Autor Wątek: [GB Advance] EZ Flash IV - Skórka GBForever!  (Przeczytany 3267 razy)

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
[GB Advance] EZ Flash IV - Skórka GBForever!
« dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:21:58 »
Witam wszystkich serdecznie. Postanowiłem dzisiaj podzielić się z Wami tym, co udało mi się zrobić w ubiegły weekend. Chociaż... Chociaż 'zrobić' to stwierdzenie chyba zbyt przesadzone, bowiem moja praca nie jest gotowa w stu procentach, przez co nie jestem z niej zadowolony tak, jak chciałem. Ale do rzeczy, bowiem chyba jeszcze żaden Polak nie decydował się na wdrożenie w życie podobnego pomysłu.

Wszystko zaczęło się od podpatrzonych na stronie Sosuke skinów do mojej ulubionej nagrywarki, która nieustannie siedzi w gnieździe mojego GBA SP. Wielu próbowałem, w końcu moją ulubioną stała się błękitna skórka z logiem EZ Flash'a. Po jakimś czasie pomyślałem, że miło byłoby zrobić coś dla strony (i forum), którą odwiedzam co najmniej kilka razy w ciągu jednego dnia. Wybór padł na stworzenie własnej, opatrzonej logo świetnego serwisu o kultowych w pewnych kręgach Game Boy'ach.

I tak, ściągnąłem jeden z motywów (konkretniej - ten), rozpakowałem paczkę... Zacząłem grzebać w plikach. Okazało się, że wszystkie elementy graficzne są zapisane w standardowych bitmapach, toteż ich edycja wydawała się śmiesznie prosta. Korzystając z materiałów obecnych na stronie GBFu (logo...) zrobiłem własne obrazki, dostosowane do ekraniku konsolki Ninny. Zmieniłem przy okazji liczbę kolorów każdej bitmapy - z 256 do 45. Wszystko dlatego, ponieważ ekran przekierowujący do Sapera nie chciał się ładować. Możliwe, że to była moja wina, ale na szczęście teraz wszystko jest OK.

Oczywiście nie jest idealnie. Podczas włączenia pliku README jego tło troszkę wariuje - pojawiają się dziwne glitche co pewien określony czas - ale nie powoduje to w żadnym wypadku zwisu konsolki. Także kolory tła w 'Menedżerze plików' są jakieś takie... wyblakłe? Choć to może tylko złudne wrażenie, które dostrzegą posiadacze GBA SP AGS 001.  Średnio prezentują się ikonki kolejnych GB - niestety nie udało mi się jeszcze dojść do tego, jak je pokolorować, aby nie było białej obwódki wokół nich (sami zobaczycie, co mam na myśli pisząc te słowa). Jednak to chyba kwestia czasu, także spokojnie.

Skorzystałem z tłumaczenia Chaykina, więc menu jest w rodzimym języku. Sam plik README nie został jeszcze przetłumaczony, ale to też zmieni się z kolejnymi wersjami skórki.

Zachęcam do ściągania - z Waszymi nagrywarkami nie ma prawa się nic złego stać. Wystarczy, że po wcześniejszym rozpakowaniu WinRARem plik z BIOSem  przerzucicie normalnie na kartę pamięci i w chwili włączania się konsolki przytrzymacie przycisk R (pamiętajcie, aby w chwili aktualizacji przypadkiem nie wyłączać handhelda, niech licznik dojdzie 'do końca', czyli do 100 procent). Nie zapomnijcie po testach podzielić się opinią.

DOWNLOAD

Przykładowy obrazek z menu:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 11:19:08 wysłana przez Keitaro »

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [EZ Flash IV] Skórka GBForever!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:33:46 »
świetna robota, gratuluje pomysłu i inwencji twórczej ;) niestety nie wypróbuje bo nie mam nagrywarki.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [EZ Flash IV] Skórka GBForever!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:50:28 »
Ja tak samo jak Rhigavo nie posiadam nagrywarki, ale tomcio należą się duże słowa uznania! Moim zdaniem super pomysł. Ci, którzy takie nagrywarki posiadają będą mogli sobie "GBForever'owo" je "odpicować" : )
Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia w dalszych udoskonaleniach! : )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2011, 11:47:45 wysłana przez schematyczna »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [EZ Flash IV] Skórka GBForever!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2011, 22:52:27 »
Fajna sprawa! Szkoda że nie mam jak obejrzeć w akcji :) Może by zrobić jakiś dział download i dodać to na GBF hmm..

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [EZ Flash IV] Skórka GBForever!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2011, 10:45:34 »
Też niestety nie posiadam żadnego programatora więc nie pójdzie. Ale zajebista inicjatywa. Dałbyś radę zrobić jakiś filmik prezentujący ten motyw?
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [EZ Flash IV] Skórka GBForever!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2011, 11:45:14 »
Rewelacyjny pomysł Tomciu! Nie było mnie raptem kilka dni a tu taki news! :) Faktycznie trzeba będzie pomyśleć nad działem download, daj znać jak ukończysz prace!

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [EZ Flash IV] Skórka GBForever!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2011, 14:35:49 »
Nakręcenie krótkiego filmu jest dla mnie niemożliwe, nie dysponuję żadną cyfrówką (kamera w telefonie to nie kamera ^^). Jednak mogę udostępnić katalog ze wszystkimi bitmapami, więc jeśli ktoś jest chętny, niech napisze tutaj.

Być może dzisiaj wieczorem przetłumaczę plik README, oczywiście podlinkuję tam stronkę GBFu ;)

Offline CockBastard

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [EZ Flash IV] Skórka GBForever!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2011, 22:48:47 »
Przetestuję skórkę najszybciej jak będę mógł. dobry pomysł 111