Inne konsole > Sprzęt

[DS Classic] Folie ochronne na ekran

(1/2) > >>

Rezor:
Używacie do ochrony ekraników konsolek folii? Je¶li tak to jakiej?

Ja dzisiaj założyłem na mojego DS Classic folię hori, tak± za kilka zł z allegro. Na górny ekran założyła się perfekcyjnie, prawie nie widać, że tam jest. Za to na dotykowym zrobił się na dole mały b±bel i za cholerę go nie mogę usun±ć. My¶lałem, żeby zdj±ć folię i założyć jeszcze raz, ale nie wiem czy to dobry pomysł?
Czy po zdjęciu folii i ewentualnym umyciu jej, będzie się nadawała do powtórnego założenia czy trzeba zakładać now±?

Ogólnie, dopóki nie posiadałem DSa nigdy nie używałem żadnych folii i jak teraz wspomnę mojego GBA z niczym niezabezpieczonym ekranikiem, to aż mam wyrzuty sumienia ;)

marlo92:
taka umyta folia raczej już się nie nadaje lepiej już zostawić ten b±belek powietrza ;] co do b±belka powietrza pod foli± to za mocno go nie ci¶nij bo ekran jest dotykowy i może go uszkodzić ;/ ja osobi¶cie nie lubię foli na ekrany staram się zawsze dbać o sprzęt a w tym wypadku dobry stylus to podstawa od czasu do czasu czyszczę ekrany ¶rodkiem w spraju  do LCD ale tylko wtedy jak jest taka potrzeba bo co za dużo to niezdrowo

Marcin:
Ja używam jaki¶ podróbek z DXa i się dobrze sprawdzaj±. Ponieważ kosztuj± chyba jako¶ dolara to można kupić tego kilka sztuk od razu, będzie na inne konsole i na zapas jak się na DSie porysuje. Ale na pewno nie da się ich oderwać i nakleić ponownie. Trzeba ogólnie uważać przy odrywaniu takich foli z dolnego ekranu, gdyż dolne ekrany w DSie maj± to do siebie iż powłoki jakie się tam znajduj± (TS) mog± się rozkleić podczas takiej operacji. 

Ogólnie folie to ¶wietna sprawa, nie ma szans porysować ekranów :) Bez foli natomiast łatwo o rysy. Wystarczy iż z drobink± kurzu małe ziarnko piasku osi±dzie na TS, a my je smyrniemy stylusem i może powstać piękna głęboka rysa przez DSa. Im więcej kto ma kurzu w domu tym bardziej musi uważać ;D

Same folie się rysuj±, ale nie na tyle aby było niezbędne ich wymienianie co chwile.   

LifeRetro:
Mam folie na DS'ie od czasu jego pierwszego "użycia" <czyt. grania>

Moje folie to rzekome "Hori" ale ile w tym prawdy to nie wiem. Nie mam już opakowania żeby zweryfikować czy to fałszerki. W każdym razie spisuj± się nieĽle, do dzi¶ nie narzekam.

Ryukendn:
Też miałem kiedy¶ folię hori na dsie, spisywała się bardzo dobrze, bez problemu się nakleiła, jedynie z mojej winy na dolnym ekranie pojawiły się 2-3 b±belki powietrza których nie szło za żadn± cenę usun±ć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Następna strona

IdĽ do wersji pełnej