Autor Wątek: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja  (Przeczytany 7584 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« dnia: Maj 22, 2011, 20:06:37 »
Jak w temacie, czyta, zbiera, interesuje się ktoś? :)



Powyżej zdjęcie mojej kolekcji mang. Znajdziecie tu serie: Naruto, Bleach, One Piece, Death Note. Jak widać dominują shoneny i tematyka mniej ''ambitna'', ale co mi tam, nie wstydzę się :) Zbieram de facto od niedawna. Historia zaczęła się już w gimnazjum - kolega zapoznał mnie z Naruciakiem. Później wszystko przycichło i dopiero w roku 2009, za sprawą bliżej nieokreślonego impulsu powróciłem do czytania mangi z 35 tomem Naruto Shippuuden. Od tego momentu staram się uzupełnić brakujące tomy, a dodatkowo parę miesięcy temu wpadły mi w ręce inne serie, które również na swój sposób mnie wciągnęły.


Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2011, 22:06:54 »
Czemu trzymasz nie zgodnie z numeracją te tomiki Naruciaka? Ja osobiście mam parę mang, jeszcze zza czasów gdy internet był wolny oraz m&a mało dostępne. Łykało się więc to co było dostępne. Ostatnio jednak nakręcony nieco wspomnieniami, rozmową z panem powyżej :D, zakupiłem sobie 3 tomowe wydanie Record of Lodoss War. Ot taki chwilowy powrót do przeszłości :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2011, 22:17:20 »
Bo ja zawsze układam, jak to kiedyś określiłeś ''chronologią zakupu'' xDDD Nie no, sam nie wiem, zazwyczaj wale wszystko na półkę jak leci i nie zastanawiam się gdzie co jak poukładać :) Keitaro zrób zdjęcia :)

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2011, 23:44:35 »
Ja tylko czytam i się interesuję. Nie zbieram. Zbyt wielu nie przeczytałem, ale jak na razie OP i 20th century boy na pierwszym miejscu.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 23:56:08 wysłana przez Lukas »

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2011, 10:19:34 »
Jajcarskie mangi są fajne, za to nie lubię tych poważnych. Jeśli chodzi o poważne tematy to wolę poczytać książkę. To samo się tyczy anime, lubię niektóre serie, ale żadnych poważnych. Poważne to ja wolę filmy :P Nie posiadam żadnej mangi, kiedyś miałem pare tomów, ale posprzedawałem bo mi to niepotrzebne. Moje ulubione serie to Love Hina, Dragon Ball, Great Teacher Onizuka, Chobits. A ostatnio czytałem Dziennik z zaginięcia i była to naprawdę świetna manga. Polecam ją każdemu :)

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:31:01 »
Zbieram mangi, ale nie jakoś maniakalnie. Dodatkowo uczę się języka japońskiego i staram czytać w oryginale ;)
Aktualnie w kolekcji mam:
-Slayers
-Hellsing
-Record of Lodoss War
-Ragnarok (tak na prawdę jest to koreańska manhwa, ale traktuje to jako coś pokrewnego)
-Dragon Ball (w wersji polskiej oraz niemieckiej)
-Burai (po japońsku)

A na oku mam przede wszystkim niedawno wydane Highschool of the Dead.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:50:38 »
masamune shirow - appleseed - polecam. genialna kreska. wykaligrafowany gruntołaz to cos niesamowitego.....

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2012, 09:55:28 »
Odkopuję temat. Znacie jakieś dobre mangi jednotomowe? Bo chciałbym jakąś przeczytać (dawno nie czytałem mang i się jakoś zatęskniło), ale nie żadnego tasiemca co ma ileś tomików, tylko własnie jednoczęściową "pełnometrażową" xD Mam jedną taką, "dziennik z zaginięcia" Hideo Azumy, ale przeczytałem ją już z 10 razy, więc już mnie nie grzeje ;) Z innych jednotomowych tytułów słyszałem m.in. o "Uzumaki - Spirala", "Dynia z majonezem", "Król wilków". Ale nie wiem czy są dobre. A może ktoś z was zna i może polecić dobry komiks?

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2012, 12:16:33 »
Mam tylko całego Death Note'a xD możliwe, że przez to, że chciałbym takiego mieć XD A tak to czytałem sporadycznie Naruto na jakiejś stronce :)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2012, 20:41:19 »
Mam tylko trzy pierwsze tomy Fullmetal Alchemist, jakoś bardziej do mnie przemawia anime, aniżeli manga.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2012, 21:47:36 »
@wawrzino: Ja mam właśnie odwrotnie. Anime mnie zwyczajnie nudzi, wolę poczytać mangę.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2012, 01:28:49 »
Witaj w klubie Rezor :D Anime nie trawię, chyba, że wyjątkowo dobre :P Ale generalnie jestem entuzjastą mangi, od czasu pierwszego posta tutaj trochę się w kolekcji zmieniło, co obrazuje fotka niżej.



