Autor Wątek: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami  (Przeczytany 70021 razy)

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 16, 2011, 18:14:53 »
Ja kupowałem od niego Uncharted 2. Miał mocno konkurencyjną cenę. Ciężko mi też powiedzieć cokolwiek negatywnego o tym sprzedającym. Średnia z 605 ocen sprzedaży, z samymi 5cioma gwiazdkami też pokazuje, że to godny zaufania allegrowicz. Widocznie Antari, miałeś jakiegoś pecha i myślę, że da się z nim załatwić jakieś korzystne rozwiązanie.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 16, 2011, 19:35:32 »
Może zamiast pisać na forum długie posty byś napisał do niego maila i wyprostował sytuację? Założę się że zwróci przynajmniej część kosztów.

Ja od niego miałem m.in. FE na Wii które było w stanie idealnym jak zapewniał sprzedawca, gra wyglądała jak wyjęta z foli.

Racja, zamiast pisać długie posty powinienem się rozkoszować udanym zakupem ale uwaga... NIE MOGĘ TEGO ZROBIĆ. Bo sprzedający myślał że ma do czynienia z żółtodziobem i nikt nie wyczuje jego intrygi. 99% osób machnęłaby ręką i powiedziało ok, nie ma różnicy. Ba, zapewne większość nie zauważyłaby różnicy i była zadowolona że ma grę "nówkę". Ja jestem wymagający bo tworzę swoją kolekcję starannie według swoich zasad. Nie ma tutaj mowy o żadnych kompromisach.

A odnośnie "załatwienia tego ze sprzedawcą", no koledzy, ja nie po to kupuje grę żebym musiał ją odsyłać (zapewne na swój koszt), a następnie bawił się w przelewanie pieniędzy z konta na konto. Raz że nie mam czasu (święta), dwa nie mam ochoty. Liczyłem na prostą, bezproblemową i szybką transakcję, posiłkowałem się opinią na temat sprzedawcy. Niestety okazało się to ułudą. Opis wskazywał jednoznacznie na oryginalny produkt, a rzeczywistość jest zupełnie odwrotna. Teraz muszę się bawić w poszukiwanie jakiejś taniej gry za 10-20 zł na allegro żeby wymienić pudełko...

Obstaje przy swoim i nie polecam. Nie mam czasu bawić się w podchody ze sprzedającym, jestem już na to za stary chyba.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 16, 2011, 19:55:42 »
Więcej czasu straciłeś pisząc też posty niż wymieniając maile ze sprzedającym. Moim zdaniem TRZEBA się kłócić o swoje by ustawiać odpowiednio sprzedawców a nie uczyć ich że mogą wciskać ludziom kit. No ale Twoja wola co zrobisz.


Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 16, 2011, 20:51:46 »
Ja się poniekąd zgadzam z Antarim. Jeśli ktoś pisze że gra jest kompletna to taka powinna być, a więc i zawierać oryginalne pudełko - zwłaszcza w sytuacji kiedy zamiennik znacznie różni się od oryginału.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 16, 2011, 20:55:00 »
Ja się też zgadzam, ale myślę że można to spokojnie odkręcić bez odsyłania gry.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2012, 00:55:41 »
http://allegro.pl/gra-na-game-boy-advance-zelda-i2054011357.html

Jakiś biedak licytuje to :P Dla mało spostrzegawczych - kartridż to nie Zelda :P

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2012, 01:17:31 »
http://allegro.pl/pokemon-leaf-green-po-angielsku-i2152781621.html

Nie dość, że pirat, to jeszcze sprzedający jest od nas z forum...

http://allegro.pl/pokemon-ruby-version-po-angielsku-i2152781527.html

Tutaj też zarzeka się, że oryginał, ale jakoś napisu "Game Boy Advance" nie widać... Na innej aukcji jest identyczny cart i tam widać ten napis idealnie, a jakościowo zdjęcia z obydwu aukcji są podobne... Jak na moje to kolejny pirat.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2012, 07:24:08 »
http://allegro.pl/pokemon-leaf-green-po-angielsku-i2152781621.html

Nie dość, że pirat, to jeszcze sprzedający jest od nas z forum...

http://allegro.pl/pokemon-ruby-version-po-angielsku-i2152781527.html

Tutaj też zarzeka się, że oryginał, ale jakoś napisu "Game Boy Advance" nie widać... Na innej aukcji jest identyczny cart i tam widać ten napis idealnie, a jakościowo zdjęcia z obydwu aukcji są podobne... Jak na moje to kolejny pirat.
Kolego, czy w pierwszej aukcji jest napisane że to oryginał? Czytaj uważnie opisy. Zdjęcie jest na tyle dokładne że każdy zainteresowany to zauważy.
Co do drugiej aukcji. Również doczytaj uważnie opis. Jest w nim napisane, że ciężko uchwycić ten napis i nr seryjny wybity na labelu. Zainteresowanym mogę zrobić inne foto ze zbliżeniem na łuk i napis GBA. Nie jestem fotografem i mimo zastosowania namiotu bezcieniowego zdjęcia tych kartów wyszły kiepsko. Co do oryginalności, to zapytaj Antariego, któremu wysłałem zdjęcia do galerii GB Forever.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2012, 12:43:34 »
No okej, spoko, ale wiesz, żeby piraty sprzedawać :/ Chodzi mi o Green Leaf...

