier w kolekcji, więc też będę musiał wybrać się na polowanie :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 13:23:44 wysłana przez GBM_Fan »

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Turniej GBForever
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2015, 15:05:37 »
Zawsze możemy zrobić "oszczędny turniej" i wysyłać do siebie cartridge. I każdy miał na zabawę z cartem np. ze 3 dni, po czym wysyła dalej~... Problem w tym, że takie coś by się dłużyło i dłużyło... :L