Na zdjęciu nie uwzględniłem jeszcze nowo nabytych dwóch tomów Wolf's Rain i trzech tomów FMA :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2012, 09:15:43 »
Naruto masz od pierwszego czy tylko te kilkanaście ostatnich? Chobits jest super, czytałem jeden tom i oglądałem anime. To akurat jedno z tych anime, które mi się podobały.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2012, 15:34:23 »
Pierwsze 25 ma braciak, ja mam od 25 do obecnych :) Chobits przeczytałem całe <dla świętego spokoju nie pytajcie jak> i jak dla mnie końcówka [spoiler]dość banalna i nie wykorzystali potencjału tkwiącego w historii :P To taka historia ku pokrzepieniu serc, a ja oczekiwałem trochę bardziej realistycznego podsumowania, żeby nie powiedzieć przyziemnego[spoiler off]

Ja cenię właśnie mangę ponad anime. Bo w mandze dobrze opowiedziana historia jest wszystkim. Anime może przykryć słabą historię pięknymi efektami graficznymi i cudowną muzyką, co w ogólnym rozrachunku podniesie wartość prezentowanej pozycji. Ale wiadomo, generalizuję. Takie jest moje zdanie, które nie jest jedynym słusznym.

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2012, 17:53:28 »
Tak w ogóle,nie wiem czy się zaliczam,ale zbieram komiksy.Zalicza się?
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2012, 18:00:15 »
Jasne, ja mam od cholery Gigantów tak z 199... któregoś. Kiedyś zbierałem Kaczory Donaldy, ale wraz z przeprowadzką wessało kolekcję. A miałem tam nawet pierwsze numery j__j ~chlip~.

Chętnie spróbował bym też Sin City Millera czy Watchmen, The Walking Dead lub złapał jakiegoś nowego Batmana czy Spidi'ego :P Ale to u nas w kraju drogie hobby i póki co mnie na nie nie stać.

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 16, 2012, 18:23:51 »
Ja zbieram właśnie kaczora donalda.Mam giganty,mega giganty i giganty mamuty.Razem ponad 100.
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 16, 2012, 20:59:05 »
Też mam troche mang,moze kiedys wstawie fotke,kiedys zierałem te donaldy,jakies giganty,w sumei sporo tego miałem,ale juz jakis czas temu oddałem wszytkie oprócz mojego pierwszego giganta z numerem bodaj 7. I jeszcze pytanie,jak tam ta manhwa resident evil? warto kupic?bo będąc ostatnio w empiku myslałem nad kupnem jej.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 16, 2012, 23:19:59 »
Aaa, Kaczor Donald to coś cudownego - uwielbiam czytać, prawie tak jak Harry'ego Pottera xD Też ich sporo mam:
- 9x Gigant '98,
- pierwsze 12 "Gigant Poleca",
- 6x późniejsze "GP",
- 4x Mega Giga

Oprócz tego obydwa tomy "Kaczor Donald i Wehikuł Czasu" - wydania specjalnego KD

- 6x Donald Duck

No i pierdylion egzemplarzy tradycyjnego pisma [posiadam większość KD]. Pierwsze 5 numerów z '94 po prostu jak z drukarni, wszystko jest, nawet niewyrwane akcje Giełdy Kaczogrodu :) Mniej więcej tyle tego mam:
- kilka '94
- prawie całe '95 i '96
- kilka '97
- jeden [:P] '98,
- kilkanaście '99
- pół '00, '01
- kilkanaście '02, '03,
- pół '04,
- prawie całe '05, '06, '07,
- pół '08
- od drugiej połowy 2008 roku mam juz wszystkie :)

Klasyczne komiksy czyta się niesamowicie, komiksy świetne, jak i rysownicy. Tak osobiście, największe historie to dla mnie dzieła Dona Rosy... Wszystko co stworzył to dla mnie arcydzieło :) Każdy komiks to normalnie majstersztyk. A poza tym to Carl Barks, Marco Rota, Vicar... ich komiksy to też dobre bochny. Nie trawię za to komiksów van Hornów :l Rysunki brzydkie, a screnariusz też nienajlepszy zwykle. Chociaż zdarzały się i dobre historyjki.

Teraz to już coraz gorzej z tym pismem. Ostatnio znów stało się dwutygodnikiem, cena wzrosła. To oczywiście wyniki słabej sprzedaży. Komiksy też coraz bardziej crapowate IMHO. Poza tym, coraz częściej się powtarzają. Raz nawet powtórzyli komiks z numeru na numer... jak dla mnie porażka. NO ale nie przestanę go kupować, dopóki co jakiś czas wrzucają jakiś dobry komiks :)

BTW jak w przyszłym miesiącu znajdę czas, zapodam foto :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Manga - nasze kolekcje, ogólna dyskusja
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 17, 2012, 02:10:06 »
I jeszcze pytanie,jak tam ta manhwa resident evil? warto kupic?bo będąc ostatnio w empiku myslałem nad kupnem jej.

Moim zdaniem jak najbardziej warto. Cena przystępna, jak za tego typu treść. Zombiaki wyglądające jakby za moment miały eksplodować czerwoną posoką, piękne kobiety, protagonista niezdara i kilku "twardzieli" na czele z Chrisem. Dla fanów gier z serii RE, całkiem fajna opcja. Ja mangę traktuję czysto jako rozrywkę, więc mnie spasowało idealnie :) Polecam. Premiera kolejnego tomu jakoś chyba na jesień :P