Autor Wątek: Jak zbierać gry?  (Przeczytany 4091 razy)

Offline Borsuk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
Jak zbierać gry?
« dnia: Grudzień 30, 2016, 15:07:18 »
Zastanawiam się w jaki sposób kolekcjonujecie gry na GB? Wiadomo, niektórzy zbierają same katridże inni wyłącznie gry w pudełkach. Dla jednych ma znaczenie czy w pudełku jest komplet instrukcji i ulotek, a dla innych egzemplarzem kolekcjonerskim jest już samo pudełko z luźno wrzuconym katridżem. Do tego niektórzy akceptują gry lub pudełka w gorszym stanie, a dla innych zbieraczy gra nie znajdzie się w kolekcji jeżeli jest już chociażby lekko rozfoliowana. Zastanawiam się jakie podejście mają użytkownicy GBForum? Jakbyście uszeregowali w kolejności od najbardziej pożądanego do najmniej interesującego poszczególne opcje?:
1. CIB zafoliowany
2. CIB rozfoliowany w idealnym stanie
3. CIB w średnim stanie "widać że używany"
4. CIB mocno podniszczony
5. CIB  w idealnym stanie, ale niekompletny (np. brak instrukcji lub kartonowej wkładki)
6. CIB w średnim stanie "widać że używany", ale niekomplentny (np. brak instrukcji lub kartonowej wkładki)
7. Sam katridż w idealnym stanie
8. Sam katridż w gorszym stanie

Dla mnie w kolejności od najbardziej atrakcyjnego do najmniej to tak jak ustawiłem powyżej. Zastanawia mnie czy ktoś ma np. tak że jak ma do wyboru niekompletnego CIBa a sam katridż w idealnym stanie to będzie wolał katridż. Są tacy? Czym się kierujecie w sposobie waszego kolekcjonowania? Można to jakoś uzasadnić?


 

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2016, 15:43:18 »
Ja bym wolał sam kartridż w dobrym stanie niż zniszczony z pudełkiem...
Generalnie najbardziej mi zależy na kartridżu (mówimy o GB*). Ma być oryginalny i w przyzwoitym stanie. Pudełka mnie nie interesują, a już zafoliowane w ogóle... Zbieram gry, w które chcę zagrać (albo wiem, że w przyszłości będę chciał). Bez sensem byłoby przepłacanie za zafoliowane pudełko i potem brak możliwości zagrania w grę...
To tak z mojego punktu widzenia :)

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2016, 20:36:37 »
Ja zawsze jak kupuję grę na gb to z góry zakladam że nie będe kupiwał z pudelkiem bo mnie nie stać. Kiedy zaglądam na allegro to po prostu szukam najtańszego, byle oryginalnego, karta z daną grą. Oczywiście dobrze kiedy jest w dobrym stanie, ale o ile da się włączyć, to jest to coś dla mnie. Raz kupilem phoenix wrighta z pudelkiem, ale kardridż schowalem do pudelka zbiorczego a oryginalne pudełko po prostu showalem do szafy, więc tak czy owak pudelka nie mają dla mnie dużego znaczenia.

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2016, 21:24:47 »
Ja bym wolał sam kartridż w dobrym stanie niż zniszczony z pudełkiem...
Generalnie najbardziej mi zależy na kartridżu (mówimy o GB*). Ma być oryginalny i w przyzwoitym stanie. Pudełka mnie nie interesują, a już zafoliowane w ogóle... Zbieram gry, w które chcę zagrać (albo wiem, że w przyszłości będę chciał). Bez sensem byłoby przepłacanie za zafoliowane pudełko i potem brak możliwości zagrania w grę...
To tak z mojego punktu widzenia :)

Mam dokładnie takie samo podejście.
Kiedyś nawet jak utrafilem Nówkę w folii Nes Classic Pac-Man to sprzedałem bo szkoda migo było żeby leżał u mnie.
A tak ktoś ma w kolekcji👍

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2016, 22:15:57 »
Boxy tylko jak się trafi okazja. Generalnie zbieram wszystkie kartridże, które wyszły na GB Classica. Naklejka musi być ładna, oryginał, niejapońskie, język w grze angielski. Interesują mnie wszystkie, których nie mam :)

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2016, 14:01:39 »
Kupuje tylko oryginalne, w dobrym stanie karty i po angielsku. Najlepiej od ludzi, którzy sprzedają swoją kolekcje, fakt faktem jest drożej, ale mogę być pewny że kart działa i jest w dobrym stanie

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2016, 17:30:05 »
A dla nie liczy się stan tylko gra i język. Jak kupie w słabym tanie to mam stronę ze skanami okładek i pudełek i można sobie odrestaurować karta.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2017, 14:40:33 »
U mnie bywa różnie, ale z czasem zauważyłem, że jednak nośnik w bardzo dobrym stanie jest dla mnie najważniejszy :) Chyba słaby ze mnie kolekcjoner ;)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2017, 14:59:15 »
Nie pamiętam, kiedy ostatnio kupiłem grę na Game Boya, ale kiedy przybywało ich u mnie najwięcej, zwracałem uwagę głównie na poniższe czynniki:
- wydanie (tylko europejskie, chyba że gra jest exclusive'em dla innego regionu)
- kompletność zestawu (przynajmniej box+instrukcja)
- relacja stan/cena (generalnie gra ma być tylko sprawna i mieć naklejkę)

Oczywiście robiłem wyjątki od tej reguły, np dla tytułów first-party od Nintendo: te musiały być zupełnie kompletne i w lepszym stanie.

Offline suenim

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • http://powiekszanie-piersi.net.pl/czy-mozna-uzywac-krem-na-rozstepy-na-piersiach-w-ciazy/
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2017, 08:15:06 »
Ze mnie to jak widać żaden kolekcjoner, bo zwracam uwagę tylko na kartridż. Pudełka mi zalekają, wolę wystawkę samych kartridży :)

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2017, 08:45:27 »
Ja tez zbieram same carty.
Dlatego jak trafi mi sie cos z pudełkiem lub instrukcja to sprzedaje, bo są ludzie którzy chcą same komplety a po co ma u mnie zalegać jak ktoś może mieć z tego radość:)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2017, 19:32:10 »
Staram się mieć kompletne wydania gier, które bardzo lubię - najlepiej bez folii, bo nie szkoda zagrać.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2017, 00:25:29 »
Nowości raczej tylko ze sklepów czyli stan nowy w folii. Retro raczej zawsze używane i niekompletne bo za słaby jestem w te klocki finansowo żeby móc pozwolić sobie na tego rzędu wydatki. Niestety ale kompletne wydania (box, manual, nośnik - czasem folia), osiągają astronomiczne jak dla mnie ceny w przypadku retro. Wszystko zależy oczywiście od przychodów, jestem przekonany, że dla niektórych są to "grosze". Gdybym mógł sobie jednak pozwolić to brałbym w jak najlepszym stanie i komplety. A tak pozostaje polować na mega promocje na forach/olx/allegro i brać co jest.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Jak zbierać gry?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2017, 13:41:35 »
Zbieram tylko gry na DMG, przede wszystkim liczył się stan carta. W drugiej kolejności - kompletność zestawu.