Ogólny > Ogólny

Jak zbierać gry?

(1/3) > >>

Borsuk:
Zastanawiam się w jaki sposób kolekcjonujecie gry na GB? Wiadomo, niektórzy zbierają same katridże inni wyłącznie gry w pudełkach. Dla jednych ma znaczenie czy w pudełku jest komplet instrukcji i ulotek, a dla innych egzemplarzem kolekcjonerskim jest już samo pudełko z luźno wrzuconym katridżem. Do tego niektórzy akceptują gry lub pudełka w gorszym stanie, a dla innych zbieraczy gra nie znajdzie się w kolekcji jeżeli jest już chociażby lekko rozfoliowana. Zastanawiam się jakie podejście mają użytkownicy GBForum? Jakbyście uszeregowali w kolejności od najbardziej pożądanego do najmniej interesującego poszczególne opcje?:
1. CIB zafoliowany
2. CIB rozfoliowany w idealnym stanie
3. CIB w średnim stanie "widać że używany"
4. CIB mocno podniszczony
5. CIB  w idealnym stanie, ale niekompletny (np. brak instrukcji lub kartonowej wkładki)
6. CIB w średnim stanie "widać że używany", ale niekomplentny (np. brak instrukcji lub kartonowej wkładki)
7. Sam katridż w idealnym stanie
8. Sam katridż w gorszym stanie

Dla mnie w kolejności od najbardziej atrakcyjnego do najmniej to tak jak ustawiłem powyżej. Zastanawia mnie czy ktoś ma np. tak że jak ma do wyboru niekompletnego CIBa a sam katridż w idealnym stanie to będzie wolał katridż. Są tacy? Czym się kierujecie w sposobie waszego kolekcjonowania? Można to jakoś uzasadnić?


 

igor:
Ja bym wolał sam kartridż w dobrym stanie niż zniszczony z pudełkiem...
Generalnie najbardziej mi zależy na kartridżu (mówimy o GB*). Ma być oryginalny i w przyzwoitym stanie. Pudełka mnie nie interesują, a już zafoliowane w ogóle... Zbieram gry, w które chcę zagrać (albo wiem, że w przyszłości będę chciał). Bez sensem byłoby przepłacanie za zafoliowane pudełko i potem brak możliwości zagrania w grę...
To tak z mojego punktu widzenia :)

stasiek19:
Ja zawsze jak kupuję grę na gb to z góry zakladam że nie będe kupiwał z pudelkiem bo mnie nie stać. Kiedy zaglądam na allegro to po prostu szukam najtańszego, byle oryginalnego, karta z daną grą. Oczywiście dobrze kiedy jest w dobrym stanie, ale o ile da się włączyć, to jest to coś dla mnie. Raz kupilem phoenix wrighta z pudelkiem, ale kardridż schowalem do pudelka zbiorczego a oryginalne pudełko po prostu showalem do szafy, więc tak czy owak pudelka nie mają dla mnie dużego znaczenia.

gorzki:

--- Cytat: igor w Grudzień 30, 2016, 15:43:18 ---Ja bym wolał sam kartridż w dobrym stanie niż zniszczony z pudełkiem...
Generalnie najbardziej mi zależy na kartridżu (mówimy o GB*). Ma być oryginalny i w przyzwoitym stanie. Pudełka mnie nie interesują, a już zafoliowane w ogóle... Zbieram gry, w które chcę zagrać (albo wiem, że w przyszłości będę chciał). Bez sensem byłoby przepłacanie za zafoliowane pudełko i potem brak możliwości zagrania w grę...
To tak z mojego punktu widzenia :)

--- Koniec cytatu ---

Mam dokładnie takie samo podejście.
Kiedyś nawet jak utrafilem Nówkę w folii Nes Classic Pac-Man to sprzedałem bo szkoda migo było żeby leżał u mnie.
A tak ktoś ma w kolekcji👍

Cezary:
Boxy tylko jak się trafi okazja. Generalnie zbieram wszystkie kartridże, które wyszły na GB Classica. Naklejka musi być ładna, oryginał, niejapońskie, język w grze angielski. Interesują mnie wszystkie, których nie mam :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej