Autor Wątek: Czy gra jest oryginalna?  (Przeczytany 132008 razy)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 17, 2012, 12:27:18 »
Tak, na pewno oryginalna. Co do ceny to może i nie aż tak dużo, bo stan naprawdę super i wszystkie papiery są :) Poza tym ta gra to nie jest jakiś tam crap :) oczywiscie nie ma sie co łudzić, że gra rzeczywiście jest NOWA, bo jak widac folii nie ma. Co to niby znaczy "tylko wytestowana"? Po co miałby testować NOWĄ, zafoliowaną grę? Jeśli chodzi o testowanie, jak ta gra wygląda itp. to też juz jej nie może nazwać "NOWĄ" :P Generalnie to ten cały Szalitar ma naprawdę fajne itemy i w ogóle bardzo duzo BOX-ów, ale za niektóre troche za dużo sobie woła :) No i nie wszystko original :D

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 17, 2012, 12:33:14 »
Szukałem nawet samego carta, ale ostatnio albo nic się nie pojawia albo szybko znika. Nowa czy nie, i tak bym rozpakował do grania ;) Utargowałem na 60zł z wysyłką i wziąłem :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 17, 2012, 12:58:05 »
Szukałem nawet samego carta, ale ostatnio albo nic się nie pojawia albo szybko znika. Nowa czy nie, i tak bym rozpakował do grania ;) Utargowałem na 60zł z wysyłką i wziąłem :)

Czyli można z gościem się targować? Sam mam coś od niego na oku :P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 17, 2012, 13:00:56 »
W ogóle ten Szalitar to ktoś z forum? Chyba oblatany w temacie GB jest, bo dużo tego sprzedaje. Pewnie łowi sprzęt z eBay :)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 17, 2012, 13:09:58 »
Wątpię, żeby był z forum. Już by się ujawnił, że to item od niego etc. Zresztą nie tylko dzięki GBF ludzie mają wiedzę na temat GB :) Może kolekcjonował od dawna. W każdym razie teraz sie tego wszystkiego pozbywa, bo naprawdę duuużo tego. Ale trochę to dziwne, bo tak znikąd się pojawiły te wszystkie rzeczy. Nagle mu się GB znudził? A może "wyrósł", jak to wiele ludzi zwykło robić? Bo watpię, żeby to wszystko zostało znalezione na strychu :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 14:56:34 wysłana przez Bart »

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 17, 2012, 13:14:07 »
Szukałem nawet samego carta, ale ostatnio albo nic się nie pojawia albo szybko znika. Nowa czy nie, i tak bym rozpakował do grania ;) Utargowałem na 60zł z wysyłką i wziąłem :)

Czyli można z gościem się targować? Sam mam coś od niego na oku :P
Ja się zawsze targuję, chyba że to mega okazja i nie ma na to czasu ;) Przeważnie udaje się wytargować np. darmową przesyłkę, zbiorową wysyłkę itp.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 17, 2012, 13:20:51 »
pewnie ma jakies zrodla i zarabia po prostu
mnie jakos nie przypadl ten uzytkownik do gustu
sprzedawal gbm niebieskiego
napisal, ze jest idealny
poprosilem o dokladniejsze zdjecia bo widzialem juz z obecnych, ze sa ryski
nie zrobil zdjec i odpisal mi, ze mial w rekach konsole w gorszym stanie i to nic takiego -.-
powiedzial, ze jest zdjecie przodu i tylu i ma mi to wystarczyc
okropnie mnie potraktowal (potencjalnego klienta)
ceny tez nie sa jakies atrakcyjne
staram sie unikac handlu z nim

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 17, 2012, 13:32:19 »
Eee... tak... czyli nie do końca uczciwy poza tym. Często jest tak na jego aukcjach, że jest cena wysoka i na przykład pisze MEGAOKAZJA, co ofkors jest nieprawdą. GB Classic szary to u niego "limited edition". Widziałem też takie aukcje, gdzie ewidentnie gra jest piratem a on pisze 100% oryginalna. Oczywiście wtedy możemy się kłócić i zwracać, ale nie wiem, czy z nim to możliwe :) No i jak pokazuje skany a nie real foto to raczej też pirata wystawia :P

EDIT: Marcin_N - tak to jest handlarz. Raz na Allegro było chyba z 5 sztuk nowego Rayman-a Raving Rabbids na GBA. Udało mi się kupić jedną sztukę, ale zaraz po mnie on kupił już 4 pozostałe (cena 18 zł). Za tydzien były już wystawione przez niego za 28 zł :D. 2 osoby to nawet od niego kupiły :O
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2012, 13:47:48 wysłana przez Bart »

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 17, 2012, 13:41:32 »
To jest typowy handlarz. Wylicytował ode mnie GBC, bez klapki z licznymi rysami, po czym po tygodniu wystawił tą samą konsolkę na allegro pisząc, że ideał itd.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 17, 2012, 13:45:38 »
Dla mnie to typowy handlarz ukrywający się pod przykrywką kolekcjonera :) Opisy często na wyrost i zdarzają się piraty. Mi się wydaje, że to jednak może być ktoś z forum lub okolic.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 17, 2012, 15:12:07 »
Kurde, wytropiliście mnie :P Dobra, przyznaję się. TO JA! ;]

Ja się zawsze targuję, chyba że to mega okazja i nie ma na to czasu ;) Przeważnie udaje się wytargować np. darmową przesyłkę, zbiorową wysyłkę itp.

No ja zawsze trafiam na jakichś mistrzuniów. Raz - gra zalegała na allegro tygodniami, coś koło 2-3 miesięcy obserwowałem. Napisałem w końcu czy nie obniży ceny o uwaga 5 zł. Jeżeli tak to kupię, jeżeli nie to będzie mu dalej zalegać. Powiedział, że cena i tak jest już promocyjna i nie obniży. Takich sytuacji miałem o wieeeele więcej. Nie czaje toku myślenia takich ludzi. Wolą kisić te itemy, które tylko obrastają kurzem zamiast szukać okazji żeby je jak najszybciej spieniężyć. Dlatego zapytałem, bo jak widać w moim przypadku "targowanie się" ze sprzedawcami jest mało efektywne. A może to brak umiejętności? ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 17, 2012, 15:29:37 »
Za 5 zł masz chleb i margarynę. Widocznie koleś zarabia na życie :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 17, 2012, 15:37:16 »
W kąśliwej odpowiedzi na maila napisałem, że i tak biorę, a te 5 zł wyżebrałem na ryneczku. Za stary jestem na obrażanie się na kogoś za brak wyobraźni :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 17, 2012, 15:50:28 »
Szczerze mówiąc sam bym się pobawił w takie "handlowanie", ale w trochę innym stylu :) Tzn. wystawiałbym aukcje od 1zł BCM i patrzał jak się biją ;D Kiedyś trochę na Allegro sprzedawałem (też nadmiar w kolekcji) i lubiłem dostawać pozytywne komentarze. Od czasu straszenia US dałem sobie spokój i robię wyprzedaże na forum :)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 20, 2012, 16:50:50 »
http://allegro.pl/castlevania-100-oryginal-i2155037776.html
box od podrobki aria of sorrow
gra ma dziwne koleczko z certyfikatem
niby numer jest wybity, ale pierwszy raz widze cos takiego

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 20, 2012, 17:11:06 »
Kółeczko brudne jest po prostu.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 20, 2012, 17:56:56 »
Być może coś tam było naklejone, ktoś odkleił, ale klej mógł być "mokry" i ślad został :)

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 20, 2012, 21:01:35 »
Hmm... To chyba rzeczywiście oryginał, a na słoneczku po prostu jakaś plama. Ale to logo Nintendo pod nim wygląda jakoś dziwnie? Grubsza ramka u góry i po lewej? :/
odi profanum vulgus et arceo

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 20, 2012, 21:05:51 »
nie, to chyba oryginal
ale brzydki
nie biore
juz mam za duzo gier z defektami

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 20, 2012, 21:09:30 »
NA GBFowym carcie też jest taka ramka na napisie Nintendo http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=153 Niedokładność w druku nawet na oryginałach :)