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2012, 12:52:26 »
No okej, spoko, ale wiesz, żeby piraty sprzedawać :/ Chodzi mi o Green Leaf...
calkowicie sie z tym zgodze
wiele osob pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, ze to pirat
troche to nieuczciwe i niemoralne
potem ludzie narzekaja na to, ze sa oszukiwani na allegro
ale Quake96 to nie nasza sprawa

http://allegro.pl/gra-na-game-boy-advance-zelda-i2054011357.html

Jakiś biedak licytuje to :P Dla mało spostrzegawczych - kartridż to nie Zelda :P
ja bym kupil sam box :P

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2012, 13:05:32 »
No nie nasza nie nasza :) Ale po to jest temat, żeby ostrzegać przed takimi aukcjami :P


Co do Zeldy, to ktoś już powiedział typowi że gra to ISS :P Także wycofano oferty kupna :D

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2012, 13:20:16 »
Opis dodany. Zobaczymy ilu osobom zależy na oryginalności a ilu na grze :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 24, 2012, 00:13:26 »
Ruby to oryginały w 100%. Żeby nie było wątpliwości. LeafGreen to bootleg :)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 24, 2012, 01:15:44 »
bootleg = pirat :)

hehe :D

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 24, 2012, 13:52:30 »
Tak, jak pisał Antari, Ruby ori, LeafGreen pirat.

@Quake96 - Z całym szacunkiem, nie rozumiem, o co się kłócisz. Napisał w aukcji, że to oryginał? Nie. Nie ma podstaw do oskarżania go o oszustwo. Proste. Owszem, gdybym kupił tą grę, licząc na oryginał a dostałbym pirata, nie byłbym zadowolony, ale też na zdjęciu doskonale widać, że to pirat. Nie mógłbym się wykłócać. OK, ktoś może nie wiedzieć. W aukcji jest już sprostowanie. Tylko skoro ono jest, to nikt nie dał za nią 64zł przypadkiem :) Zresztą skoro w aukcji z Ruby napisał, że to na 100% oryginał to w czym problem? Z palca chyba tego nie wyssał. Bo fixxxer1 raczej nie chce sie pakować w kłopoty :l

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2012, 14:10:40 »
Masz rację. Mi chodziło tylko o zwrócenie uwagi, że wiele osób z forum ma dość negatywne podejście do sprzedawania piratów, więc trochę zdziwiła mnie ta aukcja. Owszem jeśli chce to niech sprzedaje piraty, jego sprawa, ale dobrze, że chociaż teraz umieścił opis, że gra jest nie oryginalna, bo potem mogą być z tym problemy, a nikt ich nie chce ;) Osobiście nie mam żadnej urazy do Fixxxera, lecz jedynie chciałem zauważyć że świadomie/nieświadomie sprzedaje bootlega, który jest na tyle dobrze wykonany że wielu laików mogłoby pomylić go z oryginałem. ;)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2012, 14:19:55 »
haha i co teraz macie zamiar moralnie sie edukowac?
ten temat chyba nie temu sluzy
nie wiem gdzie Bart doszukales sie klotni i jakichs oskarzen

moim zdaniem Quake slusznie zwrocil na to uwage bo ktos z naszego forum juz nieswiadomie zostal wprowadzony w blad
nie kazdy potrafi rozroznic oryginalne i nieoryginalne gry jak ty Bart
rowniez sadze ze pirackie gry juz dawno powinny zniknac z rynku

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2012, 14:36:28 »
nie kazdy potrafi rozroznic oryginalne i nieoryginalne gry jak ty Bart

Artykuł może okazać się pomocny.

http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=400

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2012, 15:31:55 »
@igorch - OK, zwracam honor, może i kłótni nie było i nikt nie oskarżał fixxxera o oszustwo, ale i oszustem nie jest. Po prostu chciałem co nieco sprostować, bo na forum mały spór jednak się pojawił. Po części wyraziłem też swoje zdanie w temacie. Jak kogoś uraziłem to przepraszam, ale problemu większego nie widzę. Piraty owszem, powinny znikać i tu również się zgadzam lecz niestety są jeszcze osoby, które nadal produkują ten szmelc.

@Antari - To jest bardzo pomocny artykuł, powiedziałbym nawet, że cała moja wiedza płynie właśnie z niego, więc nie tak trudno się podszkolić :) Wystarczy 10 minut. Zresztą można było porównać cart z tym na stronie głównej i problem z głowy. A moja wiedza wcale nie jest taka duża :J

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 24, 2012, 15:37:10 »
No to widzę że problem zażegnany ;) Ja też nie miałem na celu nikogo oskarżać/obrażać, a jedynie zwrócić uwagę ;)